Adet dönemi bittikten sonra abdest alınır mı?

Sanırım bu sorum bayanları ilgilendiriyor....adet döneminiz bittikten sonra abdest alıyormusunuz? mesela ben alıyorum ama hemen adetim bittiği gün değil ertesi gün filan alıyorum bu konuda ne düşünüyorsunuz almak gerekiyormu gerçekten?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bittiği gün almak en iyisi, ama ben tam bitti sanıyorum, abdest alıyorum, yıkandığım sıcak suyun etkisiyle olacak yine damla damla gelebiliyor. Bu tür durumlarda bir damla dahi gelse yeniden gusül gerekir canım. Eğer on günü geçerse özür sayılıyor, almayabiliyorsun. Bence sen bir ilmihal oku, orada daha iyi anlaşılır herşey ;)

• Bazı ekstrem durumların ince ayrıntıları var tabi, en güzeli ilmihalden bir bakması...

• Adetiniz normal süresini geçipte sizi özüre sokarsa yine normal gusül abdestini alıp yapıyorsanız farz emirlere devam etmeniz gerekir.

• tşkr ederim

Erkekler Ne Diyor 3

• Bu konu hem erkek hemde kadın için bilinmesi gereken bir konu. Kadın adet dönemi bittiği anda gusül abdesti alması ve namaz kılıyorsa giren vakitten başlaması gerekir. Birgün sonrası beklenmez. Bu soru için teşekkür ediyorum ayrıca.

• rica ederim beni bilgilendirdiğiniz içinde ben size teşekkür edeerim :)

• alınması şart islami açıdan

• Bakara suresinin 222. ayetinde Allah Teala şöyle buyurmaktadır: "Sana kadınlardaki kanamaları soruyorlar. De ki, o bir eziyettir; kanamanın olduğu günlerinde onları rahat bırakın. Temizleninceye kadar kendilerine yaklaşmayın. Tertemiz oldular mı, onlara Allah'ın size buyurduğu yerden yaklaşın. Allah tevbe edenleri sever, tertemiz olanları da sever."

• tşkr ederim

Kızlar Ne Diyor 5

• hem temızlık için hemde inançlarımıza göre tabıkıde gerekıyor he bılemem kımın neye ınandıgına ama abdest almamız gerekıyor.

• Kesinlikle İslam dininde isen gusül abdesti almalısın.Aksi takdirde cünüp olursun cenabet cenabet gezersin gavurlardan bir farkın kalmaz.

• tabikide alınır.bittiği gün duşla beraber abdestinin alman gerekiyor..

• Tam bittigine emin oldugun gün almalısın gusül abdestini

• tabikide gerekiyor biter bitmez duş alıp abdest alman lazım

Yükleniyor...