Etkili bir ses tonu için ne yapılır?

Güzel, çekici bir ses tonuna sahip olmak için ne yapılabilir? Ve bu bir insanı nasıl etkiler?


0|0
6|19

En İyi Erkek Görüşü

  • Ağır ve düşünerek konuşmak, ses tonundaki kırık sesleri ve çatallaşmayı önler. Ses rengini değiştirmek çok zordur fakat, elinde bulunan materyale şekil verebilirsin. Öncelikle vurgu ve tonlamalar çok önemli, ayrıca nefeste öyle. Doğru yerde yapılan vurgular, gerekli yerlerde sese eklenen tonlamalar çok işe yarar. Yine dil bilgisi bilmek gerekir. Doğru bir cümle kurmak için öncelikle edebi bir anlatım oluşturmak, eklerin ve tonlamaların doğru yerlerde bulunmasını sağlamak ve pek tabii noktalama işaretlerini çok dikkat etmek gerekir. Doğru nefes alma taktiği, açık ve kapalı harflerin doğru okunuşu ve uzatmaların düzgün seslendirilmesi hem iyi bir konuşma hemde iyi bir ses tonu için önemlidir.

    Ben okuduğum bölüm gereği 2 yıl dersini aldım ve hala düzgün şekilde beceremem, etkileyici sen tonu ve konuşmak kabiliyet beceri ve tecrübe istiyor.

    Faydası ise, hem çevrendekilerin hem dışarıdakilerin seni dinlemesi, sana saygı duyması ve sözüne kulak asmasıdır. İkna gücünü ve etkileyiciliğini arttırır. Seni başkalarına göre bir adım öne taşır.

    Hayatta konuşarak çözülemeyecek hiç bir şey yoktur derdi dersimize giren doçent. Haklıda her şey konuşularak halledilebilir yeter ki etkili bir konuşmayı kaliteli bir sesle yap.

    1|0