Beni kaybetmemek icin yalan söyleyen sevgilimi affetmeli miyim?

Gizli Üye
1 senedir canımdan çok sevdiğim bir sevgilim var. Herşey çok güzel gidiyordu bir yanlış anlaşılma oldu (sonradan öğrendim) ve o ara ayrılmak istedim, o da bana kanser olduğunu söyledi ve bende yanında kalmaya karar verdim 3 ay sürdü sonra doktorların yanıldığını ve kanser olmadığını söyledi. Bende tabi bırakmadım işin peşini dün akşam babasıyla konuşuyordu o ara dedim ki "telefonu açık bırakta bende babanın sesini duyayım, ya da itiraf et herşeyi" dedim. O da herşeyi itiraf etmek zorunda kaldı.

Bugün buluştuk yüzüme bakamadı hep kafasını eğdi, bende bilerek zorladım bakması için "3 ay boyunca aynı yalanı söyledin gözlerimin içine bakarak, hadi yine yapsana, eğer bir insan böyle bir yalan söylüyorsa daha neler yapıyordur" dedim. Gözleri doldu ve uzaklaştı. Beni çok sevdiğini, ayrılmamam için yaptığını ve çok pişman olduğunu söyledi.

Eğer ayrılmak istersen seni kalman için zorlamam çünkü haklısın dedi, ama ne olursa olsun seni herzaman seveceğim dedi. Hiçbirşey söylemedim. Sizce onu affetmeli miyim?
Beni kaybetmemek icin yalan söyleyen sevgilimi affetmeli miyim?