Gerçekten seven insan ne yapar?

- sevdiğini belli eder

- ortaya yem atar karşı tarafın anlamasını bekler

sizce gerçekten seviyorsa hangisini yapar?

• A seç Belli eder
  • B seç Kendiliğinden farketmesini bekler

En İyi Erkek Görüşü

• Seven insan sevdiğini belli eder.

Aşk bu, oyunlara, imalara, kaçma kovalamalara, yem atıp pusuya yatmalara zaman kaybettirilmez. O değerli zaman sevdicekle aşk içinde geçirilmelidir.

Hem olacağı varsa olur, yoksa olmaz; boşa kıvranmanın anlamı yoktur.

Hem sonra karşıdaki, acaba o da seviyor mu, yanlış mı anlıyorum, yanlış anladıysam ve açılırsam hepten kaybeder miyim gibi paranoyalara girmez, melankoli tarafından aşkı tüketilmez.

Ha bizim toplulumuzdan kızlar teklif etmiyor, gelip senden hoşlandım çocuk da demiyor; ama seven gitsin sevdiğini açıkça söylesin arkadaş. Aşk bu, oyun değil. Ya vezir eder ya rezil eder. Kararını veremeyenlere dünyayı zehir eder.

Ha söyleyemiyorsa da yemle memle oynamaz, arkadaş çevresidir, kankasıdır vb kanallardan içine işletir, ortam yaratır, açıkça sözlerle değilse de jestle mestle bir şekilde gösterir.

Yoksa Zeki üstattan şu dizleri hatırlatırım:

"çıkacaksın diye köşe başından

bekle bekle beklemekten usandım artık

çilemin gemisi gelmiş demirli

yükle yükle yüklemekten usandım artık "

Soran beğendi
    • Hem ilişki süresince de sevgi gösterilmeli, öyle damla damla değil usulca akan bir nehir tadında. Yine sözlerle değilse bile davranışlarla, hediyelerle, belki basit bir gülümsemeyle veya gözerinin içince bakmayla, resimdir şiirdir bir şekilde hisler yansıtılmalı karşıya.