"Sıcak, Nefes, Baldız, Gizli, İtiraf, Sarışın, Türban.." bu kelimelerin yasak olduğu bir yer biliyor musunuz?

"Sıcak, Nefes, Baldız, Gizli, İtiraf, Sarışın, Türban.." bu kelimelerin yasak olduğu bir yer biliyor musunuz? link Linki tıklayıp görün... Bu kelimeler Telekomünikasyon Kurumu Tarafından Erişim Sağlayıcılara ve Yer Sağlayıcılara Faaliyet Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’e dayandırılarak yasaklanmış!Acaba size ne çağrıştırdılar?Bu kelimelerin geçtiği siteler kapatılacakmış!Linkteki haberi/yazıyı okumanızı tavsiye ederim...

Güncellemeler:
Yasak kelimeler arasında yukarıdakiler dışında "olgun" "liseli" ve "yasak" da varmış! Tebrik ediyorum...
Şimdi de 22 Ağustos'ta İnternet tamamen "yasaklanıyormuş"! Buyurun cenaze namazına!
ekşi sözlük de kapatılıyormuş! Nedense hiç şaşırmadım!
Konu hakkında daha detaylı bilgi için:
link
link İnanmak güç!
"Haydar" da yasakmış! Allah'ım sana geliyorum!
Yasak Kafası tam gaz: Şimdi de mizah dergilerine +18 sınırı geliyormuş!
Ergen Genç:
“Cahil”, “Apaçi”, “Beyni bel altında”, “Liseli”, “Oscar goes to….” (Ve yazıyı İngilizceye çevirince "Liseli=Hot" oluyor çok enteresan!) link

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• "İnsanın fikri ne ise zikri odur" her şeyin özeti. Badem bıyıklılar bu kelimeleri görünce akıllarına sanırım şunlar geliyor :Sıcak : www.sicakyatak.comNefes : www.sevismektennefesnefesekaldim.comBaldız : www.baldizbaldantatlidir.comGizli : www.gizliislersizleridisler.comİtiraf : www.itirafediyorumyolsuzlukyapiyorum.comSarışın : www.sarisinvebenbirlikteneleryaptikneler.comTürban : www.turbansiyasisimgedir.comP.S. : Allah'ım olamaz cidden denemediniz değil mi bu adresleri? Hepsini ben uydurdum şimdi :)))))

• Sonuncusu çok mantıklı gelmişti ama... Ve +1...

• Teşekkürler :))))

Erkekler Ne Diyor 7

• ha :D komik

• Neyzen Tevfik'in o meşhur şiiri aklıma geldi bir an ''ne ararsın Tanrı ile aramdaSen kimsin orucumu sorarsın?Hakikaten gözün yoksa haramda Başı açığa neden türban sorarsın?diye uzar gider...

• +1 vererek destekliyorum Neyzen Tevfik'i de sizi de...

• teşekkür ederim...

• yetkililere sesleniyorum "beyin bedava" !

• Yalnız bu arada forumlarda bilgi paylaşımıda yasak

• Oldu! Başka dertleri var mıymış sordaydık?!

• Öncekileri Göster
    • Aslına çk güzel bir organizasyon var kafamda 2000 kişi kadar toplanacaksın meydanda
      erkek kadın 1000 kişi burka giyecek bin kişide sadece donla olacak ve bunlar birbirlerine zincirle bağlanacak...İlk açılışa gelen vekilin üzerine koşulacak anlayacaklar..
      Bir kadın modern giyiniyor diye köle olacak hali yok..Biz önce beynimizi giydirelim okuyalım okutalım aklımızı bu tutulmadan kurtarıalım kadın hakları sadece aday göstermek değildir

• @style34 ve @RealGuiding'e +1

• saçma bir uygulama ama onun da çaresi var yani. isteyen istediği siteye her türlü girer.DNS ayarları değiştirilerek örneğin. bir de şu var; bazı sitelere giriyorum bakıyorum yanda prezervatif reklamı,geciktirici, bilmem ne. sitenin içeriğine uymayan reklamlar var. bu yasaklar böyle reklamlar için olursa iyi olur bir yandan.

• Koskoca Milliyet'in sitesinde bile var. "Kadınlar büyük sever" diyor... Para kazanma kaygısı yüzünden her yanı bu tarz reklamlarla doldurmanın anlamı nedir cidden bilmiyorum... Ve tabii ki +1

• Öncekileri Göster
    • Ve bunlara inanıp tıklayanları da anlamak istemiyorum...

• ehh artık kim sazan gibi atladıysa. ne gelse kardır hesabı yapıyorlar.

• ee interneti toptan ne zaman kapatacaklar?

• Bekliyoruz bakalkım bugün yarın o da olur...

• Öncekileri Göster
    • Ve bu baskılama zihniyeti ile şiddet, cinsellik, hakaret, aşırı acıklı içerik odaklı sitelerde/yayınlarda/TV programlarında/fotoğraflarda vs. bakılma/izlenme/takip edilme patlaması yaşanıyor...

• eee dedigin gibi ne kadar baskilarsan o kadar artar...

• en azından GOOGLE a girebiliyoruz buna da şükür =)

• Onu da engellerler...Devlet büyük!

• Öncekileri Göster
    • bu sitede kapatılcak. kızlarla erkekler aynı soruya cevap verebildiği için =)

• Google bir ara "kapanmıştı" hatırlarsanız...Burası zaten...Haremlik selamlık olmadığımız sürece kesin kapanır!

Kızlar Ne Diyor 5

• dün böyle bir soru soruldu :D

• Görmedim kusuruma bakmayın...

• 10 gün kaldı.. Bizim de onlara yasak getirme fırsatımızı kullanmamız için sadece bu zihniyete hayır dememiz gerekiyor.. Bunun için 10 gün sonraki seçimde bu zihniyete hayır diyelim..Bunu yapmanın şartlarını aşağı yukarı herkes biliyor.. Bu demek değildir ki, seçimi boykot edelim, o zihniyetin dışında herhangi bir küçük büyük birine oy verelim.. Burada da bilinçli davranmak gerekiyor.. en güçlü muhalefet hangisi ise elbette onu tercih etmeliyiz ki, oyumuz boşa gitmesin..Sanırım bu dediklerim herhangi bir parti propagandası olarak algılanmaz.. Zira herkesin kafasında başka başka muhalefet partileri vardır..

• "Caiz olmayacağını" düşünüp yine aynı şeyi yapacaklar emin olabilirsiniz...

• Eminim öyle yapacaklardır.. Çünkü, onlar için bu yasaklar filan hiç önemli değil.. Onların dini de, imanı da "para".. Hangisi para veriyorsa, ondan yanadırlar.. Bakma sen onların "Allah'a inanıyoruz" laflarına.. Onların bir tek tanrısı var; Para..

• Anladığım kadarıyla bu kelimelerin geçtiği "alan adları" yasaklanacakmış.. Yani, sitelerin adreslerinde bu kelimeler geçmemesi gerekecek.. Ancak yasaklanacak kelimelerde arasında öyleleri var ki, o kelime bazı kelime gruplarının birleşimde oluşabilmekte.. Mesela, "globaldizayn.org" diye bir sitede "baldız" sözcüğü geçmekte, bu nedenle bu site kapatılacak, ya da bu isimle site açılamayacak..Fakat, bu şekilde bir uygulama kişi ve kurumların iştigal konularına göre alan adı almalarının önünde büyük bir problem yaratmış olacak..

• İşte o liste incelenince trajikomik bir görüntü çıkıyor ortaya! Ne desek laf değil...

• Asıl trajikomik olan Telekomünikasyon Kurumunun başındaki heriflerin beyinleri.. O beyinlerden çıkacak görüntü de böyle bir görüntü olur ancak..

• İnsanın fikri neyse zikri de odur diyesim geliyor ama...

• allahım ne boş işler ya ilk internette başlasın bu sonra bize bi cihaz taksınlar o kelimeyi gerçek hayattada kullanmayalım bunları yasaklayanların mantığını harbi merak ettim herhalde bunlar yerine daha MASUMCA! kelimeler köycaklar internete

• +1... Çok kötü yerlere doğru gidiyoruz çok...

• Öncekileri Göster
    • Namahrem var erkeklerin olduğu sitelere yazma gibi korkunç şeyler ve dediğiniz gibi yasalar...Korkuyorum...

• :):)

• kademe kademe gidiyor, interneti külliyen yasaklamaları yakındır!ya seksten neden bu kadar korkuyorlar ve neden her şeyde cinsel bir mana arıyorlar, asıl bunu sorgulamamız lazım bence...

• Yasak Kafası işte...Bel altı düşünmek de mübah!...

• eh çağdaş 'kesime' hayat seks ve alkolden ibaret değildir diyerek hayat dersi veren büyüklerimizin emrindeler ne de olsa... onlar gibi yaşamayan herkes mütemadiyen yiyip içip sevişiyor ya zaten!

• Bu cevabı ayakta alkışlayıp +1 veriyorum!...

Yükleniyor...