Ezan okunurken köpeklerin uluması ne anlama geliyor?

genelde kırsal kesimlerde olur bu olay, yazın akrabaların yanına gittiğimde çok rastladım, sokak köpekleri yada sahipli köpekler ezan okunurken... Daha Fazla

En İyi Görüş

• bu yazıyı iyi okuyunuz. bir zamanlar şimşekler çaktığında zeusun kızdığı sanılırdı. çünkü insanlar bilmiyorlar ve bilmedikleri bir şeye anlam vermeye çalışıyorlardı. oysaki bilim ilerledi ve + ve - kutupların varlığını ispatlayarak buna bilimsel bir açıklama getirdi. artık o şimşekleri çakan zeus değildi + ve - kutupların bir araya gelmesiydi.

"şimdide moda olan tanrımız boşlukların tanrısıdır." insan yolda yürüyor kuyuya düşüyor ve düşünüyor ben buraya neden düştüm. hemen devreye boşlukların tanrısı giriyor ve bu allahtan geldi. yada sınavı kazanırsın allah yardım etti. hayatımızda hep boşlukları dolduruyor. dünya nasıl oluştu? boşverin basiti var hiç düşünmeyin .. allah ol dedi oldu :D bu kadar basit. insan nasıl oluştu? boşverin allah yarattı. oraları fazla karıştırmayın kafayı yersiniz. fazla düşünmeyin allah yarattı. allahtan geldi. bu allahtan bir uyarı. hep boşluklarımızı allah doldurur.

bana göre tarih öncesinde insanların güneşi görüp ona anlam veremeyip tanrı ilan etmesi ile, insanın varoluşuna anlam veremeyip bir tanrı oluşturması arasında hiçbir fark yok.

o yüzden efsane olan zeus gelişen bilimin karşısında nasıl küçülüp dayanamadıysa birgün allahta küçülecek ve bilimin karşısında duramayacaktır.

ve insanlar ahlakın dinden gelmediğini görecekler, kafalarından uydurdukları bir tanrı olmadığında daha özgür düşünecekler. sevgiyi acımayı bütün güzellikleri tanrıları olmadan da başarabilecekler. ve bilimin aydınlığında insanın varoluşuna bilimsel açıklamalar getirebilecekler.

• bir materyalist daha..

insanın tanrıyı oluşturması ha..?

• Öncekileri Göster
    • işte bende onu diyorum din olan yerde mantık devre dışı oluyor.

o anlattığın olaylar sadece efsane hiçbir tarih kitabında bu dediklerin yazmıyor.

tarih biliminde de bir tarafından uydurduğun şeyler yazmaz ;)

ne yazdığını neyi savunduğunu bil de öyle yaz buraya KOÇUMMMM

• Ben neyi savunduğumu gayet iyi biliyorum Allahın varlığı hakkında milyar tane delil varken senin bunu inkar etmen saçma olur ve senin zeka seviyenin ne düzeyde olduğunu gösterir, sadece asılsız yazdığın yorum bile ne kadar cahil, toy, bilgisiz, olaylara tek taraflı araştırmacılıktan yoksun bir şekilde baktığını gösteriyor. Dünya da herkesin kabul ettiği gerçeklere efsane demen ayrıca çok komik sana bundan sonra yanıt vermeyeceğim...