• Sor
  • Bence

Etkili bir ses tonu için ne yapılır?

Güzel, çekici bir ses tonuna sahip olmak için ne yapılabilir? Ve bu bir insanı nasıl etkiler?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Ağır ve düşünerek konuşmak, ses tonundaki kırık sesleri ve çatallaşmayı önler. Ses rengini değiştirmek çok zordur fakat, elinde bulunan materyale şekil verebilirsin. Öncelikle vurgu ve tonlamalar çok önemli, ayrıca nefeste öyle. Doğru yerde yapılan vurgular, gerekli yerlerde sese eklenen tonlamalar çok işe yarar. Yine dil bilgisi bilmek gerekir. Doğru bir cümle kurmak için öncelikle edebi bir anlatım oluşturmak, eklerin ve tonlamaların doğru yerlerde bulunmasını sağlamak ve pek tabii noktalama işaretlerini çok dikkat etmek gerekir. Doğru nefes alma taktiği, açık ve kapalı harflerin doğru okunuşu ve uzatmaların düzgün seslendirilmesi hem iyi bir konuşma hemde iyi bir ses tonu için önemlidir. Ben okuduğum bölüm gereği 2 yıl dersini aldım ve hala düzgün şekilde beceremem, etkileyici sen tonu ve konuşmak kabiliyet beceri ve tecrübe istiyor.Faydası ise, hem çevrendekilerin hem dışarıdakilerin seni dinlemesi, sana saygı duyması ve sözüne kulak asmasıdır. İkna gücünü ve etkileyiciliğini arttırır. Seni başkalarına göre bir adım öne taşır. Hayatta konuşarak çözülemeyecek hiç bir şey yoktur derdi dersimize giren doçent. Haklıda her şey konuşularak halledilebilir yeter ki etkili bir konuşmayı kaliteli bir sesle yap.

Erkekler Ne Diyor 18

• doğustan gelecekk

• aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa diye bagır kırlarda ağlarda.

• ben böğürüyorum, tamam olmuşsun sen diyorlar :D

• O doğuştan gelen birşey bence, ses tonun değişmez ama eğitimle akıcı konuşabilirsin bkz: link

• diksiyon açısından mı soruyorsun müzikal açıdan mı

• Bunu bir yere yaz. Erkekler görsel varliklardir mini etek ve topuklu ayakkabı her sorunu cozer.

• Öncelikle nefesini kontrol ederek konuşacaksın. Sonralıkla kesinlikle ciğerlere değil diyaframa alacaksın nefesini. Dik duracaksın kollarını iki yanına uzatacaksın.Nasıl bir etkisi olur bilemiyorum. Ses kaydı yapayım mı bir dinleyip karar verin :P

• Sabahları yumurtayı çay bardağına döküp fondiple, Haftada 3-4 kere Ihlamur iç. Diksiyon ve şan dersi al.

• devamlı alıştırma yap. kendi kendine konuş.

• Akıcı türkçe ve biraz ses tonuyla alakalı bu. Ses tonun eğer tok değilse naparsan yap işe yaramaz. Cılız bi ses ne kadar etkileyici olabilir ki .)

• sesim seni tahrik etmiyor mu sevgılım :) :) filan de :)

• sevgılımm sesimden etkilenıyor musun :))

• Ses tonundan ziyade, telefuz edilen kelimelerdeki ( özellikle son da bul) hece ve harflerin tam telafuzu önemlidir.

• Tom Waits'i Tom Waits yapan şey, hayvanlar gibi puro ve viski içmektir mesela.. link

• diyaframını kullanmak için kendini eğit.

• yalan dünya çağatay koçtuğ'a sor bakalım :) sesim seni tahrik ediyor mu sevgilieemm :)

• şükür ses tonum gayet iyi

• kapışalım mı kuzu? :)

• olur :)kızları arıyalım onlar karar versin

• diksiyon kursunda öğretiyorlar

Kızlar Ne Diyor 6

Yükleniyor...