• Sor
  • Bence

İnternet kıyamet alameti mi? Teknolojiyle hayatta neler değişiyor?

günümüzde internet ne kadar doğru kullanılıyor? internet denen bu icatla beraber tek tuşla bilgiye anında ulaşmak ne kadar doğru? bir tuşla kimin nerde olduğunu öğrenebiliyoruz hem de haritayla beraber birbirimizden anında haber alabiliyoruz. çoğu katil suçlu ve sapık kurbanlarını internetten buluyor. artık gizlimiz saklımız kalmadı bi tuvalette yaptıklarımızı anlatmadığımız kaldı bu ne kadar doğru ne kadar bilinçliyiz. çocuklarımızın internette saatlerce geçirmesi doğru mu bence böylece onları açık hedef yapmıyorm uyuz. teknolojiyle beraber suç oranlarının da arttığını görüyoruz tanımadığımız insanlara yüzümüzü gösteriyoruz.hayatımızı açıyoruz .tek tuşla ülkeler bombalıyabiliyoruz .ne dersiniz bu kıyametin birinci alametimi

Güncellemeler:
arkadaslar soru dakı kıyamet mecazı anlamda kullanılmıstır sorudakı asıl amac faydalı seylerın kotu amacla kullanılması ve bunun ne kadar dogru olması dogru anlasak sonucta burda okuyalım anlayalım dersı veremıyoruz hala anlamadıysanız en bastan anlatıyım

ali bu top
ali eve geldi
bak ali bu okul:):)):
dilimde tuy bıtmesın kotuye kullanım teknolojı karsıtı deılım yanlış kulanmaaaakkkkkkkkkkkkk bu kadar kotu amaçara aracı etmekkk
yaw kardeslerım ben faydasız demedım ilaç gibi cok alırsan senı zehırleyebılır sana zararıda olabılır yanlış kullanımın getirecegi zararlarrr ay allah ım

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Her türlü gelişmeyi, ilerlemeyi, kendine göre olumsuz olan şeyleri "kıyamet alameti" olarak gören insanlara hastayım. Sebepsiz yere aklıma geldi ve gülüyorum: link

• ben kıyamet alametı derken mecazi bısey soyledım orda anlatılmak ıstenen faydalı bıseyın faydasız olarak kullanılması ve bunun engellenmesı soruyu dogru okuyalım dogru anlayalım

• Öncekileri Göster
    • faydasız kullanılması deıl kotu kullanılması yoo gayet mecazi dine mı bagladın bunu sen anlamak ıstedıgını cıkarmısın

• Yalnız o baykuşun ayağı benı kopardı burda. Ciguli gibi

Erkekler Ne Diyor 6

• bilgiye tek tuşla ulaşmanın nesi kötü?ben katılmıyorum pek. suç işleyecek adam zaten işler. internetin suça teşvik ettiğini hiç zannetmiyorum.

• internet & mobil iletişimden önce de suç oranı yeterince yüksekti

• Sadece internet değil ki kıyamet alameti

• İlk defa bir konuda seninle aynı düşünüyorum :D işte bu kıyamet alameti olabilir :)

• hahahah super olmus ya:)

• :))

• :D

• Şuda gerçekki internetsiz bir hayat çok zor olur. Bu kadar rahata alışmışken eskiyi kim takar. En basit örneğinden ufak bi rahatsızlıgımız olsa hemen ınternetten cozumune bakabılıyoruz. Faydası daha cok bence ınternet candır.

• yanlış kullanımdan bahsedıyorum

• Yanlıs kullanımı demıssın de ben pek zararını gormuyorum faydası oldukca fazlayken

• 200 küsür sene öncede matbaa'ya şeytan icadı diyorlardı.

• ben matbaayla bı yer bombalayan yada nerde oldugunu ne yaptıgını yazıp bastırıp dagıttıgını gormedım yada bır sapıgın ben sapıgım taciz etmek ıcın kurban arıyorum dedıgını o na bakarsan tv ve radyo ıcınde bunlar soylenmıstır ben yanlış bır ıcat oldugundan bahsatmedım arkadas yararsız oldugundan da yanlış kullanım dıyoruuuummm

• Öncekileri Göster
    • Bu dediklerin internetin suçu değil ki ama... İnterneti yararlı kullanmayanların suçu.

• agzına saglık ben de sabahtan berı bunu anlatmaya calısıyorum

Kızlar Ne Diyor 4

• Teknoloji insanları bekleyen en büyük tehlike aslında.Birde zamanın tetikçisi.

• mecazi ya da değil, gelişen teknoloji başlı başına zaten kıyamet alameti :)interneti kullanım amacına bağlı herşey. zararlı sitelerde öğrendiklerin fayda vermez, günün birinde de çok rahat yem olursun.ama araştırma öğrenme, okul açısından çocukların kolayca her istediklerine ulaşabilmesi için, teknolojik ansiklopedi vss vssçok korkuyorsan alırsın aile koruma proğramlarından, yüklersin bilğisayarına. mis gibi çoluk çocuk ailecek faydalanırsın bu büyük nimetten. ama o tek tuşla bombalama işini, israile yapmak isterdim :) hacker olsam neler ederdimm :)

• hayatta neler değişmiyorki değişim bilim akıl bunlar olmadan maymundan farkımız yok

• valla ona gelene kadar doğa katliamı birinci alamettir. dünya tarihi böyle bir katliam ve sömürü görmedi ama hala internet falan önemli sanılıyor. yahu bitmişiz kaynaklarımız herşeyimiz tükendi. kimse ciddiyetçi göremiyor. buzullara tohum bankası gömülüyor. buzul kalırsa tabi! son 40 yılın en hızlı buzul erimesi yaşandı. iğrenç bir haldeyiz.

• o nu ayrı bır konu olarak ıslemek gerekır ama genelde aşk la ılgılı sorular daha ragbet gordugunden sorsakta yorum alamıyoruz onlar asla goz ardı edılemez ama teknolojıde enerjı yıyo sonucta bır savasta dunyaya cevreye verılen zararlar bır bomba sonucu hersey bırbırıne baglı zaten ınsanın ıcat ettıklerı zaten dogayı yok edıyor kı ona gelene kadar demıssın o na gelene kadar o zaman parfum sıkma makyaj malzemesı kullanma arabaya bınme saycak olsaakk...internet hem ınsan ırkına hem dunya hayatına

Yükleniyor...