• Sor
  • Bence

Erkek olmakla, adam olmak arasında ki fark nedir?

Erkek olmakla, adam olmak birbirlerinden çok farklıdır.. Biri ilahi mecburiyettir, diğeri o mecburiyetin hakkını vermektir!... Peki ya sizce?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

Erkekler Ne Diyor 17

• doğrudur!

• İnsan olduktan sonra, ister erkek, ister adam olsun.

• Adam gibi olduğu zaman zaten insan gibi olmaz mı

• Öncekileri Göster
    • sen hangisini savunuyorsun

• Sence hangisi savunulmalıdır. Veya sorudaki açiklama tam tersi olsaydı. Sen bu sefer hangisini savunurdun?

• Adam olmakla da iş bitmiyor esas mesele adam gibi adam olmak

• kadın olmakla hanım olmak arasıdındaki fark gibidir

• Sünnet olan erkek olur, Askere giden adam olur. O kadarrrrrrr.

• her askere giden adammı oluyo ? veya askere gitmeyen adam değilmi ?

• hahaha askere gitmek bazılarına neden bu kadar fazla koyuyor :)

• erkekler sadce o organla olmaz ıcten gelır

• insan olma önemli.

• Biri cinsiyettir, dişilik gibi; diğeri de şahsiyettir kadınlık gibi. Cinsiyet her hayvanda vardır, şahsiyet insanda vardır -ki bizi hayvandan ayırır-. Eşeğin de var erkeği dişisi ama adam eşekle, kadın eşek yoktur gibi.

• Her erkek adam olamaz zira adamlık farklı birşeydir.

• Ya çıkarım gök yüzüne seyrederim alemi ya inerim yer yüzüne seyr eder alem beni.

• hakkını vermektir kısmının ıcını bıraz doldursana, merak ettim de:)

• Kelimeler yetmez:)

• Öncekileri Göster
    • Bir erkekte olması gereken her şey diyelim ;)

• olması gereken dersek 4x4 erkek prototıplerının varlıgını kabul etmıs oluruz ama :)
      ne kızlar arasında ne de erkekler arasında 4x4 luk ınsan yok mlsf :p

• mavi nufus kağıdı taşıdık diye erkek olunmaz , o sıfatı haketmek önemli .. adam olmak ise çok farklı kime göre adam ? topluma göre bana göre sana göre ?

• erkek cinsiyet belirtir adam kişilik

• adam dediğimiz ,eşini emanet bilip emanetine sahip olandır.dini boyutta salik bir eş diyelim.erkek söz de cinsiyeti erkektir ama fiilen birşey yoksa ona da ben erkek demem.

• Ben erkeğe adam demem, kadınına saygı duymadıkça.Adam doğulmaz, adam olunur. (de beauvoir'den etkilenerek ^^)

• biri doğal olan diğeri ise davranıştır fark budur

Kızlar Ne Diyor 8

• Cinsiyetle alakalıdır erkek olmak.Ama adam olmak ise her erkeğin harcı olamaz.

• çok güzel açıklamamışsın bence de öyle.her adam erkektir ama her erkek adam değildir.

• çok güzel açıklamamışmıyım, doğrumu anladım :)

• klavyem sürçmüş.yok güzel açıklamışsın yazacaktım :)

• her adam erkek olabilir ama her erkek adam olamaz..adamlık karakterlilik çağrışımı yapıyoo her erkek karakterli değildir ama adam karakterlidir.

• Adam olmak cinsiyet meselesi değil şahsiyet meselesidir..

• çok sevdiğim bir söz erkek söz verir adam tutar!.. bu kadar :)

• Her pipisi olan erkek sayılabilir ama adam olmak için yürekli olması şart

• Maço kıskanç

• erkek olmak,nerden kız dusursem dıye dusunup sadece organ farkı olan kısıdır.adam olmak,işte bu kalıba dahi sıgamayacak kadar özel bırsey

Yükleniyor...