Ergenlik çağındaki bir kızın abisi ile aynı odada kalması ne kadar doğru?

Şimdi bir çocğunuz tepki verecek ancak bu sadece bir soru. Ha neden mi soruyorum? Ebeveynler yeteri kadar düşünceli olabiliyor mu çocuklara söz hakkı verebiliyor mu bu tür sorulara cevap da gelmiş olacak...Lütfen fesat düşüncelerinizden arınarak cevap veriniz. Saygılar.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Aynı odada kalınmamalı, mümkünse farklı odalarda pineklemeliler.

Erkekler Ne Diyor 9

• Ergenlik çağında bir kızın ağabeyi ile aynı odada kalması uygun değil tabii. Ancak maalesef bazı ailelerde evin yeterli odası olmadığı için mecburiyetten öyle olabiliyor. Keşke tüm gençlerin ve çocukların kendi odaları olabilse...

• Elbette bu söz hakkı olmalı çocukların,günümüzde bu durumlar kalmamıştır zaten ya.

• Bence hiç doğru degil. kız ergenlik çağında ve abisi çoktan büyüdü. Olaya ensest ilişki yönünden bakmayalım sadece, abisinin odasında belki özel şeyleri olacak ve kardeş bunlarla karşılaşıp abisini sapık tabir edecek(sonuçta ergenlik çağında ve bu tip şeylere alışık degil, ülkemizde bilinçlendirmek yerine kötü diyerek geçiştiriyorlar) diger yandan kız kardeş ergenlik çağında ve regl olacak odasında ped'i bulunacak abisiyle aynı odada kalırsa bunları abisinin görmesinden korkacak ve utanacak. abi için üst değiştirme sorun olmayabilir ama kız kardeş'in üstünü değiştirmesi sorun olacaktır ve yine abisinden utandığından rahat edemeyecektir. Son konu da yazın gece sıcak olduğunda kız kardeş askılı birşeyler giymek isteyecek ya da iç çamaşırlarıyla uyumak isteyecek, abisi olduğundan bunu da yapamayacaktır. Belki abi için pek problem olmayabilir ama kız kardeş rahatsız olacağından kesinlikle doğru gelmiyor bana bu fikir :)

• ensest dile gelmiyen sesiz çığlıktır. şu sitedeki her yüz insandan yedisi ensestle dolaylı yada dolaysız karşılaştı belkide farkına varmıyacak kadar küçüktü o yüzdendirki insanın çirkin yüzünün başlıklarından en başındaki bu konuyu insanlar pas geçecek yüz insanın yediside devlet tarafından söylenen ya bilinmiyenler.

• çok geniş bir soru 3 sayfa yazılır. ama yazmayacağım. abi şu olabilir bu olabilir. kız şunu görebilir. abi osurabilir, kokabilir falan filan. daha da özelleştirmek lazım soruyu

• fıtratlara aykırı bir kere kardeş olmalarının bir önemi yok, bana kalırsa kız çocuğu korunmalıdır yani pozitif ayrımcılık olmali erkek kardeş "salonda yatmalı" son olarak genelleme yaparsak suç yada kabullenilmeyen olayları yapanlar birilerin sevdiği kişiler yada yakın bağı olan kimselerdir, onun için insanlar çevrelerine dikkat etmeli, ne olacağını bilemeyiz tedbirli davranmakta yarar var.. ensest ilişkiler toplumda bir şekilde cereyan etmektedir..

• kalabilir eger ab, abla kardes olayi varsa ve direk cat diye yanlarinda soyunmuyorsa kimse bir durum olmaz ki... ayni odada olmasa da ayn tek odali evde kiz kardesimle cok kaldim ben, salonun ortasinda uyurdum kanepede mecburen

• sadece ergenlik döneminde değil, çocuğun kendine ait bir dünyasının olabilmesi için, her yaşta kendi odasının bulunması şart. ama bu mümkün olmuyor. demek ki, marifet 3 çocuk yapmakta değil, en az 4 odalı ev bulmakta...

• giyiniş oturuş konuşma tv de izlenen kanallar ile edep adap gözetilmeli aksi durumda ayıptır..seviyesizliktir...

Kızlar Ne Diyor 3

• Ailelerin anlayışsızlığı şöyle oluyor. Bazıları 3 oda bir salon evlerinde salonu sadece misafirin kullanım alanı olarak görür ve mutlaka odalardan biri oturma odası olarak ayrılır çocuklara bir oda kalır , burda misafire verilen değer ailenin çocuklarına verilmez salonu günlük kullanıma açıp oturma odasını çocuklara ayırmak mantık lı olmasına rağmen neden se aileler çocukların ruh sağlığını düşüneceğine hafta da bir iki defa gelip bir kaç saatlik sohbet yapacakları misafire özel oda ayırırlar Bu durum bana her zaman yanlış geldi onun dışında oda sayısı yeterli olmayan evlerde yaşayanları anlayabiliyorum

• Doğru değil, ama neden...Bence de herkesin kapısını kapayıp oturabileceği şahsi bir odası olabilmeli. Daha doğrusu keşke olabilse, ama geneli iki veya üç çocuklu aileler, geneli iki veya iç odalı evlerde yaşarken bu ne kadar mümkün olabilir ki? Olay çoğu zaman anne-baba'nın iradesi dışında, imkân meselesi yani, anne-baba ne yapsın, çocuklar ne yapsın ki.Sorudaki "ergenlik çağı" ifadesi neyin altını çiziyor doğru mu anladım ama durum aşağı yukarı böyle. Keşke herkes bir sürü odalı evlerde yaşasa da oda paylaşımı meselesi ailenin insafına kalsa...

• doğru değil

Yükleniyor...