Beyne veri aktarmak gerçek olabilir! Bu mümkün olursa, kendinize uygular mıydınız?

Araştırma kapsamında, eğitimli bir pilotun beynindeki elektrik sinyalleri üzerinde çalışıldı ve elde edilen bilgiler acemi pilot adaylarına aktarıldı. Bu adaylar, aynı zamanda uçuş simülatöründe uçaklara pilotluk yapmayı öğreniyorlardı.Frontiers in Human Neuroscience’da yayımlanan çalışmada, kendilerine beyin uyarımı gönderilen pilot adaylarının pilotluk yeteneklerinin geliştiği, plasebo grubu ile kıyaslandıklarında ise görevleri %33 daha iyi öğrendikleri belirtiliyor.

Eğer ileride mümkün olursa kendinizi uygular mıydınız? Beyninize ne aktarmak isterdiniz?

0|0
5957

En İyi Kız Görüşü

• bir film vardı onunla ilgili çok güzeldi ya bilim kurguydu bir fbi ajanının fikirlerini başka azılı müebbet yiyen bir adama aktariyodurlar sirf bilgileri almak icin. Bu bilim kurgu filmleri gelecekte olabilcekleri alttan alttan bize işliyor bence

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kim istemezdi ki... Aslında birçoğumuzı cennet arzusu da bundan kaynaklı değil mi? Her şeye en kısa zamanda ve tümüyle ulaşmak. Eğer bunu gerçekleştirme imkanımız varsa, neden olmasın?

Neden olmasın kısmını söyleyeyim. İnsanlardaki başarı-tatmin ilişkisi elde etmekten değil, başarıya giden yoldan kaynaklanmaktadır. Bu yüzden direkt filmin sonunu izlemektense, süreci izleyip sona varıyoruz. İşte bilgiye kolay erişim onu değersiz ve tatmin duygusundan uzak kılabilir.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 58

• Evet uygulardım.
    Enstrümanlar hakkında bütün öğrenimimi tamamlardım.

1|1
    0|0
  • hafızama kaydetmek istediğim kitaplar var, önce bir hafız olurdum da, sırasıyla hepsi olur :D

0|0
    0|0
  • Evet evet evet süper olurdu 😄

0|0
    0|0
  • Yok korkarım

0|0
    0|0
  • Başkalarına uygulardım. Ortalama zekaya ulaşabilmeleri için.

0|0
    0|0
  • Ne münasebet.🙄

0|0
    0|0
  • Aktarırken tipim böyle olacaksa nayırr

0|0
    0|0
  • EKT lazer'e benziyor bu biraz...

0|0
    0|0
  • Istemezdim. Her şeyin amacını aştığı gibi bunda da belleğimizi denetim altına alarak istedikleri insan tipini yaratmayı amaçlayabilirler ki insan değil robot oluruz öyle bir durumda.
    Hatta şu an bile algılarımızı şekillendiriyorlar veri aktarımı ile aklını kullanamayan, düşünmeye kapalı hale gelir insan.

0|0
    0|0
  • Bir insan hayatı boyunca ne kadar kitap okusa da ne kadar araştırıp uğraşsa da bilgiye hep açtır bilgi sonsuzdur. Bu nedenle tabiki isterdim bilgi aktarımını. Matematik konusu ilk tercihimolurdu.

0|0
    0|0
  • İleri düzey matematik fizik bilgisi isterim

0|0
    0|0
  • Bence mükemmel bişey. Tabi ki kötü amaçlarla kullanılabilir o yüzden bence kullanımı kısıtlanmali. Black mirror gibi oluyoruz aslında korkunç :D

0|0
    0|0
  • eğer bir sorun yaşanmıyacaksa uygulardım

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Güzel olurdu

0|0
    0|0
  • silmeyi mumkun kilsinlar

0|0
    0|0
  • Kendime uygulamamda elime gecerse boyle bir makina, cip, ilac her neyse uygulayacagim cok kisi olur 😀😀😋

0|0
    0|0
  • Neden olmasın

0|0
    0|0
  • Beyne bilgi aktarilabilen bir icat varsa var olani silme gibi bir islevi olmasi lazim gereksiz yer kaplayanlari silmekle ise baslar takintimdan kurtulurdum heralde

0|0
    0|0
  • BEYIne Download yapmak yillardir dusundugum birsey Japonlardan cikicak gibi. Dusunsenize beyine indirme olayini dil ogrenme sorunu kalmaz egitim sorunu ortadan kalkar binyilin icadi olur

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    38

Erkekler Ne Diyor 56

• İngilizce, Japonca ve Arapça 😂 @Yiddish ya sen?

3|0
    0|0
  • Alzaymır hastaları için yararlı olabilir..

2|0
    0|0
  • şu an böyle bir olayın varlığını bilmiyorum fakat..
    Şu anda DNA dizilimlerinde veri saklamayı başardık. Fiyatı her ne kadar çok pahalı olsada bu başarıldı. Bu da demek oluyorki ilerde dev kadar sunuculara ihtiyaç kalmayacak ve bir çok yeni şeyin önü açılacak.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle düşünsene İngilizce ispanyolca ve arnavutcayi bir anda. D bilgi alisverisiyle beyne işleseler ne olurdu. D 3 lisan yeter bana ekmek çıkar burdan

0|0
    0|0
  • uygulamam

0|0
    0|0
  • okulların bir anlamı kalmayacak o zaman herkes matematik bilecek herkes her istediği şey olabilecek vs.

0|0
    0|0
  • Biz yükleme yapmaya çalışsak error 404 ya da faillure notice diye uyarı verir 😁

0|0
    0|0
  • umarım bir an önce gerçek olur yoksa bu akp zihniyeti ile sonumuz son değil.

0|0
    0|0
  • uygularım malım çünkü

0|0
    0|0
  • Bunu yazinca aklima bir fikir geldi. İnsan beynini bir dosyalama sistemini aktarabilirmiyiz ki yani bunu basarabilirsek tam fonksiyonlu bir robot dusunelim ve beynimizi ona aktardigimizi dusunelim. Ölümsuzlugu buldum lan 😂

0|0
    0|0
  • Evet iyi olurdu

0|0
    0|0
  • olabilir neden olmasın ki

0|0
    0|0
  • Benim veriler beni aşıyor kalsın milletin ki :D

0|0
    0|0
  • Mutlu olmayı...

0|0
    0|0
  • Büyük resmi görebilme yeteneği. Dış mihraklar gibi 😆

0|0
    0|0
  • evet neden olmasın

0|0
    0|0
  • Bu işi Türkiye ye getirecek kişinin ilk çıragı ben olurum 😅😅😅

0|0
    0|0
  • Hazıra konmayı sevmem... Verileri kendim doldururum

0|0
    0|0
  • Daha çok psikolojik tedaviler için yararlı olabilir. Stabil gerçekleşmediği sürece uygulamam

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    36
Yükleniyor...