Sana güvenen inanan birisine boşa umut vermek ne derece doğru?

Peygamber efendimizin söylediği bunu en iyi şekilde özetliyor aslında.tabi anlayabilene...Umut Verip Güven Aşılayıpta Yarı Yolda Bıraktığın İnsanın , Gönül Sadakasını İki Dünyada Da Veremezsin..Senin Doğru Söylediğine İnanan Birisine Yalan Söylemen , En Büyük Hainliktir..- Hz Muhammed Sav..

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Peygamber efendimizin o sözü beni çok etkiliyor, en sevdiğim sözlerden biridir.. Bir kalbi oyuncak etmek kadar aşağılığı yok!.. Ya kırdığın gönlü Allah seviyorsa ? Bilemezsin, bilseydin ödün kopardı, dokunamazdın!.. Hz. Mevlana

• teşekkür ederim..

• Rica ederim, ben de kaliteli sorularına cevap vermekten aynı keyifi alıyorum..

• her zaman ki gibi yüzeysel değil ince düşüncelerin sahibisin.yorumlarını okumaktan keyif alıyorum.teşekkürler...

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 6

• Sahtekarlığın daniskasıdır vesselam.

• Şerefsizlik !

• Bu işin peygamber şeklini pek bilemem ama İnsan olana hele hele mert kiyiye yakışmaz İnsanlar hayatta şeref haysiyet ve onur için yaşarlar diğer tüm gayeler geçersiz ve boştur. Senin bahsettiğin gibi kişiye "umut güven" verip yarı yolda bırakmak en hafif tabiri ile şerefs..likle "tam paralel" doğrultudadır. İnsan meziyet sahibi olmaya mecburdur.

• sıfır derece dogru

• Kesinlikle sana güvenene umut vermek doğru değil. Kaldı ki bunu sizin gösterdiğiniz hadis-i şerifte yüce peygamberimiz, alemlerin sultanı efendimizde lanetlemiştir. O ne söylerse doğrudur, haktır.

• Bunları yazıyorsun ama sen yalan söylemiyorum hiç diyorsan da en büyük yalancısın.Ben de yalan söylüyorum diyorsan da ilk önce sen o söze uy, ondan sonra başkalarına öğüt ver.

• ben mesela daha önce birine umut vermedim ama onu kendime bagladım yalan söyledim ama inan günlerce gecelerce agladım bin pişmanın bu günahımdan dolayı kötü niyetli degildim ilk basta cocukca davrandım daha sonra geri dönemedim halan vicdan azabı çekiyorum yemin ederim o insan için dua ediyorum hep şu an konusmuyorum ama defalarca özür diledim yalvardım çok igrenç bi insanım nasıl bir insana yalan söylerim

• ben kimseye öğüt verme çabasında değilim. sütten çıkmış ak kaşık da değilim.

Yükleniyor...