Türkiye erkekleri kızlar konusunda en şanssız erkekler midir?

Euphrates27
Türkiye'de yaşayan erkekler olarak şanssızız çünkü hemen her ortamda(bar,cafe, otobüs v.s) erkekler kadınlardan çok daha fazlalar. aslında kadın erkek oranı neredeyse eşit türkiye' de ama muhafazakar ailelerin kızları dışarıya pek çıkamadıklarından olsa gerek. bu durumda eğitimli veya rahat ailelerin kızları en şanslı azınlık oluyor. kızlar hiç kusura bakmayın ama bu kadar kaprisli, kendinizi beğenmiş olmanızın da yegane sebebi budur(öyle olmayanlar lütfen alınmasın). en niteliksiz kızın bile etrafında onlarca abazan var. damsız girilmez uygulamasının sebebi de budur. sonuçta çevreden gelen etkiler bizi sandığımızdan da çok etkiliyor ve bunun sorumlusu bizim iki yüzlü saçma toplumsal yapımız. yani buraya gelen yabancı kızlar ilk haftasında heidi gibi etraflarına gülücükler saçıyorlar 2 ay sonra bizim kızlardan bi farkları kalmıyor. aşağıda küresel bi gezi sitesinin ülke ve cinsiyetlere göre üye sayıları var. ortadoğu ülkeleri de aynı bizim gibi, doğu bloku ülkelerinde durum tam tersi yani kadınlar daha çok, avrupa ülkeleri ise dengeli ve olması gerektiği gibiler. sorunun en temelinde ise bizim muhafazakqar yapımızı ve özellikle erkeklerin her sevgilim versin ama karım bakire olsun ikiyüzlülüğüdür. sonuçta ben böle klasik bi türk erkeği değilim öyle de düşünmüyorum o yüzden benim gibileri de şanssız azınlık ama böyle erkeklere de müstehak bu durum.ahmet altan' ın dediği gibi "bi türk erkeğinin en çok istediği şey karısını ve kız kardeşini içine kitleyeceği bir sandık, ikinci en çok istediği şeyse komşusunun karısını içine kitlediği sandığın anahtarıdır" :)

ERKEK KIZ

türkiye : 18.321 7420

iran : 2900 1057

rusya : 9059 17.003

almanya : 146.045 174.985

isveç : 6050 6021

Türkiye erkekleri kızlar konusunda en şanssız erkekler midir?