• Sor
  • Bence

İntihar etmek neden bu kadar günah?

intihar eden insan diğer dünyada nasıl cezalandırılır?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• diğer dünyadan önce aslında yaşadığı dünyayı o an bir düşünmeli insan. bu yapılan herşeyden önce ciddi bir iştir. o ipi boynuna geçirirken dışarıda yaşanan ve yaşanılması muhtemel güzellikleri, geleceği, hayatın bir oyun olmadığını ve bir daha dünyaya gelemeyeceğini bir kez daha düşüneceksin. çaresizlik hiçbir zaman ölüme kılıf olmamalı. tüm bunları düşünen insan intihar etmenin ne kadar gereksizce bir şey olduğunu anlamalı. hayat bir kez yaşanır, öldüğündeyse zaten bunları düşünecek bir vaktin de olmayacak artık, sen olmayacaksın, koca bir hiçlik ve sessizlik.

Kızlar Ne Diyor 3

• allahın verdiği canı ancak allah alır.kul kendi alırsa eğer cehennemde odun yerine kullanılır:))

• hiçbir şey ve kimse için bu hayattan vazgeçilmez,geçilmemeli. hayat herşeye rağmen güzel

• Çünkü Allah'ın verdiği canı sadece Allah alır öbür dünyada da CEHENNEMDİR.

• Doğru söyleyeni kimse sevmezmiş.

Erkekler Ne Diyor 8

• Özetle Allahın verdiği canı ondan başka kimse alamaz bu ona şirk (ortak) koşmak olur. Cezasıda cennete girememek yani paso cehennem ateşinde yanmaktır

• İntihar eden cezalandırılmaz.Çünkü rahatın olmadığı yerde ceza olmaz.İntihar eden tamamen cehennemliktir.Her insanın bu dünyada bir misyonu vardır Tanrı bu misyon için yaratmıştır insanları.Tanrı bir plan yapmış ve bu planın içindesin kimsenin Tanrının planını bozma hakkı yoktur.

• permanent ban yiyosun =)

• o beden senin değilki, kiralık olarak sende, sende kiralık olan senin olmıyan bişiyin hayatına son veremessin.

• İntihar etmek günahtır çünkü Allah'a bir isyan sayılır. Bazen hepimizde yaşadığımız bir olay karşısında dayanma gücümüz bitme noktasına gelebilir. Dünyada yaşamamızın sebebi de sabredip dayanmak olduğuna göre yaşanılan olaya dayanamayıp Allah'ın verdiği canı isyan edercesine alamayız ! Sabredersek muhteşem bir mükafat hem bu dünyada hem öbür dünyada bizi bekleyecek. Gerçekten de zor bir sınav ama Allah kimseyi intihar noktasına getirmesin.

• Cuma fetvası gibi cevap verecek hocalara saygılar. Yaşadığımız hayatın kendine has kurallarıyla olayı idraka gitmeye çalışayım. Düşünelim ki ben şimdi öldüm yani intihar ettim(An itibariyle çoluğum çocuğum yok) gelecekte olabilme ihtimali olan çocuklarımın hakkı için dünyanın nizamı için hatta ve hatta köşedeki yardıma muhtaç birinin elimden gelecek bir ekmek parası için böyle bir şey yapmama izin verilmemiş!Hayatı bir domino dizini olarak düşündüğümüzde aradaki taşlardan biri olarak görmeliyiz kendi hayatımızı, biz oyunu bozarsak şekil kusursuz olmaz böyle bir hakkı kendimde görmüyorum. Ya siz?

• Çünkü tanrının egosu tavan yapmış.Ben verdiysem ben alırım diyor.

• 95 yasinda biri icin fazla olgun bir cevap:))

• Herkesle aynı şeyi söylememe rağmen 7 eksi almam hoşuma gitti.

• düşünce dogru ama ego deme sen

• sinavi birakip kacmak cunku. cezasi da sifir.

Yükleniyor...