Okul öncesi öğretmenlikte maaş durumu nedir?

Bu sene sınava gireceğim ve bir kaç meslek var aklımda. Atanma olanağı çok fazla olan bir bölüm de okul öncesi. Fakat maddi olanaklarını merak ediyorum. Bilgisi olan benimle paylaşabilir mi?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 2

• Devlet okullarında kadrolu 1600 lira( +300 lira ek ders) sözleşmeliler ise 1500 lira maaşla çalışıyorlar. Özel okullarda ise maaş skalası daha geniş. 1500-2500 arasında değişiyor.Okul öncesi öğretmenlik yerine zihinsel engelliler öğretmenliğini tavsiye ederim. Özel sektörde yeni başlayanlar dahi 2500-3000 lira civarında bir maaşla başlayabiliyor. "Maaş herşey değil" diye yalan bir laf var inanma parasız mutluluk olmaz bu hayatta..

• basladığında su anki maası 1500 1600 arası değişir buna birde ek ders eklenir oda bi 500 falan olur toplamda 2000 e yakın arada gecer bazen o rakamda kalır tabi yazları tatil olduğu için ek ders yok rakam vermek doğru değil ama madem geleceğini sekillendireceksin bilmende fayda var ve bence bi bayana en cok giden mesleklerden birisidir

Kızlar Ne Diyor 4

• okul öncesini kesinlikle seç derim

• mezunu bol olan bi bölüm eskişehirde atanan çok az diye biliyorum.ama emin değilim.

• Tüm memurlar aşağı yukarı aynı maaşlar başlıyor.Eğer istanbuldaysanız 1600 tl civarında bir maaşla başlarsınız. küçük yerleşim yerlerinden birindeyseniz 1300-1400 civarı oluyo. Ama çok kısa bir sürede maaşları 2000 tlye dayanıyor.

• tesekkür ederim :)

• Rica ederim. Yeter ki memur olun maaşlar çok kısa sürede fırlıyo.

• Bende okul öncesi okuyorum 3.snf kesnlkle seç bu yıl dahada arttı maaşlar =)

Yükleniyor...