Utangaçlığımı nasıl yenebilirim?

herkeze merhaba .. ben alara benim en sıkıntı çektiğim konu utangaçlığım hani busene bu biraz geçmeye başladı okulda falan hiç utangaç değilimde yeni biriyle tanışınca falan hep öyle oluyorum biliyorum bu kişisel bişeydir ama bunu nasıl yenebilirim aslında çok konuşkan biriyimdir okulda falanda hiç sorunum yok.. ama hani hoşlandığım bi çocuk la falan donup kalıyorum resmen anca yanımda bi arkadaşım varsa rahat olabiliyorum ne yapmalıyım?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• sen misin utanganç ben demin şunu düşündüm ruh ikizin bu kız olmalı senin öyle bir tipin var link

• çok teşekkürler :)

• Öncekileri Göster
    • hooop hoop o bu güne gün yengeniz sayılır

• bu da güzel hayırlısı olur inş dd

Erkekler Ne Diyor 31

• Bir süre psikoljik destek alırsan rahatlarsın.Kendine güvenin gelince sorun düzelir.

• Kendini kötü hissetmemen için psikiyatrik destek şart bunu unutma.

• Evet ama sizce etkili olucakmı hiç yenemicekmişim gibi geliyo

• Olur mutlaka ama özel bir yere gitmen iyi olur.

• kendine güwen öz güwenini artır

• yengeç burcusun herhalde ya da balık :)) insanlara karşı sempatik ol sürekli gülümse onlara.birşeyler ikram et.sorular sor.bir yerlere gidin zaten bu utangaçlığın ortadan kalkıyor bunları yaparsan.aynı şeyleri ben de yaşadım.bi de olmazsa olmaz birşey söyleyeceğim.iyiyle takılırsan iyi olursun.kötü biriyle takılırsan kötü olursun ya da çıldın,yaramaz farketmez bu.kötü insanlar bile ya da bencil iyi insanları severler.iyilik yaparsan sana kötü davranan biri olmaz.ondan dolayı hep iyilerle takıl diyorum.

• yengeç burcuyum :)

• anlamıştım düşün yani ikizlerim ve utangaçım çünkü yükselenim yengeç :)) kendini pek fazla göstermekten hoşlanmayan ikizler mi olurmuş dersen evet yükselen yengeç olunca oluyo. link

• oda şıçıyor senin gibi oda insan bunu düşün utanma oda senin gibi yani

• Sonuna kadar haklısın aslında ;)

• bende aynıyım ya dersanade mal gibi tek başıma oturuyorum anasını satim.

• evet çok kötü bşy dmi :(

• hemde nasıl dersaneyi bırakmayı bile düşünüyorum. zaten çoğu zamnda gitmemek için çareler arıyorum. mesala bugün gitmedim ya gidesim gelmiyo tabi annemlerden bi ton fırça yedim oda çabası.

• ben senin yerinde olsam utangaçlığımdan ödün vermem. senin gibiler el üstünde tutulmaktadır emin ol.bene gurur duyulacak bir durum.yenmeye çalışma derim.

• peki çok teşekkürler :)

• Arkadaş ortamlarında bulunmaya çalış

• zamanla geçer

• inşallah :)

• :) geçer geçer.bir zaman da oluyor öyle şeyler

• ya neden kasıyosun ki kendini rahat bırak. karşındakide insan. merhaba laştıktan sonra onlar ne hakkında konuşuyosa bildiğin bi konuysa sende atıl hemen. Bu şekilde muhabbete gir. çok zor bişey değil :)

• atılamıyorum işte sorun orda kendimi çok kötü hissediyorum :(

• kendini kötü hissetme ya. bunu çok düşünürsen atılman dahada zorlaşır fazla düşünme git ve yap. kendine geceleri şöyle de '' yarın dünden daha güzel olucak, hayatım düzene giricek, mutlu olacağm'' gibi şeyler söyle. bu telkinler işe yarar. :)

• Geçmişte yaşadığın bir durumun etkisinde kalmış olabilirsin bir uzman doktora gözük derim...

• lise 1 ve lise 2 de çok atak bi insandım ama okulum değişince tuafaştım zaten hiç istemedim değiştirmek ailem zorladı çok ağladım çok yalvardım ama geri yollamadılar o okula bende ne okulda biriyle konusabildim nede başka bşy

• Öncekileri Göster
    • peki istanbulda önerdiğiniz bildiğiniz pskiyatri varmı

• Öncelikle okulunda veya dershanende ki rehberlik hocaların la konuş durumu onlar seni yönlendirsinler seni.Hem onlarda yardımcı olurlar bu konularda.Benim doktor önermem uygun olmaz.

• okula dershaneye arkadaş için ortam için giderseniz böyle olur. siz dersinizi çalışın başarılı olun insanlar zaten sizin yanınıza gelir ;)

• alakası yok bence insan arkadaşı olunca yanında daha güvende hissediyor kendini mesela yanımda bi arkadaşım olsa ben derslerede katılırım tahtayada kalkarım

• bence yanında bir arkadaşın olursa derse katılmaz, tahtaya kalkmaz; sohbet edersiniz. gerçekten ders çalışmak istiyorsan kendini kapatacaksın. sosyal ortamından kopacaksın.. eğer hedefin varsa olay bu .

• Bi bardak su iç geçer:-)

• Bence herşeyi olunuruna bırak kendini arkadaş bulaçagım diye zorlama kendın ol zaten onlar senınle arkadaş olmak için can atarlar tabi kendıneede dikat etmen gerek çok agırdan satma agır ol ama sevımli insanlar sana bişey sormaktan çekınmesınler bu şekılde yaparsan arkadaş edıne bilirsin diye düşünüyorum :)

• Aynı dershanede olsaydık ... Üstesinden gelirdik :P

• bu en güzeli :) öyle utangaç kalmalısın bence.

• ya yinede sorun oluşturuyo :)

• yoo oluşturmuyo boşver :) bu kalbini temiz tutar ;)

• Bence normal bi şekilde davranmaya devam et selam ver arkadaşlarına zamanla yakınlaşırsınız zaten kafanada o kadar takma

• Bunlar sosyal fobi belirtileri. Linki izle:
    link
    Uzman desteği al derim. Gelecek yaşamını çok olumsuz etkileyebilir.

• Sosyal fobi olabilir sende.

• Gizli Kullanıcı bacı: gerçekten bir yardım edersek seninle arkadaş olmamız gerek gerçek hayatta. yardım etmek zor yani:D

• amacın arkadas edinmek olmasın sen normal hayatını yasa yerş gelince arkadasın olur

• diksiyon kurslarına git istersen :)

• mantıklı aslında :)

• oyle kalki fazla yanlis yapma;)

• haklısın :)

• utangaçlık iyidir yaa :D

• bazen sorun oluyo işte ama :)

• Ağır olmalısın. Öyle ortama gireyim diye gevşersen kaybedersin. Rahat ol herşey kendiliğinden gelişir yaa. Kasma kendini bu kadar.

• Çekingenliği ilk sanal ortamda kendini gizlemeyi bırakmakla başla derim :)

• Rahat olmalısın öncelikle. Normal davranmalıısn. Herkes gibi. Arkadaş edinecem diye öyle kendinden çıkma. Herşey kendiliğinden gelişir.

• Aynen ya okulda rahatsin, arkadaslarinin yaninda rahatsin ama, hoslandigin biri oldumu cekiniyosun sanki kelimeleri unutuyosun aklina soyleyecek hic bi soz gelmiyor konusacak konu bulamiyosun. Sende balik burcu musun?

• uzun yıllar ben de öyleydim. fakat genelde erkekler kızlara karşı böyledir. bu sosyal yaşama aktif katılımla alakalı. eğer erkeklerin de senden farklı olmadığını düşünürsen sorun kalmayacaktır. bu arada bazı durumlarda utangaç olman hoş karşılanır takdir edilir erkeklerce.

• aslında çok sosyalimdir de hoşlandığım çocuğun yanında donuyorum resmen :D

• emin ol o erkeklerde de oluyor . ama gerçekten hoşlanıyorsa.buna yapacak bir şeyin yok . durumun çok normal ve olması gerektiği gibi. bu aranızdaki heyecanın sürekli olmasını , birbirinizden sıkılmamanızı da sağlar.

• Hangi sehirde yasiyosun ankarada mi

• arkadaş ortamlarına karışmak zordur istemezler muhtmelen

• Sevmediğin kızlar üzerinde deneme yap ve git onlara açıl.Sonra utangaçlığın azalır.

Kızlar Ne Diyor 16

• özgüvenini artırmalısın, bunu kendin atlatabilirsin

• inşallah :) teşekkürler

• Özgüvenini yükselt.Kitap, filmler, tiyatrolar, insanlar gibi gibi.

• çok kolay aslında.selam naber adın ne hangi okuldasın bilmem ne gibi sorularla başlayacaksın.tersleyecek değiller ya.grup diyorsan illa bi gruba dahil olmak zorunda değilsin.herkesle arkadaş olmaya bak.yeni gelenler varsa onlarla tanış.beraber soru felan çözün.yardımlaşın birbirinizle.bu en önemli faktör.dönüş yolunda seninle aynı yöne giden birisi varsa onunla yürü.sıra arkadaşını bul onunla konuş.

• Rahat ol ona utangaçlığını belli etme üzerine daha fazla gelir.

• milleti boşver sen ne olursa olsun kimse senden mukemmel değil kendine sosyal aktiviteler yap farklı farklı çevreler yap kendine korkma seni yemezler en fazla ne olabilirki :D eğlenmene bak sen

• mesela sen dershanedeki kimseyi tanımıyorsun nasıl arkadaşlık kurarsın ?

• ya toplumdan uzak durmam arka sıralar değilde insanların iç içe olduğu ortamları tercih ederim.ne bilim toplumda herkesin ilgisini çekebilecek konulardan bahsederim.dediğim gibi çekinme biraz girişken ol kimse seni küçümsemez korkma

• önce gizli profilden vazgeçmekle başla:) ve dene bi süre sonra hepsinden daha iyi olduğunu görüceksin öpüyorum seni herşey için başarılar

• utangaçlığımın üstüne gitmeye çalışıyorum olmuyo kalbim boğazımda atıyor sanki ellerim titriyo

• kalbin atsın boğazında merak etme ölmezsin yada bi pat kırdığında kendinle dalga geç

• kendine güvenli ol...ucunda ölüm yok ya, git açıl kıza belki o da senden hoşlanıyordur ve senden adım gelmesini bekliyordur...:))
    sonuçta bu kadar utanıp sıkılmana gerek yokki.. 2seçenek var önünde, ya teklifini kabul eder ve sen sevdiğin kızla süper bi ilişkinin içinde bulursun kendini,ya da seni reddeder ki ilk reddedilen ilk insan sen olmayacaksın bu gayet normal, sen de önündeki hayata bakarsın :))) hayırlısı olsun...

• Çok teşekkürler en kısa sürede teklif edicem :)

• bizi de haberdar et olumlu veya olumsuz, bol şans :))

• Psikolojik destek alman etkili olabilir. Ayrıca şunu da unutma kimse kimseden mükemmel değildir. Karşındaki iletişim kurmak istediğin kişiler de öyle. En sıcakkanlı,populer insan bile yeri geldiğinden çekingen ve güçsüz hissedebilir. O yüzden kendini toparla ve karşındakilerin de senden farksız olduğunu unutma. O çekindiğin kişiler de insan ve belki senden çekinenler de vardır. Bence, iletişim kurmaya bir yerden başlamak istiyorsan senin gibi sessiz sakin ve kendi halinde olan kişileri hedef al derim. Sonra yavaş yavaş kozandan çıkmaya başlarsın zaten ve o edindiğin arkadaşın ile de, dershanedeki diğer kişilerle tanış. Belki tanıştığın kişilerin de tanıdıkları vardır ve çevreni bu şekilde genişletebilirsin. Artı kimse kimsenin nasıl göründüğünü nasıl davrandığını umursamaz ki ders esnasında.. O yüzden 'burda' demekten de utanma. Sahip olduğun arkadaşlarla da zaman geçirirken amacın popularite yükseltmek değil sadece eğlenmek olsun =) Eminim o insanlar da senin ne kadar hoş sohbet ve eğlenceli biri olduğunu düşüneceklerdir.

• beni tanıyan arkadaşlarım benden asla vazgeçemezler zaten çok severler beni arkadaşlarım ama okulda ve dershanede yani okulum değiştiğinden beri kimseyle arkadaşlık kuramadım :(

• belki biraz girişken olursan bunlarla da tanışırsın bunlar da seni sever..

• Yapmak istediklerini bu hayatta yapacak tek kişi sen olduğuna göre,sorumluluk al ve okula gelince arkadaşlarına selam vererek işe başla.

• Ölmezsin ya git işte

• Sonunda ölüm yok ya. En azindan sonuca göre yolunu çizersin.

• başka birinin senden önce davrandığını düşün.

• Bulunmaz hint kumaşı değil.
    Dünya onun etrafında dönmüyor.
    Ne olursa olsun sen sensin. Değerin eksilmiyor.
    Kaybedecek bir şeyin yok. Olsa olsa bir gurur, bu konuda o da fazla sürmüyor.
    Şimdi yanına gitmezsen kurdu kuzu kapınca pişman olacak üzüleceksin.
    Sen yaparsın.
    %50 şansın var.
    Denemeden bilemezsin.
    Göreyim seni.
    Bize haber et :)

• Edicem teşekkürler ;)

• Öncekileri Göster
    • vay be +1 :)

• :) teşekkür ederim.

• aslında öyle utangaç birine de benzemiyosun :)

• hoşlandığım çocuğun yanındaa falan öyle oluyorum zaten :)

• Bu konudaki özgüvenini arttırmalısın

• haklısın :)

• Yenmene gerek yokki güzel bi şey

• bazen sorun olabiliyo ama :)

Yükleniyor...