Kıskançlıktan kurtulma yolları nelerdir? Kıskançlığa karşı ne yapılır?

Sevgilini aşırı derecede kıskanıyorsan, ama bunu ona farkettirmek istemiyorsan nasıl davranabilirsin?

Çünkü fazla kıskanç kızlardan bıkar erkekler diye duydum, ama benbde çok kıskanıyorum. Kendi kendimi üzüyorum :) Nasıl bu durumdan kurtulabilirim?


0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

 • Kıskanmayan biri olduğum için "nasıl kurtulunur" bilmem tuhaf olur. Sadece ne düşündüğü söyleyeyim.

  Bir olgu kafanda varsa ona direnç göstermek çözüm değildir. Yani kıskanmamam lazım demek bir enerji kaybıdır, tozları halı altına süpürmektir. Senin kafanda kıskanma olgusu varsa, X ya da Y olayı için kıskanmasan da Z olayı için patlar. Yetmezmiş gibi o X ve Y'de bilinçaltını doldurur.

  Sorunun yanıtı sende. Kıskandığın şey nedir? En özet haliyle "kaybetmekten korktuğun" ya da "istediğin ilgide ve sevgide karşılık bulamama" ihtimali. Bu iki ihtimale de kıskanmanın verdiği bir fayda yok. Muhtemelen bir gün kaybedeceksin (en nihayetinde öleceksin zaten) ya da bu ilgide sevgide azalma olması normal.

  Beraber olduğun kişiyi kaybetmenin, ilişkide problem yaşanmasını doğal karşılarsan (bu o olmasa da olur hayatımda rahatlığı değil) zaten kıskanma pek olmaz. Ben bu korkudan dolayı kıskanmıyordum ama "kırmaktan" korkuyordum, tecrübeyle sabit ki bu korkuya karşı gösterdiğim bu direnç sadece bana ve ilişkiye zarar vermiş.

  Beraber olduğun kişi senden soğumuşsa, ilgisizse, hayatında başka biri varsa bu kıskanılacak bir olay değil "bir gerçekliktir." Bir örnekle kapatayım konuyu.

  Ormanda yürürken karşına ayı çıkacak diye korkman kıskançlık, karşına ayı çıkması ise gerçekliktir. Zaten ayı çıkınca korkacak vakit kalmıyor,içgüdülerin savunmaya geçiyor.

  1|1
  • Şikayet

   5 yıldızlı +