Çok dikkatsizim, unutkanım. Ne yapmalıyım?

Yaşım 27 ve çok dikkatsizim iş hayatında... bazen çok iyi bildiğim işi yaparken bile dikkatsizlikten yalnış yapıyorum veya unutkanlık yapıyorum... evde sorunlarım var ailevi bunların etkisi vardır belkide. ama ne yapmam gerek kitap mı okumam gerek? ilaç mı almam gerek?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• odak noktasını kaybedebiliyorum aynı rahatsızlık bende de var sakın ilaç filan kullanma uyuşturmak ve ertelemekten başka bişi yapmıyor . bir gün önceden planlayarak işlerde yapma sadece o an yapmak istediğine odaklan. Misal namaz kılarken önceden rekatlarımı unuturdum nerde kaldım dediğim an çok oldu.. bu yüzden namaza dururken sesli okuyorum böylece o ruha giriyorum. müşterilerime gittiğimde sadece laptopun ekranında yapacağım işe odaklanıyorum telefonumu sessize alıyorum zor oluyor ama alıştım gibi bişii ancak böle yardımcı olabilirim sana umarım sende başarırsın :(

Erkekler Ne Diyor 7

• Bununla ilgili bi hastalık var.Adını her dafasında unutuyorum.Öncelikle bi psikoloğa gidip dikkatsizlik testi yaptırabilirsin.Bu konuda da önerilen 2 kitap var.Beyninizi Hızlandırın (Optimist Yayınları) ve Dikkat Dağınıklılığını Önleme ve Beyni Etkili Kullanma Klavuzu (İmlec Yayınları)İkisini de D&R dan temin edebirisin...

• öncelikle buyumen gerekir.sonra dosyları kapatman gerekir.

• uykunuz tam olsun. akşam mümkünse yemek yeme. öğleleyin de kaliteli beslenin. spora ve doğada vakit geçirmeye çalışın.

• kafanı bence işe veremiyorsun odaklanma sıkıntın var yani

• yaptığınız işe odaklanmıyorsunuz demekki o sırada kafanızı meşgul eden başka şeyler vardırr..

• kendin gibi değilsin ondan dikattsizsin insanlara göre davranıyorsun sana birşey derler gibi davranıyorsun

• yok bilader gerçekten bir rahatsızlık bu keşke dediğin gibi olsa aynı durumu bende yaşıyorum.. algıda problem yaşamıyoruz. yada anlatım da sadece odak noktasından bi an uzaklaşırsak başımıza dert alıyoruz ..

• evettttt

• 38gün

işdeeeee bu aradığım cevap be bu buu bu bu bu

• aşrı stress ve bir cok şeyi kafaya takmak genelde unutkanlıga sebep olabiliyor.bulmaca çözebilirsiniz,zeka oyunları oynayın,telefon rehberinde ki numaraları hafızanıza almaya calısın..

Kızlar Ne Diyor 2

• Dikkatsizlik bende de var acelecilik yüzünden

• evet bunların cok etkısı var.herkesın sorunları var bı twek senın dgl ev ortamını evın kapısından cıkarken evde bırakman lazım.ıs yerınde sadece ısıne odaklaanman lazım.

Yükleniyor...