Oyun oynarken ve video izlerken bilgisayarım ısınıp kapanıyor, neden ve çözümü ne?

Olay yukarıdaki gibi arkadaşlar. Yardımcı olursanız sevinirim.

0|0
410

En İyi Kız Görüşü

• fan al pcye format st virüs olabilir oyunlar zaten ısıtır ama. videoda isinmasi normal degil fanin baya yarari oluyor

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Fanın çalışmıyo tozlu olabilir

İşlemciyle fan arasında bir termal macun olur o soğutma yapar o bitmiş olabilir

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 9

• Selam. Bu tip videolar yardımcı olabilir fakat bilgisayarında başka bir sorun yoksa bunu yapmalısın. aynı sorunu ben de yaşıyordum ve format atıldı, harddisk değiştirildi vs. ama sorun devam etti. Pcnin altına fan koyduğum halde kapanıyordu. Bu videodakiler gibi güç menüsünden değişiklikler yaptıktan sonra sıkıntı kalmadı.5 dakikada bir kapanırken bunu yaptıktan sonra günlerce açık kalabiliyor. Umarım bir problem yaşamazsın. Ayrıca bilgisayarını temizlemeli ve harici bir fan almalısın.

https://www.youtube.com/watch?v=Ea9HUM3YmQ0

İstersen başka videolara da bak ama altına yapılan yorumları da incelemelisin.

0|0
    0|0
    • Dediğiniz şey sanırım çalışma biçini %100'den düşürmek. Yanlış anlamadım değil mi?

• Isınma yine oluyor ama kapanma olmuyor bu yönden işe yaradı gibi. Ama bu kez de biraz verimi düştü. Biraz kasılıyor. Peki nasıl tam dengeleyebilirim bunu?

• Çok bilgim yok fakat harici bir fan alman işe yarar yine de. İşlemci, ekran kartı vs. de önemli ama bir bilgisayarcıya danışman en iyisi olur.

• Muhtemel notebook kullanıyorsun. bilgisayarin altina bir kitap koyabilirsin fan kismina gelmeyecek sekilde bu zeminle temasi azalttigi icin isinmayi ciddi oranda yavaşlatacaktir. sorunun cozumu kesinlikle ic temizlik ama bu gecici bir cozum olabilir senin icin

0|0
    0|0
    • Kitap koysam da işe yaramıyor. Dizüstümün altında fan kısmı pek yok.

• cakmagi yakip fan kismina dogru tut fanin calisma performansini anlayabilirsin bu şekilde. Iyi bir bakima ihtiyaci var bilgisayarınin. donanımsal bir sorun degil basit bir ic bakim ile ustesinden gelinebilecek bir durum

• hp mi markası

1|1
    0|0
  • işlemci çok ısınıp kapanıyor bilgisayara iyi bir soğutma lazım veya ekran kartına bağlı olan fanın yazılımını yüklememiş olabilir sin onun bir ayarı var =P

0|0
    0|0
    • Bilgisayarıma format atılmıştı her şeyi gitmişti. Ekran kartına yazılımı nasıl olacak dediğin?

• Ücretsiz değil mi? Sonra indirip de satın al demesin de..

• Fandan olabilir kasayı hiç mi temizlemiyorsun sen için aç bir güzel elektrik süpürgesiyle temizle

0|0
    0|0
    • Dizüstü olduğu için içini hiç açmadım, fan kısmına bakamadım

• o zaman bilgisayarcı yapamamıştır iyi bilen birine göstermelisin yotube da filan vardır nasıl yapıldığıyla ilgili videolar ama sen yapabilir misin ki acaba o da var tabi benim kuzenimin bilgisayarı da iyi değil sorunları var açalım bakalım dedik ya kaldı öylelikle benim bir arkadaşım var o çok iyi anlıyor o yapıcaktı olmadı tabi sen iyi bilen birisine göstert bir daha

• Artık öyle olacak gibi..

• Termal macun bitmiş olabilir, fanın veya hava delikleri tozlanıp tıkanmış olabilir ya da fan sayısı bilgisayara yetmiyodur, virüste olabilir, HDD dende olabilir, RAM dende olabilir, işlemci yetişmiyor olabilir

0|0
    0|0
  • Fan görevini yerine getirmiyordur

0|1
    0|0
  • yeni bir pc al

0|0
    0|0
  • pc yi aç fan temizliği ve termal macun değişimi yap sorunun çözülür iyi geceler

0|0
    0|0
Yükleniyor...