Süslüyüm ve kapalıyım, ne yapmam gerekiyor?

süse püse çok önem veriyorum ama aynı zamanda kapalıyım yani yapmamam gerekıyo biliyorum günah ama dayanamıyorum... mesela topuklu ayakkabı hastasıyımm cok kullanıyorum. ama vazgecmem gerekıyo napmalıyım?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• :Yanlış yaptığını kendin de biliyorsun. Şimdi yapman, ilerde içinde kalmamanı sağlayabilir. Hevesini alırsın. Büyüyünce normal bir noktaya gelirsin.

• tenx soran

Erkekler Ne Diyor 14

• İyi böyle ne güzel işte daha ne istiyosun.

• başını aç

• Niye kapalı olana günah, açık olana değil mi?

• kapalı olman süsüne engel değil.topuklu giymene de engel değil.sadece topuklunun ses çıkarmayan bi çeşit olduğuna dikkat et.

• bilesin ki benim tarafımdan olumsuz bir şekilde eleştiriliyorsun. kendine bir yol seç ve o yalda doğru düzgün ilerle. ya tam açıl ya düzgün kapan.

• İmanla kendi isteklerimiz arasında bir yol bulmaya çalışmak iyi karşılanmamıştır. Kadın yapısı olarak ilgi çekmek beğenilmek ve güzel görünmek ister.. Zaten kadının kendisi baştan aşağı ilgi çekici yaratılmıştır. Erkeklerde bunlardan görsel olarak hemen etkilenip birliktelik yaşamak isterler. Her iki durumlada mücadele etmek ise imtihanın amacı toplum düzeninin korunmasıdır vesselam

• benimle tanışmalısın ;)

• kapalı olmak süslenmene bi engel değil bence kapalısın diye hayatını yaşıyamıcakmısın

• niye kapalılar topuklu giyemez mi yazıyor?

• Ne alakası var süslenmek güzeldir.temiz güzel görünmek sünnettir.biryerlerini açmadığın sürece herşey haktır.bunları senin kafana sokan zihniyet geri kalmış sadece

• ailemden degıl ama komsular resmen psikolojıl baskı yapıyo :(

• arkadaş kısaca özetlemiş olayı daha fazla bişey söylemeye gerek yok. aynen katılıyorum kendisine.

• Komşuların lafı bitmez kuzum.süslenmesen bu kez paspal derler.

HAYATINI YAŞA

teşekkürler hary :)

• Büyük ihtimal senin kapalı olmanın sebebi ailenin zorlaması ve yaşadığın sosyal çevrendeki kadınların ağırlığı. Sen o çevrede olmasan bence açık olmak isteyen birisin. Bana öyle geldi valla.

• kendi isteğimle kapandım ... ve mutluyum sadece fazla süslüym.. :(

• Süslenmek kadının doğasında vardır. Gayet normaldir. Bunu dert etme bence. İnançların da senin bireysel tercihin. Ama bu memlekeete erkekler dışarıda istediği hatı yerken, karısını kızını zorla kapatan çok erkek var. Bunu söyledim sadece. Ben eşcinsel olup karısını kızını kapatanı da tanıyorum.

• kombını guzel sağla...

• kadnın bakımlısı makbul düür..

• Kafandakini çıkar o zaman.

Kızlar Ne Diyor 14

• topukludan vazgcemeyi gerektirmez ki ama abartma bu süs olayında

• Şık giyin,temiz bakımlı ol bu güzel bişi ama aşırıya kaçmadan bu ince bir çizgi dikkatli olmalısın.

• kapali olacaksan süsten vazgec. Makyaj yapan kapali kadinlara bir anlam veremiyorum. Gösteris icin mi kapanyorsunuz yoksa allah icin mi. Bu konular her yerde tartisilir

• o zaman acıl bence , kapanmanın amacı zaten dikkat cekmemek.

• dar pantolon giyipte başını kapatan cinstenmisin yoksa

• sen dengeyi kurmuşsun üzülme

• nasıl yani?

• topuklu ayakkabının ses çıkarmamasına dikkat et dikkat çekmek dinen uygun değildir.ama bu konuda daha ayrıntılı bilgi varsa bilmiyorum

• topuklu nasıl ses cıkarmıycak ?

• Öncekileri Göster
    • yavas yürürüm :P

• sen bilirsin ben kapalılarda topukluyu hoş görmüyorum herkesin kendi tercihi :) kendimi kasacağıma giymem yani

• nervar bunda yani olabilir..

• Kendini nasil rahat hissediyorsan öyle yap kapali olunca makyaj yasak diye birsey yok evet yapilmamsi gereken birsey katiliyorum ama bu herkes icin gecerli kimi arkadaslarimiz kapalilarin adini cikariyorsun gibi birsey yazmis hic hos deyil yazdiklari bence kapali biride istedigi gibi süsünü yapip disari cikabilir paspalmi dollassin daha mi iyi o zamanda. Ben yurtdisinda yasiyorum ve burda malesef bir cok kapali bayan cok bakimsiz olduklari icin hep yadirganiyorlar böylemi olmasi gerekiyor kapalilar bakimsizmi olsunlar yani ne alaka

• ben açığım makyajda topukluda severim ama emin ol siz bizdendaha açıksınız ve kapalıların adını sizin gibler çıkrtıyor kapanma ozaman kardeşim o çarşafın altına sıgınıp bi ton makyaj kot pantolan oranızı buranızı gösteren dar kıyafeter giyin snra ben kapalıyım diyin size giyme makyaj yapma diyen yok ama kapalıysanız edepli gösterişsiz olun

• ben edepsizim yazmıyo orda dıkkatını cekıyım canım sadece şık ve süslü seylerden cok haz alıyorum dedım !

• birisi çarşaf giyiyorsa altına herşeyi giymesi caizdir.çarşaf giyen biri Allahı gerçekten sevenlerdir.ama bazı açıklar kendilerine kapanmak ağır geldiğinden ve allahın azabına karşı kendini çok cesaretli zannedenler kapalıları kötüleyerek kendini rahatlatmaya korkularını yenmeye çalışır.ben bunları dar kot giyip heryeri gözüküp kafasını kapatanlara demiyorum allahın emriyle oyun olmaz belki bu açıklıktan daha günahtır.benim sözüm bunları çarşafın altına herşeyi giyiyorlar diye kınayanlaradır!

• vazgeçmen gerekmez ki topuklu giyeceksin tabiki süsleneceksin ama dozunu ayarlaman sade ve şık olman daha iyi olur demek istediğim yap ama ölçüsünü ayarla

• Kapalı bayanlar için giyim tarzı nasıl olmalı:1. Bir Müslümanın her zaman temiz, düzgün ve düzenli hali ile kendini belli edeceğini ifade edilir. Buradaki ölçü, temizlik tesettür ve İslam’ın izzetine uygun davranış biçimidir.2. Yoksa abartı, gösteriş ve teşhir değildir. Müslüman bir hanım evden çıkacağı zaman “Benim bu kıyafetimi Allah beğenir mi?” diye düşünmelidir.3. Makyaj, parfüm, dikkat çekici aksesuarlarla dışarı çıkılması tesettürle bağdaşmamaktadır. Moda olan her kıyafet tesettüre uygun olmayabilir. Zira moda her an değişebilir ticari bir kavramdır.4. Amaç tesettüre uygun giyinmekse, ölçü Kur’an ve sünnet esasları olmalıdır.5. Bu ölçüye göre giyilen kıyafetin beden hatlarını belli edecek derecede dar ve altındakini gösterecek kadar şeffaf da olmaması gerekir.6. Kıyafetlerin darlığı ve inceliği konusunda Peygamberimizin (asm) hanımlara ikazları vardır. Peygamberimiz (asm) öyle giyinenleri, “Giyinmişler, ama yine de çıplak sayılacaklar” diye tanımlar.7. “Ey peygamber eşlerine ve kadınlarına ve müminlerin kadınlarına dış elbiselerinden (cilbablarından) üstlerine giymelerini söyle! Onların (özgür ve iffetli) tanınması ve eziyet görmemeleri için en uygun olan budur…”8. Ahzab Suresinde emredilen tarzda inancımıza uygun giyinmeyi tercih eden bir hanımefendi el, yüz dışında tüm bedenini örten uzunlukta ve beden hatlarını belli etmeyen bollukta bir kıyafeti tercih etmelidir.9. Gençler tarafından sıkça tercih edilen pantolon ise sünnet ölçülerine göre giyildiğinde takva elbisesi içinde sayılır. Yeter ki, pantolonun üzerinde topuklara kadar uzanan bol bir dış kıyafet (pardösü, manto…) olsun.10. Bu ölçülerle sınırları tespit edilen tesettürlü giyimin modelleri zengin, çeşitleri de fazladır. İklime, kültüre, sosyal çevreye, hanımların iç dünyasındaki isteklere göre tesettüre uygun gayet sevimli ve zarif kıyafetler tercih etmek mümkündür.

• +1

Yapıyormusun sen de :)

• Türbanlıların adını hep siz karalıyorsunuz ya açıl ya ebedi kapan

• Kimsenin adını falan cıkardıgım yok resmen fahise konumuna sokuyosunuz herkesın kendı tercıhı ben asırı makyaj yapıyorum ya da oramı buramı gosterıyorum demedımm herkes lafının bılıp konussun eger elestirceksenız de karsınızdakını suclayarak olmasın lutfen BEN BU LAFLARI HAKETMIYORUM!

• kapalılar süslenince tahrik oluyo benim amcam falan ona göre bak :D

Yükleniyor...