Beynimiz mucize. Ama bu nasıl mucizedir?

Selam arkadaşlar. Herkes günaydın. Bugün ; artık bu ilginç saydığım olayı paylaşmak istedim. Ben saat kurarak uyanmayı sevmiyorum. Kendime telkinler veriyorum mesela sabah 8.30 civarı uyanacağım diye. Sabah uyanıyorum bir bakıyorum aynen dediğim saatlerde tık diye uyanıyorum. Beynimiz aynı çalar saat gibi. Can alıcı soru şu : Beynimiz saati nereden biliyordu?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• biyolojik saat national geographic de izlemiştim

• Bunun mantığı yok ama. Ben uyur vaziyetteyim. Etrafımda saat bile yok . Ama beyin saati bilircesine kaldırıyor beni . Sanırım bu soruyu cevaplayabilen çıkmaz gibi :) Teşekkür Ederim

• bencde çıkmaz bilim bile çözemiyor
      ilginç gerçekten

Kızlar Ne Diyor 6

• Saat psikolojisini hiç duydun mu?

• hayır

• bu bende de sürekli oluyor..kendimi fazla şartlandırıyorum sanırım hep erken kalkıp alarmı ben kapatıyorum yarın şu saatte uyanmalıyım dediğimde..

• insan kendini ayarlıyor ben bunu yapacagım dedigi zaman beyin bunu algılıyor yoksa çalar saat falan degildir

• vücudumuzdaki biyolojik saat dış ortamdaki uyarıcıları algılar, 24 saatlik ritm oluşturur, vücuttaki tüm saatleri bu ritme göre ayarlar. Biz kolumuzdaki saate bakıp saatin kaç olduğunu anlarken vücudumuzda beynimizdeki saate bakıp saatin kaç olduğunu anlar.

• İşte mucize :=)

• öyle calisiyor.

• walla Allah yaratmış işte, ibret alıp daha çok iman etmemiz lazım. çok çok şükretmemiz lazım

• Böyle bir cevabı gizli yazman garip doğruya doğru

• Akıllı beyin

• doğru :=)

Erkekler Ne Diyor 5

• bu dediğin mümkün. kendi kendini telkin.

• biraz daha kasarsan, beyninin yüzde yüzlük bölümünü kullanarak saat tanrısı olma yolunda büyük bir adım atacaksın. soru çok güzel, bu nedenle yıldızlıyorum.

• icinde kurulu bir mekanizma var cunku, hormon saatleri diyoruz buna. ergenligi de dogacagin ani da yine biliyor onceden.

• Biyolojik saat diye birsey duymuşsundur , rahibe iyi açıklamış zaten

• Beyin de kendini programlıyor ben bunu araştırdım güney amerikada bir kabile hangi gün hangi saatte ölmek istediğini düşünüyor o kadar çok düşünüp programlıyorki o zamanda ölüyor önce duyunca saçma geldi ama varmış

• Çok şaşkınım ben. Beyin deyip geçmiyorum ben zaten ama beynimi kullandıkça daha da çok şaşırmaya başladım. Normalde hiç rüya hatırlamam . Dün akşam sabah rüyalarımı hatırlayacağım demiştim . Sabah kalktım ve 4-5 rüya hatırlıyorum. Bu da cabası artık. :=)

• Öncekileri Göster
    • düz gülüyorum oysa. siz ters gülüyorsunuz hepiniz ):

• Sana da bir rahip bulup baş göz etsek ne dersin :)

Yükleniyor...