Depresyon ilaçları işe yarıyor mu?

Kullanıp faydasını gören var mı arkadaşlar bu ilaçlardan mesela lustral diye bir ilaç var.

Güncellemeler:
cevaplar için teşekkür ederim .bi de arkadaşlar psikiyatri doktoruna gidip ben bu ilaçlardan istiyorum desem verir mi yoksa neden istediğimi falan kurcalar mı daha önce hiç gitmedim psikiyatriye.ve de özellikle şu ilaçtan istiyorum desem onu verme ihtimali var mıdır?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ben de panik atak ilacı kullanıyorum. başlangıcı varmı bende de. ve 1 yılı aştı kullananlı misson diye bir ilaçtı benimkisi. yan etkisini göremedim aksine iyi geldi. ama doktor kontrolünde aldım bu ilacı. ve hemen bıraktırmıolar zaten bu tarz ilaçları doktorun iyiyse ona güven çevredeki laflara bakma. şimdi 2 aydır yarım yarım içiyorum hapı sonra git gide daha çok düşürtecek ilacın oranını ve bu şekilde bünyeye alıştıra alıştıra bünyeden ilacı çıkartıyorsun. oyuzden bağımlılıkta yapmamış oluyor. aksine iyi geliyor düzeliyorsun.

Kızlar Ne Diyor 11

• Bugüne kadar hiç kullanmadım çok şükür.Umarım bundan sonra da kullanma gereği ve ihtiyacı duymam.Az önce de belirttiğim gibi bu tür ilaçların geçici çözümler için birebir kullanıldığı gerçeği yadsınamaz.Ciddi şekilde yan etkilerinin belirgin oluşu.Bırakma döneminde de aniden bırakmaların daha ciddi sorunlara yol açtığıdır.Beyni uyuşturmadan öteye gidilemeyen ilaçlardır.Anlık ve geçici çözümler için birebirdir.Ve lakin bu tarz durumlarda kişi kendi kendinin doktoru olmalıdır.İçinde bulunduğun bunalımlı durumdan yalnızca kendi isteğinle kurtulabilirsin.Böylesi durumlarda yalnız kalmamaya dikkat et.Seni oyalayacak etkinlikler ve faaliyetler de bulunman senin için ,iyileşmen için ilk aşamayı oluşturacaktır.Geçmiş olsun.

• işe yaramaktan kastın ne bilmiyorum ama bazı yan etkileri durumu daha da kötüleştirebiliyor ya da moralini düzeltiyor.doktorun bileceği bir şey,tedavi bu sonuçta elbette bir işe yarıyor.

• lustral'ı 1 ay falan kullandım ve diğer antidepresanlarıda artık adlarını hatırlayamıyorum. Tek bildiğim prospektüsünde 6 ay düzenli kullanımdan sonra fayda sağlayabileceği. Baş ağrısı beyinde zonklamayla uyuşuk hissinden başka bi halta yaradığı yok ağır çekimde yaşıyorsun ilacı aldıktan sonra.

• sanmıorum direk öyle demenle vermez. senin ne rahatsızlığın olduğunu sorgular eğer seçtiğin ilaçta bu rahatsızlığına uygunsa verir. yoksa hiç bir doktor bu sorumluluğun altına girip reçete yazmaz.

• kullanma

• bıraklımıyomuş diye duydum .tavsiye etmem

• Depresyon ilaçlarının çok ciddi yan etkileri var.Doktorların en iyi şekilde analiz edip ilaç vermeleri gerekir.Lustral kullanmadım.Bir ara stablon diye bir ilaç kullanmıştım.O ilaçta hiçbir yan etki görmeden tedavimi bitirdim.Ama sanırım piyasadan kaldırılmış.

• bana oldu ama lustralı kullanmadım bünyemi cok sarstı hemen bırakmıstım

• bende lustral kullandim ama pek faydasi olmadi, cipralex kullanmanizi tavsiye ederim hicbir yan etkisinin olmadigini soyluyor doktorlar mesela lustral ve diger anti depresanlar cinsel istegi azaltiyor bu cok buyuk bir yan etken ama cipralez te bu yok mutlaka tavsiye ediyorum sizlere...

• sakın kullanma kullanıcaksan eğer ben kullanıyorum da ne işe yarıo habire kilo alıom

• lustral en hafifi ya hiç fayda etmedi bana.. gerçi ağır olan prozac da kullandım bi işie yaramadı.. benim bünyeye laf geçmior dostum

Erkekler Ne Diyor 3

• Arkadaşım son durumun nasıl?Bu gün bende psikoloğa gittim banada lustral verdi?Bir değişme varmı

• yan etkıler var doktora danısmadan alma .. . .

• kimi zaman sakinleştiriyor, kimi zaman da sabah akşam uyutuyor. beynin tüm enerjisini emiyor.

Yükleniyor...