• Sor
  • Bence

Dilek için 313 Ayetel Kürsi ara vermeden mi okunmalı?

Dilek için 313 ayetel kürsi okuyacağım bugün. 16'da başladım 32 tane okudum sonra 19'da başladım 100'e tamamladım. Şimdi de gece yarısından sonra 313'e tamamlayacağım. Sizce böyle ara vermek doğru mu, yoksa ara vermeden mi okunmalı? Lütfen bilen varsa cevap versin.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Şimdi hurafe diyenlere saydırmış, tavsiyede bulunanalara teşekkür etmişsin. Bu yüzden aradığın yanıt bu konuyu sana nakleden kimse onu destekleyecek bir bilgi. Kendi düşüncelerim bana kalsın. link Ara vermek ile ilgili bir hüküm vermemiş bu din bilginleri. Zaten bu dua 3 dakika civarı sürer. 313 kere demek 940 dakika demek. Bu da "15 saat" yapıyor. 15 saat boyunca aralıksız birşey okuyamazsın. Karnın acıkır, nefesin kesilir, tuvaletin gelir vs..

• 4.5 saat sürdü okudum

• 1ay

2 saatte okudum

Erkekler Ne Diyor 7

• Kur'an-ı putperest geleneklerine alet etmeyin yahu... Üzülüyorum vallahi.Kur'an okumak en büyük ibadettir.Ama sizin yapacağınız, anladığım kadarı ile, sırf dileğiniz gerçekleşsin diye, anlamadığınız bir dilde (arapça) 313 kere papağan gibi bişeyler gevelemek!Her ne kadar okuduğunu Kur'an ayeti sanıyor olsan da, aslında sen şeytanın emrini yerine getiriyorsun. Kur'an da 7 yerde yazar bunu. Birinde şeytan açık açık şöyle söylüyor Mealen ; "Yemin olsun, onları saptıracağım, onları kuruntulara/hurafelere/anlamını bilmeden okumaya mutlaka iteceğim." Eğer Kur'anı anlamını bilerek, anlayarak, yavaş yavaş 1-2 kere baştan aşağı okusaydın, içinde bulunduğun duruma asla gelmez ve yapacağının saçmalığını sende anlardın diye düşünüyorum...O dileğinde gerçekleşmeyecektir diye düşünmekteyim.. Dilek dileyip üzerine 3-500 kere "dua" okuyunca istediğin dilek gerçekleşseydi bu ülke şu an bu durumda olur muydu? Allah Kur'anda çok güzel açıklıyor. Seviyorum yahu Kur'an-ı. Şaşırıyorum. Beni hayrete düşürüyor çünkü. Böyle bir kitap varken onun getirdiği dine inandığını iddia edenler nasıl bu duruma düşebilir... Ama Kur'an'ın da dediği gibi, okuyup, "düşünüp" öğüt alan mı var sanki...

• Peki bugün kandildi ve bugün günlerden cumaydı.Cuma tek gün oruç tutulmaz diyorlar.Bu konuda bilgin var mı?Bugün oruç tuttum ve susuzluk konusunda aşırı zorlandım.Bayılacak hale geldim resmen.Yarın da tutmak zorunda mıyım?

• Öncekileri Göster
    • saçma geliyor sayı ama 313 ashabı kiram ve ehli resüllerin sayısı olduğundan mübarek kandillerdede oruç tutmak sevaptır ama tutmazsan günah diyede bir şey yok tabii sadece dilek için okumak iyi bişey diyil tabii allah rızası içinde okumak lazım

• ...313 ashabı kiram ve ehli resüllerin sayısı olduğundan... demişsin. Kaynak?
      Yok işte. Onun bunun sözlerinden mistik şeyler çıkartmaya çalışmak bu.

Yozlaşma böyle böyle başlıyor.
      Peygamberi uzaktanda olsa 1 kere gören sahabe oluyor. Sanki kutsal bir makama kavuşuyor. Ona bakarsan açıkca Din ve Allah düşmanı olan Muaviye de sahabe...
      Dediğim gibi Kur'anı din kaynağı olarak ilk ve tek sırada tutmaz, onun bunun sözlerine pirim verir de Kur'an-ı 3. - 5. sıraya atarsanız bunlar olur...

• Aaaaa! O 333 bi kere! 20 eksik olmaz güzelim. Doğrusu neyse onu yap yani!

• bilmediğin konulara karışma bari sen git cinsellik bölümüne nudist efendi

• :)))))))))))))
      Kızma hemen!
      Niyetin neyse, o niyet milyon tekrar gücündedir..

• Küçük Yasin-i Şerif kitapları var, kandil akşamları, mevlütler için vs. içinde bu tür dileklerle, şeytanın kötülüğünden ve cinlerden korunmak için, aklına gelebilecek çoğu şey için dua var ve nasıl yapman gerektiği en ince detayına kadar anlatılmış onlardan almanı tavsiye ederim. 2-3 lira bişeydir en fazla, ama çok yararlı.

• teşekkürler

• sayılara takılmadan ibadet etmek her zaman daha iyidir diye düşünüyorum. bu benim düşüncem tabi ki.

• hurafe.

• senin yanlışın var 365 kere okuman lazım, her gün için bir tane.

• dalga geçme sen müslüman değilmisin kuran ayeti bu arkadaştan duymadım ben bunu laklak olsun gerçek anlayan varsa dedim

• Öncekileri Göster
    • kaynak gösterir misin? sayılara takılmayın artık, bunlar hurafe...

• ayetel kürsinin faziletleri kitabı kaynak

• 41gün

www.ayetelkursioku.com/.../...umanin-fazileti.html burada öyle bir şey yazmıyor oku bakalım ama yinede daha iyi bilen hocalara sorsan daha iyi olur

Kızlar Ne Diyor 2

• önemli olan senin niyetin.. sen bu dilek için niyet etmiş ve güzel bir şey yapmışsın.. Allah inşallah dileğini kabul eder..

• teşekkür ederim

• Sayısını bilemem ama 313'e kadar hem dua edip hem de nasıl sayacaz.Mutlaka hata yapıp kaçta kaldığımızı karıştırırız ama:((

• ben yazıyorum kağıda

• Öncekileri Göster
    • Evet evet 1 tane küçük bir dükkan var.Yoksa da getirtirler heralde sipariş verdikten sonra.Hay sen sağol:))

• ben sayıyla tutdum okuduktan sonra sırayla yazdım karışmış olduğunu düşünmüyorum ama insan ister istemez kendi kendinede vesvese yapıyo tabi

Yükleniyor...