İphone X dün tanıtıldı, hayırlı olsun. Fakat İphone X'den bahsederken sesli olarak nasıl telaffuz ediyorsunuz?

İphone X dün tanıtıldı, hayırlı olsun. Fakat İphone X'den bahsederken sesli olarak nasıl telaffuz ediyorsunuz? Düne kadar "İks" diyordum valla, kendimi çok bilinmeyenli, X'in yalnız bırakıldığı denklemlere dönmüş hissediyorum.

İphone X, İphone 10 arkadaşlar. 'X' roma rakamıymış.😂

0|0
1120

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 11

• Ben de iks diye okudum valla

0|1
    0|0
  • Iphone 10 olsan bari.

0|1
    0|0
  • İngilizce'deki X gibi.

0|1
    0|0
  • Ben de İKS diye biliyordum :/
    Aydınlandım, teşekkürler :D
    Biraz çevreye bilmişlik yapim :D

0|1
    0|1
  • İphone Ten. Ondan sebep "in" şeklinde ek yasını doğru.

0|0
    0|0
  • Ben şimdi bile iks derim

0|0
    0|0
  • Ayfon ten mi diyelim yani 😂

0|0
    0|0
  • Ben de iks diyordum fakirlik ışte.. S djc

0|0
    0|0
  • hemen anlamalıydın :D

0|0
    0|0
  • Ayfon iks diyorum😂

0|0
    0|0
  • Hmm tamam bizde öğrendik

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Evet. 10 olarak okunuyor.

0|0
    0|0
  • İks olması. 8 8s 8+ ve yüzlerce 9 daha çıkarmadan 10 u çıkarmaz iphone. Pazarlama stratejisi mükemmel.

2|1
    0|0
  • Lan 7 bin TL telefonmu olur telaffuz ederken gurur duyarım

0|1
    0|0
  • Ben ilk gördüğümde neden x koydular acaba diye düşündüm yoksa bmw serisi gibi x1 x2 gitmeleri çok saçma olurdu gibi aklımdan geçmişti ama gidip roma rakamı ile yazabileceklerini de düşünmedim bence saçmalamışlar.

0|0
    0|0
  • X=10 demek
    iphone 10 demek daha yerinde.

1|0
    0|0
  • Kdjsjdkskskskasjsjsjsjs

0|0
    0|0
  • Okunuşu daha dün belli olmadı, nerdeyse bir aydır biliniyordu. X'in Roma rakamıyla olacağı da aşikardır. Öncesinde OS X vardı mesela..

0|0
    0|0
    • 6gün

Niye söylemiyorsun kardeşim biliyorsunda etrafta iks diyoz.😀 Şaka bir yana hiç merak etmedim valla X ne diye. Baya bilmeyen de var hani. Telefon dün yetkilileri tarafından 'ten' diye tanıtılınca resmi olarak adı kondu. Önceden resmi olarak teleffuzu nerede yaptılar ki?

• 6gün

Resmi olarak duyurmadılar, uygulama geliştiricilerinden birinin bir açığını bulmuşlar, o internete sızmıştı. Macrumors'da da yer aldı zaten. Kaynak kodları arasında uyumlu telefon sürümleri arasında uyanığın biri _8 ve _X diye buldu isimleri. Onuncu yılı bir de. X in 10 diye telaffuz edildiği zaten OS X den dolayı biliniyor..

• 6gün

Genel manada polimik bu yüzden zaten, normal rakam giderken X 10 mu, harfi mi? Diye soru işareti oldu. O kadar takip ettim, hiç merak etmedim valla okunuşunu.

• iphone on diyorlar dün yayını izledim bazı kişilerde yayın yaptı onlarda öyle söylediler

0|1
    0|0
  • Bunu bilmeyecek kadar bilgisiz birisi var mıdır acaba burada.

0|1
    0|0
    • 6gün

Var, ben. 😉 Bilgisizlikle alakasız, normal rakamla giderken radikal bir değişiklik sanıldı.

• 6gün

Teknoloji fenomenisin fakat dokunmatik ekranın ve akıllı telefonun atası iPhone'un 10. yılı olduğunu bilmiyorsun? Apple, iPhoneları üretirken 10 yıldır geleneği bozmayarak sayıyla modellerine isim verdi. Ayrıca iPhone 8 tanıtılırken birden X nereden çıktı demez mi insan yahu?

• Roma rakamı ve 10 olarak

0|0
    0|0
  • ayfon iks

0|0
    0|0
  • Ayfon on!

0|0
    0|0
  • Bunu mesajda yazmamizi bekleme

0|0
    0|0
  • Bnde iks diye okudum direk

0|0
    0|0
  • Iphone seks de gitsin

0|0
    0|0
    • 6gün

Yok deme yorumumu şikayet et.. sanal la gerçeği karıştırmamak lazım!!

• İ phone x herkeste olmaz bu yuzden gelir gelmez alicam

0|0
    0|0
  • İphone ten ingilizce türkçe iphone 10 ama 5 bin 400 tl civarı fiyatı

0|0
    0|0
  • telaffuz edemiyorum.

0|0
    0|0
  • Ikis.

0|1
    0|0