İçe kapanık biriyim ve Böyle olmak istemiyorum bu durumdan nasıl kurtulabilirim?? lütfen yardım!!...

Gizli Üye
Arkadaşlar ben içe kapanık biriyim. kimseyle doğru düzgün iletişim kuramıyorum. Mesela hiç tanımadığım kişilerin arasında ezilip büzülüyor kıvrım kıvrım oluyorum. Sonra tanıdığım insanların mesela kadınların komsuların yanına gidip merhaba bile diyemiyorum. sürekli çekiniyorum. insanlar ne düşünür benim hakkımda diye düşünüp duruyorum. kimseyle samimi olamıyorum. oysa etrafımda az rastlanan iyi cana yakın insanlar var ama ben hala onlara yabancı gibiyim. konuşurken heyecanlanıyorum. bişey söyleyince karşımdaki susarsa yanlış bişey söylediğim hissine kapılıyorum. 22 yaşındayım ama hiç yok denebilecek kadar az arkadaşım var 2-3 tane. onlarlada arkdaş mı arkadaş yaşadığımı biliyorlar sadece. yani arkadaşlar ben topluma girip bir türlü kimseyle kaynaşamıyorum. Sürekli benim hakkımda ne düşünüyor acaba ya da ne düşünür diye düşünüp duruyorum bu yüzden çoğu zaman susuyorum konuşamıyorum. bu beni karamsarlığada itiyor. psikologa falan görünmeyi de düşündüm ama kesin çözüm olabilir mi bilmiyorum. onlarada güvenemiyorum. para kazanmak için oyalarlar gibi geliyor. Ya ben napacam bunla bilemiyorum. Arkadaşlar lütfen yardım edin bunalıma girecek gibi oluyorum. :( :( ben harkesle samimi olmak istiyorum.

İçe kapanık biriyim ve Böyle olmak istemiyorum bu durumdan nasıl kurtulabilirim?? lütfen yardım!!...