Komşum nette hangi sitelere girdiğimi görebilir mi?

Bilgisayar konusunda bilgili arkadaşlara bu sorum. Yan komşumuza net verdim yani modem benim evde ama kablolarla ona da net çektirdik, ücreti yarı... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• Eehehe. Konunun uzmanı olarak diyebilirim ki görmek ne kelime...

Bizim mahallede şifreli wifi kullanan erişim noktaları vardır. Arada bir bağlanırım kafama esene, güzel ayarlanmamışlarına. Misal kız intenrette biriyle yazışıyor olur MSN'den. İzler e-mail adresini alırım mail atarım. Bazısı farklı sitelerde geziyor olur...

Öyle bir ağa sızınca genelde telefonunu bulur direk ararım. Derim "ece hanımla görüşecektim"... Biraz bahsederim yaptığı hatalardan...

Telefondaki bayanların ilk tepkileri böyle çok değişik oluyor, böyle sinirlenecek sinirlenemiyor, rahatlayacak rahatlayamıyor. Başına kötü birşeyler gelmiş genç kız gibi hareket ettikleri izlenimi bırakıyorlar, duygudan duyguya koşuyorlar :) Bir insanın kendini boş yere güvende hissetmesi çok kötü bir şey... Erkekler meraklı oluyor nasıl abi ya falan diyorlar...

Soruna konsept olarak kabaca bir cevap vereyim. Böyle bir durumda senin bağlantını, hangi sitelere girdiğini görmenin "en kolay yolu" ortak kullandığınız router (ADSL modem yok mu o veya onun benzeri herhangi bir cihaz işte) a bağlanarak oradaki yönlendirme tablolarına bakmak.

Ha bu iş için aynı ağda olmaya da gerek yok. Biraz uğraşılsa internetten bile yapılır. Cenk adında bir arkadaşım vardı. Farklı mahallelerde oturuyorduk. Bir ara girip bakmıştım ne yapıyor diye. Ohoo paso müstehcen içerikli siteler :) Bir ikisinin linkini verdim bak bu güzelmiş, burayada gir diye. Adam şaşırdı zaten oradayım ben abi sen nerden biliyorsun falan olmuştu...

Zira birinin iletişimini izlemek yeni çıkan kanunlara göre suç teşkil etse de, bu işi yapacak olanlar kılıflarını hazırlarlar, yakalanmamak içinde nelerin gerekli olduğunu çok daha iyi bilirler...

Uzun lafın kısası internet öyle çok güven duyulası bir yer değildir.

Bir hacker atasözü der ki : "Güven, zayıflıktır"

Soran beğendi
    • Sen nerde oturuyorsun :)

• Öncekileri Göster
    • 28gün

Ben nasl gorebilirim bilgi verirmisiniz?

• 26gün

Nasılını verdim ya zaten. Yönlendirme tablosuna bakman lazım. Ha bu işi nasıl yapacaksın onu da google den bakıver bir zahmet. Şunu şöyle yap, bunu böyle yap denecek kadar kolay olsa herkes yapar.