Markette kasiyerlik zor mu?

Markette kasiyer olarak çalışçam ama yapabilirmiyim, çok endişeliyim?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kasiyerlik zor bir çalışma alanı olmasa da meşakkatlidir. İnsanlarla uğraşmak her zaman için insanı yorar. Kim bilir ne kadar salak ve garip insanlarla karşılaşacaksın.

Eğer kasası barkodlu bir market ise işin o kadar da zor değildir. Her daim en çok dikkat etmen gereken şey, kasa açığı vermemektir. Bunun için gözü açık olmalısın :))

Kasanın başından ayrılırken, kasayı birisine emanet edeceksen, risk alıyorsun demektir ve kasa devir teslimi nasıl yapılmalı ise o şekilde yapmalısın. Bir kez güvenip bırakırsan kasanı, açık vermen işten bile değil. Kasa bilgisayarlı ise, şifreni kimseye vermemelisin. Kolay gelsin :))

• :))))

• kasayı kendıme baglar tasırım:D

• Büyük marketse bilgisayarlı kasa olabilir. Bilgisayarlı değilse, ayrıldığında kilitle mutlaka :)

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 10

• sabır,anlayış,güleryüz ve dikkat...varasa sende bunlar dene derim...

• açık verirsen yandın

• para üstünü doğru ver baska bi sorunu yok :)

• Kasa zaten sana para üstü ne vereceğini gösteriyor. Yazan parayı doğru şekilde bir araya getirebiliysan sorun yok.

• stresli... bir ton insanin agiz kokusunu cekeceksin, kasiyer bir arkadasim vardi lisede delirtmislerdi cocugu yarim zamanli calisirken bile

• Dikkatli biri değilsen sıkıntı olur !

... Her gün açık verirsin, maaşından keserler.

• Kasanın başından ayrılma hesabına dikkat et gerisi kolaydır yoksa verdiğin açıklara sende şaşar kalırsın.Allah kolaylık versin...

• para işi her zaman dikkat gerektirir. sadece para değil insanlarla da uğraşacaksın işin kötü tarafı. zamanla alışacağını düşünüyorum ama çabuk sinirlenmemen gerekiyor..

• sıkılma.. yaparsın merak etme :) o kadar zorlanacağını sanmıyorum.

• ben de markette çalışıyorum. zaman zaman kasayada bakıyorum. işe girdiğim ilk hafta çıkmayı düşündüm. ama sabretmek gerekiyoor. sonra alıştıktan sonrası kolayyy.. sadece can sıkıcı tarafı müşterilerr... çok çokk iyiside geliyorr. dağdan inmişi dee... insanlarla uğraşması çok zorr. sabrın varsa kolayyy.

• :):9:)

• herkes çok kolay bi şekilde yapıyor.. benim arkadaşımda yaptı bi süre..:)

• Öncekileri Göster
  • Hangi markette calışacagına göre degişir. Bazıları cok zordur bazıları kolay. Aslında kafan matematige yatıosa cok kolay. Barkodu okut gec para üstünü ver o kadar.

• Kasiyerligi ögrenmedne önce reyon elemanı olursun. reyondan geersin zamanla kasaya. Ama kendine güvenemiosan girme kasa olayına. O kadar kasiyerin acıgı cıkmıyor mu cıkıyor. Bazen de müşteri fazla para bırakmıyormu bırakıyor. anladın sen

• evet bıde o varr..offf ben calısmakmı ıstemıyorum nedır anlamadımkıı..ben kendımı cok hırslı bılırdım yapamıycagım sey yok derdım..

• o zaman sorun yok gibi. sadece para olaylarına dikkat et yeter. Cünkü maaşına yansıyabilir eksik cıkarsa

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 5

• Normalde market çalışanları vardiyalı çalıştırılmalı. Ancak burdaki markete bakıyorum sabah okula giderken ki adamı taa akşam 8'de de çalışıyor görüyorum. Maaşlarında ek ücret olduğunu da sanmıyorum. Yani yorucu bir iş bence. Büyük marketler hariç, çalışanları sonuna kadar kullanıyorlar. Bayram tatilleri, haftasonu tatilleri vs. olması gerekenin çok çok altında.

• Kasiyer olan bir hatunla arkadaş olmuştum markete gide gele :D

Üniversite mezunuydu maliye bölümü.Sırf ailesine bakmak için, iş aramadan tercih etmiş. Hemen de alınmış.

Çok sabırlı olman lazım. Her zaman güler yüz. Yoksa şikayet dahi edebilir her an müşteri.

Mesela geri iadelerde falan ne yapman gerektiğini, (formları var) öğren derim önceden.

Sürekli oturacağın için, arada ayakta dur derim :D

Marketin güvenlik görevlileri genelde kasiyerleri ayartır, çok dert yanıyordu tanıdığım kişi.

Havasızlık mahvediyor bünyeyi, görev arkadaşlarınla anlaşarak sık sık dışarı hava almaya çık.

Sigara, marketlerde en bekletilen şey. Anahtarını arkadaşlarına verme, müşterilerin pek çoğu ondan bekliyor.

Bunlar benim bildiklerim :) Ve tabii ki yapabilirsin, zor değil ama sabır çok önemli. Ben o kadar sabırlı olamam mesela.

• Dikkatli isen zor değil zaten barkot sistemi var.Eğer insanlarla uğraşmayı seviyorsan ve sabırlıysan problem yok

iyi şanslar ve ayrıca her işin zor yanları var önemli olan sen o ortamda ve işde mutlu olabilecekmisin?

• insanlarla uğraşmak konusunda sabır sahibiysen kolay. fakat para ödeyeceğim diye kendinde her türlü kapris hakkını gören çok densiz çıkacak karşına, hazırlıklı ol şimdiden. her şey gönlünce gider inşallah, hayırlı olsun...

• dikkatten önce o kadar saat orada oturmayı nasıl başaracaksın annem sen, bunu düşün bence:) denemeden bilemezsin sana uygun olup olmadığını, işsiz olacağına git biraz bak bakalım nasıl bir işmiş. yapamayacağını düşünürsen konuşur ayrılırsın...

• tskr ederım:):)bıde sorun surda ben hıperaktıfım bu yuzden bı dıkkat eksıklıgı yasıyorum.bu ıste dıkkat ıstıyoo..allahımm hala karar veremedımmm yaaa:)

• Yok ya zor değil kuzenim kasiyerlikte çalışıyor çok kolay diyor zaten senin hesap yapmana gerek yok orada para üstü ne kadar vereceğin falan yazıyor.Hayırlı olsun bu arada :)

• tskr ederımm..ılk defa calıscam bu kasıyerlık ısınde.nnebılım bı tedırgınlık var ıcımde.hala gıdyımmı gıtmeyımmı onu dusunuyorum:)

Yükleniyor...