0 doğal bir sayı mıdır?

Aklımı karıştıran bir soru yardım. 0 doğal bir sayı mı? olmadığını söyleyenler var bilen varmı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bu konuda dediğin gibi 2 grup vardır..kimisi doğal sayı olarak kabul eder kimisi ise doğal sayı olarak kabul etmez...bana göre 0 doğal sayı değildir.nedeni ise 0 diğer sayılardan kaç yüzyıl sonra bulunmuş olması..belirli bir süreden sonra bulunan sayı doğal sayı olabilir mi? bence hayır...bu yüzden 0 ın bulunmadığı kümeye doğal sayılar kümesi denir ayrıca 0 ın bulunduğu kümeye de genişletilmiş doğal sayılar kümesi denir..

• teşekkürler

• lise müfredatında alınması normal çünkü bir rakam..ama tarihe baktığında kaç yüzyıl sonra bulunabilmiş..bence doğal sayı değil.

• ama lise müfredatında doğal sayı alınıyor?

Kızlar Ne Diyor 13

• Doğal sayı.

• doğal sayı fakat sayma sayısı degıl

• Bana hiç doğal gelmiyor. Tamamen duygusalım bu konuda.

• dışlamayaydınız iyiydi. hepimiz sıfırız! :(

• BUndan daha kafa karıştırcı olan '' Sıfır ''sayısı neden çift sayıdır ?

• onu da ayrı bir soru olarak açayım =)

• ewet doğal bir sayı :)

• Doğal sayı tabiki.

• Ben her zaman 0'i dogal sayi aldim ve oyle ogrendim.

• Dogal sayidir da diyebiliriz degildir de diyebiliriz. Sonucta matematiksel olarak hic bisi degismez

• bence en doğal'ı 1'dir uzun ince:

• soyut matematkçiler doğal der analizcler değildir der.lise müfredatında doğal sayılar 1 den başlar

• duymuştum.

• Doğaldır.

• dogaldır

Erkekler Ne Diyor 7

• link bize doğal dediydiler usta valla ben onların yalancısıyım :)

• 0 doğal olarak bir sayıdır demekki doğal sayı

• bence gayet doğal ve sade..

• 12 sene milli eğitim doğal dedi dekanlık değil dedi valla.

• Evet bu hala tartışma konusu bu nedenle eğer 0 doğal sayı olarak alınıyorsa 0∈N diye belirtilir.

• Lise müfredatına göre natural sayılar kümesine dahildir çoğu kitapta fakartkesin bir hüküm yoktur.

• o da rakkamlardan biri sonucta...gayet de doğal bir sayı

Yükleniyor...