Din istismarından rahatsız oluyor musunuz?

İnsanoğlunun geçmişten beri süregelen, istismara en müsait zaaflarındandır din. Yürekten inanırsınız, güvenirsiniz ve birine gelip sizi kandırması için davetiye çıkarmış olursunuz. Yazık, çok yazık... Size değil elbette, onlara :(

Cami önünde kutsal mısralar mırıldanarak dilenen apartman(lar) sahibi dilencilerden tutun da rogar gibi kokan nefesi ile şifa dağıttığını iddia edip sübyan bünyelere niyetlenen sapık hocalara kadar geniş bir yelpazede türlü faaliyetler söz konusu. Cahalet ve kör inanç ile uyuşturulmuş zihinleri kullanarak elde ettikleri sadece para olsa yine neyse; kamu düzenine müdahale edebilecek, hatta devletin yürütme organlarını dahi manipüle edebilecek iktidari güce de erişmekte ve hiç çekinmeden kullanmaktalar kimi zaman.

Verilebilecek bir çok örnek mevcut, lakin bıçak sırtı bir mevzu olmasından mütevellit uzatmaya lüzum görmüyorum. Bond çantalı cübbeli-takkeli insanlar rezidınslarda tesbih çekip çek yazıyorlar. Artık sektör haline gelmiş bu sömürü mekanizmasının farkında mısınız? Farkında iseniz rahatsız olmuyor musunuz? Rahatsız oluyor iseniz..!?


0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

  • aynen yahu. geçenlerde beyoğlunda yengeç yiyoruk, çocuğun biri geldi "abi para istemiyorum, sadece açım, yemek al" dedi. vay dedik, hemen alalım. tam alacakken, restoranın sahibi geldi ve dedi ki "herkese böyle yapıyor, yemeğini burada yiyor. topladığı paralarla alkol ve bali alıp tüketiyor vs." dedi. çok şaşırdık, çocuk parasıyla yemek almıyor ama yemeği ismarlatıp dilendiği paralarla da madde alıyor. herneyse, çocugu çağırdım ve almatacağımı söyledim. bir artistlenme, bir kafa tutuşlar, bir üstüme yürümeler. "ki bende üstüne yürüdüm ama restoran çalışanları araya girdi. o günden sonra kücük çocuk dahi görsem "yemek al" diyen. almıyorum. "allah sevdiğine, anana babana bağışlasın" tarzı takılan kimseye etmem yardım. çok tatlı bir çocuk görürsem, mendil alırım sadece.

    0|1