• Sor
  • Bence

PROZAC Mutluluk Hapı

Arkadaşlar geçen hafta psikiyatriye gittim ve depresyon teşhisi koyarak ATARAX 25 mg ve PROZAC 20 mg tablet ilaçlarını verdi. 1 haftadır kullanıyorum... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Bu ilaçlar birden bire senin istediğin ya da farkedeceğin etki gösterecek miktarda etkin madde ile , alışkanlık yapmaması için yüklü değil. Bu ilaçları çok düzenli kullanman gerek , etksini 1 ayda hissetmeye başlarsın . Aspirin gibi düşünme , başım ağrıdı hapı aldım 20 dk sonra ağrı geçer tarzında değil , bir takım kısadevreleri üzerinden geçen yükü azaltarak sonunda kısadevreyi bitirmeyi hedefleyen tarzda imal edilmiş ilaçlardır. Senin istediğin ya da sorduğun etki ise , ilaçlar kafa yapmıyor ... Yapmayacaktır. Güven ve devam et, ayrıca pozitif hayatı yakala ve yeniden yüzünü güneşe çevir , dışarı çık dolaş bak gör eğlen ve kendinden dışarı çıkmayı başar , yeter ... Burada yazılan bazı tariflere de aldırma ...

• Teşekkürler bilgi ve önerilerin için... Denicem

• Geçmiş olsun , aslında herşey hayata bakış açını değiştirmede gizli .. Yapabilirsin ...

• olmuyo olmuyo:(

Erkekler Ne Diyor 13

• En az 6 ay kullanmak gerekiyor bu tiğ ilaçalrı.Atarax uyutur zaten.

• bunları neden kullnıyorsunnn ve fiyatları nedir ? bende istiyorum

• sgklı olduğum için 1.25 tl'y aldım :) ama doktor kontrolü olmadan tavsiye etmem

• Öncekileri Göster
    • yardımcı olabiliriz birbirimize tabiki. bu ciddi bir konu

• ekleyebilirmiyim seni ?

• o ilaçları 3 ay kullandım yaptığı tek şey hayvan gibi kilo aldırmaktı .

• Hepsi aynı zaten. Seni bütün gün uyutmaktan başka işe yaramıyor. Ama yine de ilaçlarını birdenbire kesmemelisin. Geçmiş olsun.

• Prozac mutluluk vermez ki , sadece canının sıkılmasını engeller ; mesela saatlerce hiç bıkmadan tavana bakabilesin ve bu hiç umurunda olmaz

• Yani bende insanların dediği mutluluktan bu anlamı çıkardım. Kafana takmanı engeller. Stresi azaltır. Ama işte bende azaltmıyor onu soruyorum

• Zombi gibi dolaşıyorsun , ne mutluluğu ..
      Belki sana da etki etmiştir de farkında değilsindir ; bir kes 2-3 gün farkı hissedebilecekmisin

• Tamam teşekkürler.. Hele ramazan bitene kadar devam edeyim. Sonra kontrol ederim

• atarax alerjı ılacı ve sadece uyutur senı. prozac da durgunlastırır. ayakta uyursun. yanı her halukarda beyın mort.

• Peki kafama takmamı engellemicek mi bunlar?

• Öncekileri Göster
    • atarax kullanmıstım . ıcıyosun ortalam a 8 saat sonra ayakta duramıyosun. prozac kullanalar var hafıfbı narkotık ama yınede ılkler ıcın serrt gelebılır.

• atarax ı yarım tablet alıyorum. ya bide şöyle bişe benim uyku problemim yoktu ki :/ yine de verdi

• mutluluk hapı diye bir hap var ama ismi prozac değil.. o ilaçların amacı seni sakinleştirmek, halsizleştirip herşeye tepki veremeyecek duruma getirmek, yani mallaşştırmak.. başka bişeye yaradıklarını duymadım ama umarım sende işe yararlar geçmiş olsun ;)

• atarax dan dolayı uyku ve halsizlik hali olur o yüzden prozac etkisini görmüyor olabilirsin ama iyi bir ilaçtır

• Peki nasıl kullanmamı önerirsin ? Eczacısınız sanırım

• Öncekileri Göster
    • Atarax yatmaya yakın alınır prozac da gün içinde etki görülecek şekilde kullanılır dedigim gibi kullanirsan faydasını görürsun

• tamam çok teşekkürler

• az bekleyele

• Ne zaman görücem etkisiniiiiiiiii :(

• İlaçlamı mutluluğu bulucaksın buna inanıyorsan ilk bir hastaneye git tedavi etsinler seni.

• Mutluluk aradığımdan değil içinde bulunduğum depresyon halini tedavi etmesi için kullanıyorum. Ama söylenilenlerin aksine beni mutlu etmiyor ilaç. Meraklandım.

• Öncekileri Göster
    • Önce bir stresimden kurtulymda mutluluk sonra gelir

• kullananlar yazmış hiçbir etkisi yok diye kimyasala gerek yok.

• bi kaç damla kadın azdırıcı al hiç bişeyin kalmaz:))tabi etkisini gösterdiğinde ne yapacağına sen karar verirsin:))

• Daha erken biraz bekle:)

• Ne zamana kadar bekliyeyim :)

• Öncekileri Göster
    • O zaman tedaviye devam edersin ama asıl tamam gereken ilaçlar kimyasal olarak seni rahatlatırken fiziksel olarak da sen yaşam tarzını değiştirip depresyondan uzak olmalısın kendini zorla sadece ilaçlarla olmaz

• Evet denicemm

Kızlar Ne Diyor 2

• ben şu insanları anlamıyorum nutluluk hapı diye bir şey yok psikyatrinin verdiği ilacı içince millet mutluluktan 4 köşe olucam sanıyor böyle bir laç olmuş olsa servet değerinde olur o sadece yardımcıdır gevşemey neden olur biraz sersemlik vs ilaç takviyedir sadece ben alıyım ilacı hayat toz pembe öyle bir şey yok diyerek toz pembe hayalleri yıkıyorum

• Yahu ne bu şiddet bu celal?!?!?! Mutluluk dedikleri en azından kafana takmamayı sağlaması sanırım... Bana bu da yeter

• Öncekileri Göster
    • hımm kendine vakit ayır dışarı çık gez saatlik ayrıl yani en azından ilaçlara çok fazla bağlanma derim biraz zaman ve çaba

• hiiiçççç canım istemiyo ama yapacak bişe yok zorlıcam kendimi. teşekkürleerr

• o ilaçlar senin psikolojini düzeltmez ki onlar senin sakin kalman için verilmiş psikolojini sen düzelticeksin

• Sakinleşmeden düzeltemem :/ Ve yine bir soru. Ben daha sinirli oluyorum?

• Öncekileri Göster
    • Tamam. Hareketsizleşiyorum, kollarımda bacaklarımda hal yok. Ama biri bişe dediğinde daha çabuk ve daha fazla sinirleniyorum.

• psikiyatriste değil de psikologa görün bi

Yükleniyor...