Ego, kendine güven nasıl kazanılır? Sosyal çevre nasıl yapılır?

Gizli Üye
Böyle bir soru soracağımı hiç tahmin etmezdim ama ciddi önerilerinizi bekliyorum.Yahu çevreme bakıyorum en çirkin, en kaba saba, en tipsiz ve cahil insanların bile öyle bir egosu var ki adam-kadın yanına yaklaştırmıyor sizi.Bunun doğru bir şey olmadığını biliyorum ama bende de aşırı egosuzluk sorunu var, gerçekten güzel olduğumu düşünüyorum çünkü insanlar öyle söylüyor. Ama kendime güvenim yok, sürekli karşımdakinin bir şeyimi eleştireceği, beni beğenmeyeceği düşüncesine kapılıyorum. Sürekli kendimi eleştiriyorum, beğenmiyorum. Bu zamana kadar hep az olsun öz olsun'culardandım ama artık biraz ortamım olsun istiyorum, ciddi olmasa da biraz tecrübem ilişkim olsun. Nasıl kazanılır bu özgüven, bugüne kadar mankenlik teklifi bile aldım.Başkası olsaydı ağzından düşürmezdi fakat ben yapamıyorum. Ciddi öneriler bekliyorum ne yapmalıyım
Ego, kendine güven nasıl kazanılır? Sosyal çevre nasıl yapılır?