Şehit ve gazi çocukları ‘ayyıldız hacker’ı olacaklar! Şehit ve gazi çocuklarına verilecek bu eğitim hakkında ne düşünüyorsunuz?

TürkiyeBilişim Derneği (TBD) şehit ve gaziçocukları ile engelli bireylere bilişim eğitimi vermek için harekete geçiyor!
Şehit ve gazi çocukları ‘ayyıldız hacker’ı olacaklar! Şehit ve gazi çocuklarına verilecek bu eğitim hakkında ne  düşünüyorsunuz?Şehit ve gazi çocukları Türkiye'yi siber saldırılarda koruyacak!
Bir grup gazeteciyle bir araya gelen TBD Başkanı Rahmi Aktepe, şehit yakını ve gazi dernekleri ile irtibata geçtiklerini oradan yönlendirilecek çocukları eğitime alacaklarını ifade etti.
Bütün ülkeler için artık ciddi sorun haline gelen siber tehditleri ortadan kaldırmak için eğitilecek olan çocuklar geleceğin ‘ayyıldız hacker’ı olarak görev yapacak.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre TBD Başkanı Rahmi Aktepe, “Burada belirli eğitim kademeleri var. Biz başlangıç seviyesini yılsonundaki Bilişim Kurultayı’nda yapacağız. Daha sonra kurumsal olarak derneğimizde bunun başlangıç, orta ve ileri seviye eğitimlerini periyodik olarak yaparak eğitim vereceğiz” diye konuştu.

Şehit ve gazi çocuklarına verilecek bu eğitim hakkında ne düşünüyorsunuz?

3|1

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 47

• Güzel düşünülmüş fakat sadece eğitim vererek, sertifika dağıtarak nitelikli işsiz yetiştirmek yerine çalışma alanları da oluşturmalı..

5|1
    0|0
  • Ne mantıklı bir hareket! Helal olsun, bunun yerine bilim insanı, astronot yetiştirsinler. Hacker açığı mı var ülkede?

2|0
    0|1
  • en güzeli engelli olmaları eksi bir durum değil istedikten sonra gerisi gelir

1|0
    0|0
  • Bu ayyıldız tim midir nedir bunların gerçek yüzünü siyami özkan ve cyberwarrior yeterince değindiler bunlar lamer bile değiller sözde cedkan bir yafes diye kurucuları vardır bir halt bildiği de yoktur. Facebooktan anca hesapları şikayet desteği ile kapattırırlar bunları hacker yerine koymayın bunlar kim siber dersi vermek kim.
    Bilmesek bizi de kekliyecekler.

0|2
    1|0
    • Kardeş adamların kaç tane başarılı saldırısı var. Grupları karıştırdın herhalde. Cywerwarrior da ben de takıldım. Ay yıldız boş bir grup değil.

• AYT ile CW lamer en azından ve lamer hack kırıntı programları ile idare eden insanlara diyor.
      Siber anlamda güvenliğimiz yok ve yetiştirmeye mecburuz daha yolun çok ama çok başındayız.

• Neyse kime ne anlatıyorum oturun araştırın :)
      @hjjhjhjhkjlkl senin gibi hayatında hack nedir bilmeyen insanlara oturupta birşey anlatacak değilim cahilleri çok muhattap almıyorum.

• Ülke olarak siber alanında çok geride kaldığımız kesin. Eğitim tek onlara değil herkese olmalı ama iyi bir şey bu eğitimden kötü bir şey çıkmaz. Ama şöyle bir gerçek var dünyanın gelişmiş gelişmekte ülkeleri bu konulara 70 li yıllardan beri çalışıyorlar

0|0
    0|0
  • babam kore gazisinin evladı olarak astsubay çocuğuymuş subay olmuş her zaman bu hayatta babandan daha iyisini olmaya çalışmak gerekir o sebeple bilişim sektörü de süper sektör ve karşı değilim eğitim verilmesine ve ben türk hava yollarında staj yapıyorum ve bedensel engelli bir abi çalışıyor bilişim teknolojileri departmanında.. ve o kadar pırlanta gibi bir insan ki Allah herkesin gönlüne göre veriyor diyorum.. bu hayatta ister engelli ol ister olma yeter ki kalpten engelli olma yani kalbinin kilidini kır ve gönlünden selamı eksik etme kimseden ve engelli adayı olduğumuzu unutmamak gerekir.

0|0
    0|0
  • Eleştirenler olmuş fakat teknoloji çağındayız. Siber suçlar ile mücadele etmek ülke ve ülke kurumları için hassas bir durum.

0|0
    0|0
  • aslında inşaatı öğretseler de o haberlerde gördüğümüz yıkık viran şehit evleri güzel evlere dönüşse

0|0
    0|0
  • Kore gazilerinin torunlarını da cracker yapıp korsan cd işine soktuğumuz zaman manevi değerlerin arkasına sakladığımız liberal kapitalizmin çarpık piyasa ihtiyaçları doğrultusunda genç dimağları devlet eliyle kriminalize etmenin doruklarına varabiliriz ! HÜLOĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞ!!!

0|0
    0|0
  • Hekır olmak istiyorum bende nasıl olurum

0|0
    0|0
  • Ülkenin tabi ki Hacker'a ihtiyacı var bir siber saldırıda milyon dolarlar kaybetti amerika.. Türkiye'de bireysel olarak varda devlet destekli çok daha iyi olacak.

0|0
    0|0
  • Yetenek ve zeka farklılığına bakar bu durum.
    Herkesin becerebileceği bir iş değil yazılımdan yazılıma blok atabilmek..
    Zeka ister

1|0
    0|0
  • tek sehit ve gazilerimiz evlatlarina bu yapilmami binlerce yetim oksuz ama zeka seviyesi yuksek gençlerimiz var ve sehitlerimizin ve gazilerimizin çocuklarından zekasi daha farkli bir yone meilli olanlar olabilir genclerimizi daha fogrusu milletimizin taze beyinlerini zekalarinin egilimi yonunde egitmek gerek ki herzaman dahili ve harici dusmanlarimiz bunu ya engelledi ya da etkisini azaltti

0|0
    0|0
  • Evet güzel fikir. Başarılı olur inşallah.

0|0
    0|0
  • Güzel taktik

0|0
    0|0
  • rahat bırakın çocukları ne isterlerse onu olsunlar,,,, tüm hayatları boyunca kinle büyümesinler sağlıklı ve özgür olsunlar

0|1
    0|0
  • oh fena

0|0
    0|0
  • Güzel

0|0
    0|0
  • ne kazandıracak ki bu

0|0
    0|0
  • iyimiş

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    27

Kızlar Ne Diyor 44

• Ne güzel düşünmüşler💕

4|0
    0|0
  • Devletin destek sağlamasının sonuna kadar arkasındayım ama siber güvenlik gibi ciddi bir konuda bilemiyorum.

1|0
    0|0
  • Güzel bir düşünce en çok engelliler adına sevindim. Daha sonra şehit ve gazi çocuklarına da mükemmel bir fırsat olur.

0|0
    0|0
  • Çok güzel bir düşünce gerçekten incelikle düşünülmüş zaten gençlerin önünü açacaksın o zaman yer gök yerinden oynuyor

0|0
    0|0
  • geç bile kaldılar bence çok iyi olur

0|0
    0|0
  • Herkes hacker olamaz. Ben mesela aptal değilim programcılık eğitimi alırken resmen geride kalıyordum. Bu mantığı kavramak için matematiksel zeka gerek.

0|0
    0|0
  • Amerika da ileri zekalı çocukları devlet okuyuyor ailenin yönlendirmesine izin vermiyor kendi istedikleri göreve yerleştiriyorlar bu yüzden amerika 1 numara bu iş serfitikayla olcak iş değil zeka ve beceri meselesi.

0|0
    0|0
  • Gereksiz

0|0
    2|0
  • Çok güzel bir proje çok sevindim onların adına

0|0
    0|0
  • Şehidimin evladına en iyileri olsun.

0|0
    0|0
  • ne kadar aptal bir ülkede yaşıyoruz ya ne alaka.. Babaları dağlarda bizi koruyor, evlatları internette mi? kusura bakmayın güldüm

0|0
    0|0
  • şey gibi olmuş, kimsesiz çocukları devşirme diye alıp yeniçeri yapmak gibi :D
    başarılar.

0|0
    0|0
  • Güzel hareket

0|0
    0|0
  • Çalışma ortamı olduktan sonra gayet güzel bir proje.

0|0
    0|0
  • Saçmalık bu eğitimi almadan bu bilgiye sahip insanlar var alsın onlardan öğrenirler çoğu şeyi adamın belki yeteneği yok milletin vergisini sağa sola harcıyorlar başka bişey yok çok sinirlendim

0|0
    0|0
  • Olabilir, yeteneği ilgisi varsa neden olmasın.

0|0
    0|0
  • Bursluluk sinavina girersin ogretmen cocuklari kazanamadigi halde kazanir bir is yapacak olursun sehit ve gazi cocuklari aileleri one gecer neden bu kadar ayrim ben sehit cocugu degilim biz sehit cocugu degiliz ama bizim dedelerimiz ismini bilmedigimiz dedelerimiz sehit gazi ogretmen doktor biz de onlarin torunuyuz bu kadar ayrim fazla.

0|0
    0|0
  • yapabiliyorsa çok sevinirim.

0|0
    0|0
  • Mantikli

0|0
    0|0
  • güzelmiş

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam