Kız arkadaşımı "samimi" davrandığı erkeklerden kıskanıyorum. Fazla mı kıskancım arkadaşlar?

sorunluadam
Selam güzeller bi arkadaşa soru sorup çıkacaktım. =)

Sorum bayan arkadaşlara, tabi erkekler de cevaplasın her türlü fikre ihtiyacım var, şimdi benim kız arkadaşım var, şaşırmayın valla var.=)

Güzel de kız, biz de hoş çocuğuz hani, ama ben de bir problem var, aşırı kıskanç biriyim sanırım. Kızı "samimi" davrandığı erkeklerden kıskanıyorum, mesela bir erkeğe canım dahi dese, canın mı oluyor o senin ne diyosun? diyesim geliyor. Demiyorum tabi bozmuyorum kızı.

Bir kaç örnek vermem gerekirse, mesela bir iş arkadaşı bunu arabasıyla alıp işe bırakıyor. Yeri geliyor iş çıkışı bir kaç saat takılıyorlar, ya da iş öncesi buluşuyorlar, çocuğa kıl olmakla kalmayıp olaydan rahatsız da oluyorum. Sorduğumda çok yakın arkadaşım diyor. Ya da sadece selam-selam olduğu bir erkek gelip selam verdiğin de kahve ısmarlayıp oturabiliyor, çocuğun iş attığı apaçık ortada olsa da kız onla vakit geçiriyor. Kızdan çok erkek arkadaşı var, bir defasında uzaklardan onun iş yerine doğru yaklaşırken, kapı önünde yine onun tanımıyla "çok yakın" bir arkadaşıyla vedalaşırken gördüm, sarılıp öpüşüp ayrılıyorlar, sonra çocukta biraz gevşek olduğundan bir şeyler konuşup tekrar sarılıp öpüşüyorlar, uzaktan bu hareketi 10 defa felan yaptıklarını gördüm, haliyle ciddi kavga çıkardım. (bana göre haliyle belki normaldir, bunu öğrenmek için buradayım.) ya da en ufak soru soran biriyle boş boş 2 saat muhabbet edebiliyor, ona yaklaşan herkesle arkadaşlığa açık diyeyim, apaçiyi felan kategoriden çıkarırsak. Güzel de olduğundan izin verdiği her erkek, aldığı samimiyetin fazlasının peşinde, (ya da bana öyle geliyor) onun dışında da her yakın olduğu erkekle, canımlı cicimli konuşuyor benim yanımda da arada kaçırdığı oluyor. Bu da beni bozuyor. Ben bu kızı maymun iştahlı diye tanımlıyorum sinirli anlarımda. Bana şuan ki gibi kıskançlık krizleri geçirttiği gecelerde diyorum benim şahit olduklarım bunlarsa? ben yokken daha ne kadar rahat davranıyordur? sinirleniyorum yine, bunu bana yaşatmaya hakkı yok, ayrıl. Sonra diyorum sorun sendedir öz güvenin mi eksik lan? ne olmuş bir çocuğa canım dediyse, sarıldıysa? Haklı mıyım haksız mıyım kararsızım dostlar, yorumlarınıza muhtacım.

Son not olarak, kızı uzun yıllardır tanırım, karakterini bilirim, temizdir art niyetle yapmaz bunları, ama böyledir. O değişemezse ben hiç değişemem ayrılırız zaten, onun dışında al karşına konuş diyenler olacaktır, çok konuştum. Her defasında hatalıyım özür dilerim diyor, bazen de sıkılıp off ya diye geçiştiriyor. Yeri geliyor deli gibi tartışıyoruz tamam diyor, anlaşıyoruz ama sonra yine aynı tas aynı hamam, tartışıp daha fazla canını sıkmayayım diyorum, kendi canım sıkılıyor bu seferde. Acaba sorun ben de mi? Fazla mı kıskancım arkadaşlar? Önce okuyanlara sonra cevap atanlara çok teşekkürler.
Kız arkadaşımı "samimi" davrandığı erkeklerden kıskanıyorum. Fazla mı kıskancım arkadaşlar?