Kadının toplumdaki yeri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben kadını sadece cinsel bir obje olarak görüldüğünü düşünüyorum.Siz Kadının toplumdaki yeri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kadın kocası tarafından ölümle tehdit ediliyor.Polise başvurup koruma istiyor.Devlet vermiyor.Kadın vahşice öldürülüyor.Cezası 24 yıl.24 yıl sonra o adam içerden çıkıp aramızda dolaşır.Peki ya ölen o toprak altında baki kalıyor.Ne demişler Vah Gidene.İşte kadının toplumdaki yeri.

Erkekler Ne Diyor 10

• toplum ne yazıkki öyle görüyor abaza çok

• peki kadınlar cinsel bir obje olarak görülmemek için nasıl bir çaba sarfediyorlar acaba?tam tersine cinsel obje olarak görünmek için tonlarca parayı makyaja ve kıyafete veriyorlar ,sonucunda farklı birşey beklemek yanlış olur zaten ...

• Onlara bu gözle baktığınız at gözlüğünüzü atın artık.

• ben bakmıyorum ama erkekler bakıyor kuzum sen aç açık gez millet bakmasın oh neala :))

• Kocasının yanı :(

• türkiyedeji kadınlar merkezi beyinleri değilde...alt beyinleriyle yaşadıkları için..sosyal yapı içinde hep cinsel bir obje olarak görüldüğünü sanır...şahsım adıma kadın dediğiniz zaman avrupada var türkiyede kadın falan yok her kukuku memesi olan kadın değildir sokaktaki dişi köpeklerdede var ondan...farkını politikada...sosyal yapıda..ve iktisadi yapıda belli eder...türkiyede üretimin yüzde 78ini erkekler yapıyor...avrupada yüzde 43ünü kadınlar yapıyor...aktif politikada kadınların oranı avrupada yüzde 47 türkiyede yüzde 8.9 arada fark var tabiki...aslında bir toplumun kadınları ne kadar nitelikliyse o toplum o kadar nitelikli olur...çünkü sosyal kurum olan ailenin devamı olan çocukları kadınlar yetiştirir...atasözümüzde dediği gibi...üzüm üzüme bakabaka kararır...kadınlar neyse fertleride toplumun o oluyor...

• kadınların toplumdaki yeri düşündüğün kadına göre değişir annem en zirvede meselaangela merkel bir çok erkeğin olmadığı yerde...hayat kadınlarını da sen koyuver biyere...bu soruyu izmirde sorarsan farklı bi cevap alırsın hakkaride farklı o yüzden genellememek lazımkendini geliştiren kadının yeri belli

• Beni babam dogurmadi.Annemi daha cok severim.Hanimefendi olanlara kotu gozle bakmam.olmayanlara hic bakmam.Kisi iyi ise guzelligini kotu ise cirkinligini yansitir.Sana gore oyle olabilir ama bana gore degil.

• ebrar k.kusura bakma da böyle pozlar verip buraya koyarsan cinsel obje olarak görülmen normal.bu kadar saçma bir genellemeyi kime göre neye göre yaptın?he?

• öyle deme onlar kendileri için giyinip süslenip püsleniyolar bizle bi alakası yok :D

• Hiçmi elbise giymiycez yani?

• eufuk sana katılıyorum honka:)))
      lld3rinll adlı arkadas giyin de.hatta giyme.ama gelip buraya koyma

• zamanla toplmdakı yerını almaya basladı eskıden evde otran kadın vardı sımı ısının basnda olan, araba kulanan soz sahıbı olan secme ve secılme ahkkı olan kadın var :P keske her alanda ortak olsalarda yukumuz azalsa güzel soru burdakı en bmantıklı soru tuttum senı her gordgm yerde +1 licem bundan snra

• Tekrar sorulmıuş bir soru

• bizim gibi toplumlarda arka planda maalesef. hiç planda yer almadığı toplumlarda var gerçi

Kızlar Ne Diyor 6

• malesef öyle. ve sadece dişiliğini kullanan kadınlar var onlara da hayret ediyorum..

• kimisi kadını el üstünde tutuyor,kimisi dövüyor.artık kadın erkeğe sözünü dinletemez hale geldik.erkek evde oturup kadının para getirmesini beklicek bi hale geldik.kadınlar çiçektir derler o çiçeklerin hepsini döverek solduruyolar.

• Erkekler farkılı düşünür kadınlar farklı düşünür genelleme olarak bir şey diyemeyeceğim.

• kadın demek aşk demek , aşk demek libido demek...bu böyledir ama diğer kısma gelince iş erkekte bitiyor..okumamış , cahil , kadına köle olarak bakanlarda var bunlar için kadın sadece cinsellik makinasıdır..bazı erkeklerde kadını el üstünde tutar , cinselliği düşünür ama başka değerlerine de değer verir..

• Maalesef öyle aksi olsaydı bu kadar kadın cinayete kurban gitmezdi.

• bence öyle değil sonuçta o seksi kadınlar tek başına yapmıyor ee o zaman kadınlarda erkeği seks objesi olarak görüyor demeliyiz. Eskisi gibi değil kadınlara çok haklar tanınıyor erkeklere ayrı bir yer yok yani. Eğri oturup doğru konuşmak lazım..

Yükleniyor...