Sinirlenince ağlamamak için ne yapmalı?

En nefret ettiğim taraflarımdan biri sinirlenince aglamak. Bir seye cok sinir oluyorum gözlerim doluyo. Sinirlenince gözlerim dolmasın sesim titremesin diye ne yapmam gerekiyo bir fikri olan var mıı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bence sen yeterince net bir tepki koymuyorsun. Neden ağlar ki sinirlenince bir insan, o tepkiyi koyamadığı, o tepkiyi yeterince net göstermediği, yeterli bir patlama yapamadığı için içine ukte olur, gururuna dokunur, egosu yıpranır, bu da onu sinir ve üzüntü arasında gelgitlere sürükler. Sesin de titrer çünkü o an hiçbir şey düşünemediğin gibi dengen de bozulur, dengen bozulduğu gibi kilitlenip kalırsın.

Anında tepkini koymayı bilirsen bunu aşacağını düşünüyorum. İçine atma.

cut.

Erkekler Ne Diyor 4

• Sinirlenmemen lazım.

• o pek mümkün degil iste :)

• birisini ele al hiç zaman kaybetmeden duvarı yumrukla diyecem parmaklar pert olur -,-

• Bizim sınıfta bir kız vardı. O da kızınca senin gibi ağlardı. Sanırım neden ağladığını öğrenmen lazım. Her şeye sinirlenince mi ağlıyorsun yoksa belli konularamı mesela haksızlığa uğramak.

• denicem bu dediklerini sagol tavsiyelerin için :)

• Sen ağlayarak sinirini boşaltıyorsun galiba. Sinirini sözlerinle boşaltmaya çalışmalısın ama bu hemen olacak bir şey değil tabi. Nasıl bir yöntem uygulanmalı bilmiyorum. Ama sinirlendiğinde bunu denemelisin. Sinirlendiğinde kafanı toplamaya ve olay anına odaklanmaya çalış. Kendini sinirinle motive etmeye çalış. Sporcular da azimleriyle kendilerini motive ederler mesela.

• hangi konu da olursa olsun sinirlenince kendimi ifade edemiyorum karsı taraf suclu oluyo ama ben düsüncelerimi söleyemeyip sinirimi bosaltamayınca aglamaya baslıyorum ve bu canımı sıkıyo kendimi cok güçsüz hissediyorum böle bir şey oldugunda

• duvara, masaya yumruk at

istersen telefonunu duvara fırlatabilirsin ama verdiğin paraya yazık olur

Kızlar Ne Diyor 6

• Değişmez gibi

• benimde elim ayağım boşalır başlarım ağlamaya zangır zangır titrer her yerim.sesim çıkmaz önemsenmediğim için kızdırıldığımı düşünüp kendimi psikolojik bunalıma sokarım.

tipik balık kadını.. sulugöz..

• Annmde basak pek aglamaz ama

• ben bir basak kadınıyım ve asırı sulugözümdür ..

• kendini sakinleştirmenin yolunu bulmalısın

• Bir nefes al 10a kadar say.

• o bendede oluyo zangır zangır ağlamıyor allahtan suzuluyo sadece yaşlar :((( yapında var değişmez

• Sakin ol ve o nazolacrimal kanalı yavaşça yere bırak.

Ya da içinde tutma ağla

Ne zarar var ki bunda.

Yükleniyor...