Pc'den gerçekten anlayanlar bakabir mi acep?

Derdim şu.Bende win7 ultimate 64bit kurulu ve silme vaktinin geldiğini düşünüyorum.Hangisini tavsiye edersiniz.NFS vs oyunlar oynanabilicek uyumluluk sorunu yaşatmayacak win 7'lerden hangisi?

Güncellemeler:
Neyse kör kendi işini kendin gör demişler takmayın kafanıza ben yarın bu işi hallederim.Bunu dinleyip kafayı dağıtalım barimm link
home bulamadığımdan gene 64 bit ulti kurdum.ama windows.old yapti ve 70 gb'lok bir alanı kapladi.Şimdi disk temizleme yaparak miktari küçültmeye calisiyorum.bunun harici parlak bir fikri olan var mi?
Bu sefer işlem tamam.Tekrar silip kurdum ve 12gb'a düştü win 7'nin kapladığı yer.benimle dalga geçen uyuz haklı kuaraken hata yapmışım ahaha.Neyse ne ma problema :)
güncellemeye kızmayın nan azıcık ayarı kaçırdım idare edin ;)

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• link gördüm ve söz verdiğim gibi geldim. :)Şöyle açıklayacak olursam Windows 7 sürümleri 6'ya ayrılıyor ve en üst düzeyi olan Ultimate'ı herkesin kurmasının pek bir anlamı yok. Bir ev kullanıcısının bilgisayarına yükleyebileceği en iyi sürüm Home Premium'dur. Bunun üstleri olan Professional ve Enterprise iş sahipleri için yapıldığından, ev kullanıcılarının kullanması hiç gerekli değildir. Ultimate ise bilgisayarını kullanacak başka biri olmayan ve sadece kişisel işlerini yapmak için kullanan kullanıcılar için idealdir. Ultimate ile Home Premium arasındaki farkları merak ettiğini varsayıyorum şu anda ve şöyle açıklıyorum: Windows XP modunda kullanabilme, bilgisayarındaki ve flash disk gibi taşınabilir aygıtlarındaki dosyaların korunumunu sağlayan ek bir özellik, Windows Update ile alabileceğin dil değiştirme özelliği Windows 7'nin Ultimate sürümünde mevcuttur. Eğer Ultimate'a gerek yok bana Home Premium daha cazip geldi diyorsan, iki seçeneğin var. Home Basic ve Home Premium. Adından da anlaşılacağı üzere Ev için yapılmış sürümlerdir bunlar. Farkları ise fazla değildir en önemlisi Aero Theme olarak geçen saydamlıktır. Başlat menünün olduğu görev çubuğunun sağ tarafı şu anki hâlinden katı, opak bir hâl alır Home Basic sürümünde. Benim idealim Home Premium'dur fakat ben Windows 7 kullanmadığım için sana önerim budur. Umarım işini görmüştür bu yazım.İyi günler. :)

• tsk ederim benim derdim zaten bildigim sistemi bana tekrar kur demeleri degildi.home, profösyönel vs diğer lerini kulanmadim.genelde ultimate kapsamli benim gibiler icin ideal olan bu.ama madem ben tekrar sistem kurucam gercekten kullanan insanlarin goruslerini almak istedim yoksa bende ultimate ne kadar iyi vs biliyorum.ama soruda ayrintili sormis bile olsam anlayamamislar ne dediğimi

• Öncekileri Göster
    • Çok teşekkür ederim :)

• Rica ederim efendim, iyi akşamlar. :)

Erkekler Ne Diyor 42

• şişirmişsin pisiyi

• program oyun dolu ahaha hardisk benden illallah dedi.isyan bayrağını acti artik ;)

• yakında mavi ekran gelir benden demesi

• yok şükür ki mavi gelmiyor ama ara sira bios' a düşüyor ve ben tekrar hardiskin yerini belirtmek zirunda kaliyorum.sanirim hardisk arrik beni özgür birak emekli olayim diyor.

• arkadasım sen format atmamışsınki win7 üzerinden gecmişsin yani silip üzerinden kopya atmışsın tabiki orda windows old yazar ve ordaki windows old silebilirsin ama temiz format atmamışsın kendince bişiler yap elinde harici bellek 16 gb üzeri versa fotograflarını özel bilgilerini ayır burdan sana neler yapılacak anlatacagım hadi kolay gelsin :)

• son güncelleme mi okumadin sanirim

• Öncekileri Göster
    • güle güle kullan Tebrik ederim ;)

• tsk ederim ;)

• bir kere su ultimateden vazgecin home basic kullanın ve arkanıza yaslanın o kadar oyun içinde ekran kartınızın yeterli olması lazım 1 gb 128 bit gibi 64 bitle nfs oynayamazsını oynarsınız ama kasar :)

• ekran kartı paylaşımlı olursa kasar ama paylaşımsız olursa ve ram 4 gb ve üzeri olursa hiç kasmaz :)

• Öncekileri Göster
    • probleminiz cözüldümü ?

• Şu anda silmeye üşeniyorum.bir kaç temizlik programı daha kurdum.disk içindekileri dvdlere yazarak silip rahatlattım.İte kaka devam ediyorum işte :D

• Yat uyu gülüm yaa bırak dosyalarda geniş geniş takilsin

• ;)

• Win7 professionalWin7 ultimate

• Uyumluluk sorunu kodunu internette aratarak cozum bulabilirsin, zaten son surum kullaniyorsun.win 7 oyun konusunda nazli biraz hep ek bir ayar yapmalisin yonetici olarak acmayi dene bir de bakalim.

• yok ben o sorunlari zaten hallediyorum.demek istedigim diger isletim sistemlerini kullanan var mi varsa sorun yasadilarmiydi

• Win 7 home profosyonel var bütün oyunları oynadım hiçbir uyumsuzluk yaşamadım

• tsk ederim.iste sorumun karşılığı bu.ben ultimate harici olanlari soruyorum gene bana ultimate kur vs diyorlar

• Rica ederim

• uyumluluktan da kaynaklanabilir mesela bende açılmayan bazı oyunları windows xp sp3 ile uyumlu yapıyorum açılıyo

• windows 7 bütün sürümlerine uyumlu oyunlar sen yüklemeyi becerememisin en iyi işletim sistemi win 7 ultimate 64 bitdir windowsla alakası yok 1 ekran kartının driveri kurulu degildir veya güncel degildir2 oyun bozuk olabilir veya hatalı yanlış yüklenmişdir

• Soruyu dikkatlı okusaydın keşke.Ben oyun kuramıyorum demedim.Diğer windowsları kullanan varsa onların yorumlarını almak istedim.

• Öncekileri Göster
    • ben oyunu hatalı yanlış yükledin demişdim :)

• senin dedigin zaman ben daha silmemistim bile.2 senedir kullandigim win 7 yi silmek istemediğimden soru acmistim.

• Ram'leriniz 4 gb ve üstü ise 64 bit kurmanız performans açısından daha iyi olacaktır. Daha düşük ram'ler için 32 bit yeterli. Uyumluluk sorunu çıkarmaz hiçbiri. Win 8'e de bazı problemler oluyor dah oturmadı.

• varolan sistemini silme uygun olan sistem bu zaten. bende aynısını kullanıyorum.çok az uyumluluk sorunu yaşadım ve düzelttimde. uyumluluk sorunu pcdeki eksik yazılımlardan kaynaklanıyor.

• win 7 olduktan sonra uyumluluk sorunu olmaz..starter kurma yeterki diğerleri sorun çıkarmaz

• Ultimate x86 (32) bit emin ol yeterli olacaktır.

• emin ol 4 gb lik ramlari görmüyor 32 bit.o yüzden 64 bit kuruyorum.

• 3.46 felan görmesi gerekiyor.

• Üstad, şunu tavsiye etsem? link

• telden göremedim. guvenlik sorunu dedi.pc acinca bir goz atarim artik

• Kardeşim pardus zor bir işletim sistemidir linuxun altyapısı zaten . Pardusu hackingle uğraşanlara tavsiye ediyorum benim kullandıklarım Linux Pardus backtrack falan :)

• Win 7 home kur derim istersen yardımcı olurum

• Aynisini kullanmaya devam et eger illa bir degisiklik istiyorum diyosan da ulti.ate 32 bit kur yani x86. Daha a uyumluluk aorunu yasarsin.

• windows old klasörünü sil :)

• iste o direk silinmedigi icin disk temizleme yaptim ve 25 gb ucurdum ehehe ;)

• Onu silebiliyorsun şu programı indir ;)
      link

Bu program ile şuanda kullanılıyor silemezsiniz dedğiniz herseyi silebiirsiniz:)) ya da korunuyor falan dediği dosyaları.
      Kullanımı cok baıt. Sıl dıyorsun bir pencere geliyo klit açayımmı diyor evet sil diyorsun küt gidiyo hepsi benim aşık olduğum bir program..

• eheehe tasam zaten ikinci kez format atmadan önce bu programla sildim ben o klasörü ;) ama artik hic birine gerek kalmadi.win 7 12 gb ywr kapladi ikinci kurdugumda.ben ilk kurarken sil demeden yedekleeini almisim.neyse yapio bozarak öğreniyorum daha saglam oluyor.bir daha unutmam artik ;)

• Önemli olan oyunun istediği direcx serisinden birini yüklemek 9.10.11 tabi ekran kartı driver yüklü olmalı

• win 7 ultimate 64 bit atabilirsin bence

• Sorun windows veya windows versiyonundan değil, senin pc içinde bulunan junk yazılım denilen ve bilgisayarını yavaşlatan yazılımlardan kaynaklanıyor.Temiz bir format, sonra windows 7'ye devam. Bilgisayarındaki ram 4GB üzerindeyse sakın 32 bit kurma.Yeni kurulan sistemine de arada defrag (disk birleştiricisi) yap, daha sağlıklı kullanırsın (ayda 1 falan).Hadi kolay gelsin.

• aynen millete 32 olmaz yazip duruyorum.defrag yapiyorum ama 2 tblik diske gelince hata veriyor.derdini cozemedim onun.

• Öncekileri Göster
    • disk doluyken de bölümlere ayırabilirsin. Partition Manager adlı programı indirip kullanırsan faydası olur.

• Tşk ederim bir ara inceleyeyim

• Win 8 64 bit kurmanı tavsiye ederim.. İşlemciler artık 32 bit uyumlu ve 64 bit hızında çalışıyor ve win7 iinanılma şekilde pc performanını etkiliyor. aynı pc ile win8 64 bitte inanılmaz bir performans artısı oldugunu sende anlayabilirsin.Ara yüzü farklı gelebilir bunun için win 7 teması kurabilirsin win8 içine ;)

• hadi yaa.ama genekde 8i hic sevmedim vs diye hep sikayet ediyorlar.ondan uzak duruyorum bende

• Öncekileri Göster
    • :D link Cevapsız bırakmamak lazım :D))
      hop şıkıdım kendimi
      çıplak çıkarım bayrama :D)))

• ahaha sen gel benim yeni soruma kendi bestelerini yap :D

• win 7 64 bit ultimate

• Neden değiştirmek istiyorsun ki ablacım .. ?

• artik hantallasmisti.digerleri nasil denemek istemistim.ama google da vs arastirmalarima göre en iyisi gene bu diyerek kurdum ;)

• Tamam

• sen halletmişsindir :D bence bunu dinleyelim link

• şükür halloldu ;)

• Öncekileri Göster
    • ;) sende tüm sevdiklerimiz inşallah

• inşallah

• sen ne saçma bir insansın hahaha

• nerden o kanıya vardin?

• Öncekileri Göster
    • tanrı bütün dalga geçilesileri iki yüzlülüğün yapıcı olduğunu anlatmak için yarattı ama iki yüzlü olmak her zaman bana göre değil .

• ayrıca şunuda belirtmek isterim yaşa vurgu yaparak egosunu tatmin etmeye çalışan bir zavallının tek hakkettiği şey budur. sinirlenmedi değilm

• waauv nfs oynayan kız çok havalıııı! ne 36-45 mi yok ablacım bilmem ben öyle şeyleri :)))))))))))))

• Win7 ultimate 64bit zaten windows 7 ' nin en sonuncusudur bunu neden silmek istiyosun anlamadım saçmalık

• kendi isini tabi ki kendin gor fakat cogu sistem söyledigin oyunlarda sıkıntı yasatmıyor artık . ihtiyacın olursa danısırsın . ha bu arada : link

• bence onun windows'la bir alakasın yok çünkü laptop'um 2 senelik ve windows 7 ve 64 bit var ve şu an nfs run, assasin's creed 3, crysis 3 gibi oyunları bile rahatça oynayabiliyorum :D ;)

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 1

• ben gerçekten anlıyorum sanığ baktım ama soruyu okuyunca anlamadığımı anladım gülüm:)) çekilebilirim:)

• Ahaha neom bir tanesin sen.Gönlümün teknik servisi :D

• Öncekileri Göster
    • Amin inşallah bununla son olur.

• inşallah canım son olsun da:(

Yükleniyor...