Erkekler öptüğü kişiyi görmemek için mi gözlerini kaparlar?

Merak ediyorum doğrusu bir erkek sevgilisiyle öpüşürken gözlerini neden kapar. Acaba başkasını hayal ettikleri için mi böyle bir şey yaparlar? Yoksa öptüğü kişiyi görmemek için mi? Yani sırf ihtiyaç meselesi mi olay. İşin romantiklik boyutuna hiç gelmek istemiyorum. Çünkü bana pek mantıklı gelmiyor...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• yüzüne herhangi bir cisim yaklaşırken refleks olarak gözlerin kapanır, oto koruma yöntemidir bu onun. pek çok insan da öpüşürken benzer bir sebeple kapatır gözlerini, ardından da açar veya açmaz. ha bir de, kapatmayıp sadece aşağıya baktığı, dudaklara odaklandığı için gözleri kapalı gibi görünebilir.

• Hımm son cümlen çok mantıklı.Dediğin gibi dudaklara odaklandığı için kapalı gibi görmüş olabilirm gözlerini

Erkekler Ne Diyor 13

• Ben bir türlü kapatamam. Bana da çok saçma gelir kapatmak. Aksine partnerimin o anki tepkilerini görmek isterim. Hele bir de kendinden geçiyorsa daha ne isteyim.

• valla yaş aralığınıza göre çok çocuksu bir soru olmuş.öpüşürken gözünü kapatmanın kadını erkeği yoktur iç güdüseldir bence.zaten yapılan araştırmalara göre öpüşürken gözünüzü kapatıyorsanız karşı tarafı gerçekten sevmişsiniz demektir ki ben kendim de bizzat yaşadım bunu.

• alakası yok

• hayır psikolojik zaten insan sevmediği kişiyi öperken bellidir kollarını beline bolayıp sımsıkı sarılıyorsa sen hiç bakma gözlerine

• Nasıl yani öpüşme şeklinden sevip sevmediğini nasıl anlayacağız anlamadım?

• Hayır şaşı olmamak için.

• :))

• :) soru çok bomba bi soru:)bence kendine şu soruları sor önce. insan bazen ağlarken neden gözünü kapar? yua da çok etkilendiği bir müziği dinlerken gözünü kapar?ya da BAZEn sevişirken ?(kadın erkek farketmez) bazen hislerini yoğun yaşamak iççin bazı duyu oranlarından (sesten görsellikten ) uzaklaşmak gerekmez mi? mesela arkada tribün tezahüratı olsa ve elimde imkan olsa sağır da olmayı isterdim o an:)

• +1

• :)) +1

• Ben gözümü açarım , yüzünün pürüzlerine kadar seyrederim , karsımdakinin bir kere actığını görmedim. bir soru daha kızlar neden kapatıyor ?

• Ben hiç kapatmam aynen karşımdakinin o anki mayışık tavırlarını seyrederim ve o anlık görüntüsüyle her zamanki insandan farklı gelir ve o an ondan soğurum.Sonra soğumam geçer:))

• o an ondan soğuma kısmın ilginc geldi. yüze bakma konusunda hemfikiriz. Görüntüyle sevismeyi bilmek lazım

• Ama komik oluyodu ifadeleri hatta içimden gülmek geliyo gülemiyorum tuhaf bir duygu:))

• ben gözlerim açık öpüşürüm, sevgililerimden hiçbirisi de gözlerini açarak öpüşmedi...merak ettiğim bir konu aslında ,tebrikler bu güzel soru için...

• teşekkür ederim ben de çok merak ediyorum...

• belkide ilk başta merak konusu olarak başlıyo :)

• hayur canım tek erekeler değil bayanlardan da kapatan var...kasıtlı bişey değil bu refleks

• cogu kisi gozleri kapar, cunku olay o an gozler kapaninda diger duyularin daha hassas olmasi ve zevki arttirmasidir...

• niye her şeyin altında bir şey ararsınız. diğerlerini bilmem ama ben gözlerimi açamıyorum öpüşürken, hani baya zorlasam da açamıyorum. bu dediklerinle bir alakası yok.

• Allah Allah neden açamıyosunki?

• bilmiyorum, açıkçası o an pek düşünmüyorum bunu.

• hımmm

• manevi bişeydir öpmek aslında... kalben hissettiğin için o hissettiğinin tadına varamadığın veya daha iyi varmak için gözlerini kapatıyorsun... olay bu...

• Hımmm...

• Öncekileri Göster
    • Vay be bu çok ilginçmiş hala bu kadar etkilenen erkek varmı ki

• sevginin derecesine bakar... yine seversem yine olur... kalpten ruhtan gelen bişey... emin ol gercekten sev dokunurken titrersin... ama dediğim gibi gönülden gelecek...

• daha iyi bir şekilde daha romantik bir şekilde yaşamak için olabilir yoksa niye başkasını düşünsün ki.

Kızlar Ne Diyor 1

• Gerçek sevgiyi kalbinde hissedenler kalbinde yaşamak isteyen insan öpüşürken gözlerini kapatır bunun bilimsel açıklaması bile var nette araştır bence.Gözünü kapatan insan severmiş kapalı tutmayan karşısındaki kişiyi sevmediği sadece ego olarak attmin etmek istediği kanılarına varılmış.Bence çok mantıklı.

• +1 sana olsa bi daha verirdim ama yapacak bişey yok:D

• Öncekileri Göster
    • demkki onun gönül kapakçıkları kapalıymış...

• tşk ederim adamgibiadam:) ve diğer arkadaşların bana katılması sevindirdi beni.Ayrıca arkadaşım seninki bir istisna olmuş kafana takma boşver.

Yükleniyor...