Salat-ı Tefriciye duasını okuyup dileklerin kabul olduğu doğru mu?

Salat-ı Tefriciye duasını 4444 kez okuyanların isteklerinin kabul olacağı söyleniyo. Bu duayı okuyupta dileklerinin kabul olduğunu görenler?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• 1-) 4444 defa okurken her okumada besmele çekmek şarttır. 2-) ameller niyete göre değerlendirilir. (ne amaçlı okuduğun önemli) hayırsız bir şeyin olması için okuyorsan gerçekleşmeyebilir. 3-) 1 tanesinde bile acaba kabul olacakmı-acaba yanlışmı okudum-acaba sayı doğrumu-acaba sayı yazmayı unuttummu-ve benzeri şüphelere düşmeyeceksin. 4-) ağzın söylüyor içindende yani kalbinden tekrarlanma olmuyorsa kabul olmaz. 5-) emeğin sonunda peygamberimize salavatı şerife okunması ve sonra dua edilerek ne amaçla okunmuşsa söylenmesi daha makbuldür. 6-) 4444 kere okunması gerekmez 1 kez okunması yeterlidir diye cevaz veren hocaların imanından şüphe ederim. (çünkü babam gençliğinde meyhanede imama alkol ısmarlamış bir insandır. imamın içki içmesindeki gerekçe ise kendini imam olarak değil memur olarak görmesi olmuştur.) 7-) o kadar emek vermeye gücün yetmiyorsa daha kısa olanlarıda bulunmaktadır.

Erkekler Ne Diyor 9

• Yoık rakamlar bi anlam taşımıyor.

• Bu dunyadamı olur ahırettemı olur onu bılemeyız ıste yada hangı vakıtte olacagını yanı zamanı

• o ne be ?

• okumalısın bence istediğin olur herşeyin aşı duadır. her zaman Allahtan iste dua et. Allah duaları hiçbir zaman geri çevirmez.

• ne güzelmiş :) her şey müslümanlara özel çalışmayın dua edin olur çok bekleyin..

• Tabi ki herkesin dini kendine :)

• çalışmayana ekmek yok ama dineden imandan çıkmak kötü

• hiçbir şeyin garantisi yok ama dualar etkili olur..

ygs çelışma dua oku yok öyle beleşe ekmek..

çaba+inanç+dua ile istediğin olur inşallah..

• herşeyin usulu oldugunu düşünüyorum.mesela kişi beş vakit kılmadan ,tutup nafile namaz kılarsa namazının kabul olması şüpheli imiş.bu da onun gibi birşey.kul hakkına dikkat etme haram dan uzak durma sonra da böyle durumlara basvurur.allah daha iyi bilir ya...ama yine de bunun da mechul olacagını düşünüyorum..

• ben gayrimüslim biri olarak bu sorunu hiç beğenmedim..bunun orta çağ katolik liğinden farkı yok..seni yarattığına inandığın yaratıcı ile pazarlık yapılırmı

• dua demiyor dilek diyor..ayrıca bütün dinlerde gönülden edilen duayı kabul ederim diyor yaratıcı şu kadar okursanız değil..neyse yanlış anlaşıldıysam özür dilerim sanırım bu konuda çok konuşmam doğru değil

• bu dua var kötü bişi sorulmamış geçtiğimiz hafta müftülüğü aradım dedim ki by duanın illa 4444 keremi okunması lazım dedim hayır dedi...içindeki niyetin önemli ve gönülden yürekten istersen bikerede okusan duan kabul olur dedi..yanlış düşünme

• Allahla ticaret Yok böyle bir şey inanmayın ya Allah için zikir edin içten namaz kılın dua edin yeterli Yani Burda bu kadar çok sayıda okumanın anlamı bir şeyi 40 defa söylersen olur gibisinden Saçmalık yani

Kızlar Ne Diyor 3

• önemli olan niyettir, bu sorunun cevabını ben de arastırdım ve "4444 sayısını bir şifre kabul edip ona ulasmaya calışmak asıl niyet olmamalı" cevabını aldım. yani içinden geldiği ve yapabildiğin kadar yapmalısın

• annem abime okudu abim mühendis şimdi

• ben yıllardır okuyorum her duanın zaten oluru vardır..sedece bu dua için değil zaten bu duanın ismi akılda kalıcı olsun diye 4444 duası olmuş. şuna okuyorum 3600 adet okudum az kaldı bitmesinie benimde bir dileğim var allahtan oluyor okadar çok okudum ki gönülden yürekten oluyor olmayacak bişi yok yeterki günah işleyşp işleyip dua okuma ama töğbe edip birdaha hata yapmasak elbette yüce rabbim bilze olur illa 4444 kere okunması gerek değil için temiz olsun birkerde okusan farzdır...

• teşekürler..

• svdim cvabını.. +

Yükleniyor...