Akşam namazının önce farzı mı sünneti mi kılınır?

Arkadaşlar kimi diyorki yok önce farz sonra sünnet kılınır. Hangisi önce kılınır gerçekten napacağıma şaşırdım ben önce sünneti kıldım az önce. Sizde kıldınız mı namaz? Bu arada hayırlı kandiller

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 16

• farz

• İlk önce farzı kılınır 3 rekat , sonra Sünneti 2 rekat . Şu nette boşyere dolanmada araştır istersen biraz .

• Ben boş dolanmiyorum, kötu mu ettim neguzel soru sordum bilmeyenlerde burdan faydalanir.

• Öncekileri Göster
    • şu an saat ileri yanlış olabilir sünnet farzdan sonra fakat son ilk emin değilim.

• Kardeş son sünnet demişsin ben ona takıldım , ilk sünneti olan namazın farzından sonra yine sünneti varsa ona denir son sünnet diye . He birde soruyu sorduğum yere değilde neden buraya cevapladın garip bi durum .

• sadece akşam namazında önce farz kılınır.

• önce farz

• 3 rekat farz 2 rekat sünnettir ! kesnlikle böyle ilk 3 rekat kılınır yanifarz sanada hayırlı kandiller

• google yap zati bilir erkek ne yapacağını :D

• Önce farz sonra sünnet kılınır ,ama her şeyden önce samimi kılınır gerisi teferruattır aşılır .

• akşam namazının 5 rekattır. önce 3 rekat farz kılarsın sonra da 2 rekat son sünnet.

• Ameller Niyete göredir dinimizde bilmeden yanlış yapmanın günahı yoktur. Ve Mirac ta Peygamber Efendimize (sav) Verilen Bakara Suresinin Son iki ayetinin (Ameneresulü) meallerini okursan daha iyi anlayacaksın dedigimi. Bu Arada Allah CC Kabul Etsin.

• Amin teşekkur ederim

• Hayır ben anlamadım önce sünneti kılınır diyen beyinsiz kim ? neresinden uydurmuşta , senide inandırmış hayret ?

• Yaşli bir teyze dedi bana. Bende buyugum yanliş bilmez diye oyle biliyordum

• Öncekileri Göster
    • Peki teşekkur ederim artik ogrendim aksam namazinda once farzi sonra sunneti kiliniyormuş :)

• Evet kıyamet akşam namazından sonra kopacak.Sebebi hikmeti burdan gelir , öğrenmiş oldun ne güzel :)

• sadece akşam namazında önce farz kılınır 3 rekat..sonrasında 2 rekat son sünnet vardır.tesekkürler hayırlı kandiller...

• Kardeş ayıptır sorması İlk sünnetini ne zaman kılıyoruz ?

• farzı tabıkı de...hayırlı kandıller.

• Merci :)

• :)) ni dimik :)

• Akşam namazında önce farz sonra sünnet kılınır iki kere iki nasıl dörtse bu da öyle.

• Beyb bu saatte akşam namazı kılmışsın onu da yanlış kılmışsın tebrikler.

• Olsun ya niyetim onemli daha acemiyim

• :) herseyin suyunu çıkarıyosunuz ya

• sadece akşam namazında farz önce kılınır

• Ama digerlerinde once sunneti kilinir değilmi ?

• evet

• Teşekkurler

• Tabiki farz kılınır. Çünkü akşam namazının süresi çok kısadır. Bu yüzden olası bir vakit kaçırma yaşanmasın diye sünnet kılınmaz.

Kızlar Ne Diyor 5

• farzını kılarsın 3 farz 2 sünnet

• ilk önce farz kılınır tabikide...bu arada sabah ezanı okundu ben hala pc başındayım:D

• Önce farkı kılınır. 3 rekattır. Önce farzının kılınmasının sebebi ise kıyametin akşam vakti kopacağındandır

• Merci canim

• önce FARKI kılınır.

• Farzi kilinir ilk once 3 rekat sonra sunneti 2 rekat. Sanada hayirli kandiller.

• Teşekkur ederim canim

• rica ederim :)

• önce farz kilinir 3 rekat sonra sünnet 2sonra da nirvanaya ulasilir

• Bence 5 dir sinerji yarat biraz tamam mı !

Yükleniyor...