Android mi İOS mu?

Twoodee

Evet geldik şu ayfon mu alsam andıroyit telefonmu alsam konsuna. şimdi öncelikle özellikleri karşılaştıralım:

Android avantajları:

1-özelleştirebilme olanağı. Telefonunuzu ek uygulama gerektirmeden bile sunulan birçok ayarla kendinize özgü hale getirebiliyorsunuz.
2-Android özelleştirilebilir ve ücretsiz bir yazılımdır
3-Her telefonda android kullanılabilir

İOS Avantajları:
1-İOS jailbreak yapılmadığı sürece virüslerden koruna bilme özelliğine sahip
2-iOS sisteminde takılma ve yavaşlama gibi sorunlar olmamaktadır.
3- iOS'deki bir çok özellik kullanım kolaylığı sağlamaktadır

Karşılaştırma:

* iOS kapalı bir eko sistemine sahiptir, Android ise daha açık bir sistemle çalışır. iOS kapalı bir sistem olduğundan dış saldırılara karşı daha güvenlidir. Ancak bu özellikleri fotoğraf ve mp3 yüklemeyi bile özel bir yazılımla yapmanıza neden olur.

* Kullanım olarak Android daha karmaşıktır ancak iOS'deki bir çok özellik kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu nedenle iOS daha çok talep görmektedir.

* Android işletim sistemi açık olduğundan bir çok cihaz tarafından kullanılır ama cihaz çeşitliliğinden dolayı kapalı sistemler gibi kolayca performans odaklı optimize edilmiyor.

* iOS sisteminde takılma ve yavaşlama gibi sorunlar olmamaktadır.

* Android işletim sisteminde 400 bin kadar uygulama varken iOS'da 500 binden fazla uygulama vardır. Bir çok firma kullanım oranı ve çalışması bakımında iOS işletim sistemini tercih etmektedir. Androidde yazılım satın alma fonksiyonu Türkiye'deki kullanıcılar tarafından kullanılmamaktadır.

* Android işletim sisteminde neredeyse hiç sınır yoktur. Ekran ışığı, ses yüksekliği ve işlemciyi hızlandırmak gibi bir çok şeye hakim olabiliyorsunuz.

* iOS işletim sistemi Apple'ın mobil cihazlarından başka cihazda çalışmamaktadır. Android ise düşük kapasiteli cihazlarda bile çalışmaktadır.

Benim Tercihim Android ya Sizinki?
İOS
Android
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Android mi İOS mu?