Dikkat bozukluğu nasıl giderilir

dikkat bozukluğu var birşeye uzun süre odaklanamıyorum çok çabuk sıkılıyor başka birşeyle uğraşıyorum..bunu nasıl düzeltebilirim

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bence insan sevmediği bir işi yaparken sıkılır..sen önce neyi yaptığında sana sıkıcı gelmiyo önce bunu belirlemelisin..buna yoğunlaş..olmadı piskiyatrste baş vur..

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 5

• kendıne guvenın yok senın.basaramama korkusu.

• bnde de feci derecede odaklanma problemi var ama yuvarlanıp gidiyrz iştefarklı sorunlar olabilir bi uzman işe yarar ama gitmem dersen kendi kendine bi uyaran bulmalısın. örneğin ders çalışamyosan güdülenmek için "komşunun sümüklü kızı bile sınavı kazandı ben mi yapamycam" diye kendini gaza getirders dinleyemiyosan bu aşırı olcak ama kendine hafif çimdikler at. eğer nöro-biyolojik sorunlar yoksa ergenlikte tatmin edilmeyen sosyal ihtiyaçlar ya da durağan yaşam yüzünden hayal kurma ya da gözü açık uyuma gibi ( bkz: çılgın bediş ) bilinç kendini dış dünyaya kısa süreli ve yüzeysel şekilde kapatabiliyo.kısaca bilimsel olmamakla birlikte benim önerim : güdülenme+dış uyaran+hareketli yaşam

• Bir piskiyatriste gitmelisin.Onlar gerekli testleri yapıp uygun tedavi konusunda seni yönlendireceklerdir.

• tesekkrler

• aynı sorun bendede var .geçtiğimiz günlerde psikiatrst e gittim sakinleştirici ve dikkat toplayıcı egzersizler gösterdi iyi de oldu.

• tesekkrler

• bi psikoloğa başvur.

Yükleniyor...