• Sor
  • Bence

Gusul abdesti mi önce alınmalıdır yoksa banyo mu yapılmalıdır?

2 şeyede ihtiyacınız var önce banyomu olursunuz yoksa gusul abdestimi alırsınız? alınmalıdır? birde gusul abdesti alırken avrat yerlerini görmek abdesti bozarmı?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• 1 sorunun cevapı banyodan önce alırsan daha sevap çünkü efendimiz banyodan önce alıyodu nanyodan önce alırsan daha sevapa girersin cuma günleri güsül abdeste gerek yoksa bile alsan sevaptır 2 sorunun cevapı ise zaten vucunun her yerini yıkarken zaten görüyosun sonuçta her yere su değmesiz lazım

Erkekler Ne Diyor 4

• Şafiilerde önce banyo hanifilerde önce gusül. Avrat yerlerini görmek abdesti olmaz ama dokunmak bozar.

• once bonyonu yap kı her yerıne suyun degmesı kolaylassın ama vucudundan tırasla veya baska bır sekılde bır seyler kesme uygun olmaz gusulsusken olmaz

• önce banyo

• ilk önce gusül abdesti alıp sonra banyo olmak daha iyiidir. çünkü suyuda fazla akıtmamak lazım günah.

Kızlar Ne Diyor 8

• önce banyo yapılır sonra abdest alınır

• Önce vücudunu temizlersin çıkışa yakın abdestini alırsın.. Evet malum yerlerine bakmak, gusülü tekrarlatır, bakmamak gerekir..

• banyodan önce gusül abdesti daha sonra banyonu yapıyosun ve normal abdestini alıyosun...abdesti bozmaz ama genelde şöyle deniliyo meleklerin olması durumu olduğunu için avret yerlerinin kapatılması daha doğru bulunuyor.

• Önce temizlenilir banyo yapılır. Sonra abdest. Abdest aldıktan sonra görmemek daha uygun. Tahrik olup abdest bozulabilir.

• Önce gusul abdesti alıcaksın..ayrıca kendi avret yerlerini görmek bozmaz hiç bişeyi yanlış biligilerin var sanırım...

• yanlıs bilgim yok internette dolanırken öyle birşey gördüm banada yanlış geldi ama sormak istedim

• Öncekileri Göster
    • Canım ozaman Tam İlmihal okuyacaksın..ünlü din adamlarının yazdıklarını...ama sormuşsun artık genelde herkes bilir...müslüman olanın heleki biz bayanların...her ay hiç bişey yapmasanda abdestin bozuldugu (regl) günleri düşünürsek...

• ben abdest alırken yine bildigimi uyguluyordum zaten,daha bu gün gördüm öyle birşey.

• En son abdest alınır

• temiz vucut üzerine al abdesti. önce yıkan mis gibi ol sonra abdest al

• önce banyo yap temiz vücudunlada bir abdest al sonrada gusül al

Yükleniyor...