PROZAC Mutluluk Hapı

Arkadaşlar geçen hafta psikiyatriye gittim ve depresyon teşhisi koyarak ATARAX 25 mg ve PROZAC 20 mg tablet ilaçlarını verdi. 1 haftadır kullanıyorum ama psikolojimde bir değişiklik yok. Sadece uyku ve halsizlik var. Kolum bacağım tutmuyor. Etkisini göstermesi için daha erken mi yoksa etki etmiyor mu? Heryerde etkili ilaçlar olduğu yazıyor ama... Özellikle de PROZAC mutluluk veriyormuş ama hiç mutlu değilim!

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bu ilaçlar birden bire senin istediğin ya da farkedeceğin etki gösterecek miktarda etkin madde ile , alışkanlık yapmaması için yüklü değil. Bu ilaçları çok düzenli kullanman gerek , etksini 1 ayda hissetmeye başlarsın . Aspirin gibi düşünme , başım ağrıdı hapı aldım 20 dk sonra ağrı geçer tarzında değil , bir takım kısadevreleri üzerinden geçen yükü azaltarak sonunda kısadevreyi bitirmeyi hedefleyen tarzda imal edilmiş ilaçlardır. Senin istediğin ya da sorduğun etki ise , ilaçlar kafa yapmıyor ... Yapmayacaktır. Güven ve devam et, ayrıca pozitif hayatı yakala ve yeniden yüzünü güneşe çevir , dışarı çık dolaş bak gör eğlen ve kendinden dışarı çıkmayı başar , yeter ... Burada yazılan bazı tariflere de aldırma ...

• Teşekkürler bilgi ve önerilerin için... Denicem

• Geçmiş olsun , aslında herşey hayata bakış açını değiştirmede gizli .. Yapabilirsin ...

• olmuyo olmuyo:(

Erkekler Ne Diyor 12

• En az 6 ay kullanmak gerekiyor bu tiğ ilaçalrı.Atarax uyutur zaten.

• o ilaçları 3 ay kullandım yaptığı tek şey hayvan gibi kilo aldırmaktı .

• bunları neden kullnıyorsunnn ve fiyatları nedir ? bende istiyorum

• sgklı olduğum için 1.25 tl'y aldım :) ama doktor kontrolü olmadan tavsiye etmem

• Öncekileri Göster
    • yardımcı olabiliriz birbirimize tabiki. bu ciddi bir konu

• ekleyebilirmiyim seni ?

• Hepsi aynı zaten. Seni bütün gün uyutmaktan başka işe yaramıyor. Ama yine de ilaçlarını birdenbire kesmemelisin. Geçmiş olsun.

• Prozac mutluluk vermez ki , sadece canının sıkılmasını engeller ; mesela saatlerce hiç bıkmadan tavana bakabilesin ve bu hiç umurunda olmaz

• Yani bende insanların dediği mutluluktan bu anlamı çıkardım. Kafana takmanı engeller. Stresi azaltır. Ama işte bende azaltmıyor onu soruyorum

• Zombi gibi dolaşıyorsun , ne mutluluğu ..
      Belki sana da etki etmiştir de farkında değilsindir ; bir kes 2-3 gün farkı hissedebilecekmisin

• Tamam teşekkürler.. Hele ramazan bitene kadar devam edeyim. Sonra kontrol ederim

• atarax alerjı ılacı ve sadece uyutur senı. prozac da durgunlastırır. ayakta uyursun. yanı her halukarda beyın mort.

• Peki kafama takmamı engellemicek mi bunlar?

• Öncekileri Göster
    • atarax kullanmıstım . ıcıyosun ortalam a 8 saat sonra ayakta duramıyosun. prozac kullanalar var hafıfbı narkotık ama yınede ılkler ıcın serrt gelebılır.

• atarax ı yarım tablet alıyorum. ya bide şöyle bişe benim uyku problemim yoktu ki :/ yine de verdi

• atarax dan dolayı uyku ve halsizlik hali olur o yüzden prozac etkisini görmüyor olabilirsin ama iyi bir ilaçtır

• Peki nasıl kullanmamı önerirsin ? Eczacısınız sanırım

• Öncekileri Göster
    • Atarax yatmaya yakın alınır prozac da gün içinde etki görülecek şekilde kullanılır dedigim gibi kullanirsan faydasını görürsun

• tamam çok teşekkürler

• mutluluk hapı diye bir hap var ama ismi prozac değil.. o ilaçların amacı seni sakinleştirmek, halsizleştirip herşeye tepki veremeyecek duruma getirmek, yani mallaşştırmak.. başka bişeye yaradıklarını duymadım ama umarım sende işe yararlar geçmiş olsun ;)

• az bekleyele

• Ne zaman görücem etkisiniiiiiiiii :(

• İlaçlamı mutluluğu bulucaksın buna inanıyorsan ilk bir hastaneye git tedavi etsinler seni.

• Mutluluk aradığımdan değil içinde bulunduğum depresyon halini tedavi etmesi için kullanıyorum. Ama söylenilenlerin aksine beni mutlu etmiyor ilaç. Meraklandım.

• Öncekileri Göster
    • Önce bir stresimden kurtulymda mutluluk sonra gelir

• kullananlar yazmış hiçbir etkisi yok diye kimyasala gerek yok.

• bi kaç damla kadın azdırıcı al hiç bişeyin kalmaz:))tabi etkisini gösterdiğinde ne yapacağına sen karar verirsin:))

• Daha erken biraz bekle:)

• Ne zamana kadar bekliyeyim :)

• Öncekileri Göster
    • O zaman tedaviye devam edersin ama asıl tamam gereken ilaçlar kimyasal olarak seni rahatlatırken fiziksel olarak da sen yaşam tarzını değiştirip depresyondan uzak olmalısın kendini zorla sadece ilaçlarla olmaz

• Evet denicemm

Kızlar Ne Diyor 2

• ben şu insanları anlamıyorum nutluluk hapı diye bir şey yok psikyatrinin verdiği ilacı içince millet mutluluktan 4 köşe olucam sanıyor böyle bir laç olmuş olsa servet değerinde olur o sadece yardımcıdır gevşemey neden olur biraz sersemlik vs ilaç takviyedir sadece ben alıyım ilacı hayat toz pembe öyle bir şey yok diyerek toz pembe hayalleri yıkıyorum

• Yahu ne bu şiddet bu celal?!?!?! Mutluluk dedikleri en azından kafana takmamayı sağlaması sanırım... Bana bu da yeter

• Öncekileri Göster
    • hımm kendine vakit ayır dışarı çık gez saatlik ayrıl yani en azından ilaçlara çok fazla bağlanma derim biraz zaman ve çaba

• hiiiçççç canım istemiyo ama yapacak bişe yok zorlıcam kendimi. teşekkürleerr

• o ilaçlar senin psikolojini düzeltmez ki onlar senin sakin kalman için verilmiş psikolojini sen düzelticeksin

• Sakinleşmeden düzeltemem :/ Ve yine bir soru. Ben daha sinirli oluyorum?

• Öncekileri Göster
    • Tamam. Hareketsizleşiyorum, kollarımda bacaklarımda hal yok. Ama biri bişe dediğinde daha çabuk ve daha fazla sinirleniyorum.

• psikiyatriste değil de psikologa görün bi

Yükleniyor...