İnsan kendini geliştirmek için neler yapmalı?

divanemapavrili
Soru gayet açık aslında, bir bireysiniz ve her zaman kendinizi daha da geliştirmek isteyebilirsiniz. Kitap okumak, dil bilmek dışında daha farklı ne olabilir sizce?
Güncellemeler
+1 yıl
Yorum yazan fikir veren herkesin eline emeğine sağlık öncelikle.

Hepinize +1 puan verdim, emeğiniz karşılığı ancak bu kadar oluyor burada.

Öncelikle yazılan cevaplar genel anlamda herkes için gerçekten çok faydalı, çok güzel yorumlar var.

Herkese faydası olacağını düşünüyorum.

Kendi açımdansa zaten yazılanların %90'ını yaşıyorum :)

Ama mutlu değilim şu aralar, farklı şeyler duyarım diye düşünerek sormuştum bu soruyu.

Ki duydumda :)

Herkese teşekkürler tekrar tekrar (:
İnsan kendini geliştirmek için neler yapmalı?