Solakların farklı özellikleri var mıdır?

solakların farklı özellikleri var mıdır? Zeki olduğu söylenir doğru mudur?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• solaklar sol loplarını çalıştırırlar bu yüzden evet daha zekidirler diyebiliriz bence..

• normal islerimi felan sağ el ile yapmam ayaga kadar sol

• evet senin dediğin doğru fakat o zaman sen yine bir lopunu daha az çalıştırmış oluyorsun. ama solaklar yazı yazarken sol ellerini kullanırlar normal işlerini sağ ile yaparlar böylecek iki lopları da çalışır ve daha zeki olurlar oldu mu ?

• tam tersi sağ lop vücudun soluna hükmeder. çünkü sinirler ensede çaprazlanıp beyne ulaşır. beynin sol lobu ise vücudun sağına hükmeder.

Kızlar Ne Diyor 10

Erkekler Ne Diyor 9

• Zekilikle alakası olduğunu sanmıyorum. Solak değilim ama sol elimi sağ elime yakın kullanabiliyorum ve yaptığım işe göre değişiyor hangisini kullandığım. Ayak olarak solağım(futbol, kaykay vs.) ama sağım da başka şeylerde daha iyi(bateri vs.).

• solakalar cok farklı insanlardı solak olmadan bunu anlayamassınız onların cevreye ve dünyaya bakıs acıları cok ama cok farklıdır sakarlıgın sebebide sag eksenli dünyadan kaynaklanıo alısamadık bu düzenee

• Aduket atarlar

• Yok ben oyuncuyum zaten, draft'tan geçtim. He NBA diyorsan ne alaaa ^.^

Adamlar şampiyon olmak için senin gitmeni beklemiş. LoL

• Ben de PG oldum hala sürünüyorum. =P

• Haha. Bendeniz 2 hafta sahalardan uzak. ^.^

• Öncekileri Göster
  • İlkokula başlarken sağ kolum kırıktı. Bi' kaç sene sol ile yazdım, sonra sağa döndüm. Şimdi hem sağ hem sol ile yazabiliyorum (sitede bi' arkadaşta daha vardı bu özellik).

Zeki miyim bilmiyorum ama analitik düşünebildiğimi biliyorum.

Örneğin, çizim yaparken hem sağ hem sol elimi kullanıyorum.

• Ektiğim zafer tohumları yeni filiz verdi XD

• Seni drafta alalım 3< ben de PG'ydim karakartal da vay anasını sayın seyirciler.Adamlar 3 kulvarda şampiyon oldu yıllar sonra :P

• Ben GM oldum oynamıyorum artık pek 3<

• Öncekileri Göster
  • Zeki olduklarının söylenmesinin sebebi şudur : Genel olarak kullandığın uzuv hangi tarafındaysa beynin o lobu daha fazla çalışırmış.Solakların sağ uzuvlarını genelde sağını kullanan insanların sol uzuvundan daha etkili kullandıkları için zeki oldukları düşünülür.Umarım anlatabilmişimdir.

• solaklar daha zekidir. zeka diyince insanlar sanıyor ki, derslerinden hep yüksek not alır, istedigi üniversiteye girer vs vs. zeka ile dersin bir orantısı yoktur. geçmişteki dünyanın en onemli icatlarını yapanlar bile okullarının en tembelleri olmuslardır, çogu okulundan bile atılmıstır. Senin zekanın hangi yonde oldugunu bulman için bir analiz yaptırman lazım. tavsiyem iyi bir psikologa ve nörologa gitmen. nöoloji sayesinde beyninin hangi loblarının ve hangi duyularınla hangi yetkinliklere yatkın oldugun analiz edilebilir. kiminin görsel hafızası kiminin yaratıcılıgı kiminin duygusal zekası yüksektir vb.

Çok zeki olmak da başarılı olmak demek değildir. çoğu zeki insan yeteneginin ve basarılı olabilecegi alanın ne oldugunu dahi keşfedemeden hayattan ayrılır gider.

• hep solaktım ama 12 yaşımdan sonra sağ eli de kullanmaya basladım. ikisini de kullanabiliyorum aynı derecede. :)

• sen hangi el

• Zekalıyım ama amele olcam. link

• herkes diyor ama ben farkedemedim (solağım)

• salaklar daha iyidir, bu bütün genellemler yalnıştır

• salak:D

Yükleniyor...