• Sor
  • Bence

Laptopum iyice yavaşladı, ne yapmalıyım?

Herkese merhaba;Laptopum iyice yavaşladı.Laptop açılıyor mozilla simgesine geliyorum, tıklıyorum tıklıyorum açılmıyor. Sonra bi açılıyor olmuş sana 10 sekme. Yazı yazıyorum geç yazıyor. Yani anlayacağınız bilgisayar yavaşladı mı ne yaptı, böyle sayfaları sekmeleri hemen açmıyor, gereğinden fazla bekliyorum.Ne yapmalıyım? Virüs mü girmiştir? Hangi virüs progamını kullanayım?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Ram düşükse ram eklettir. Başlat-->Programlar-->Donatılar--> Sistem Araçları'nda Disk temizleme sonra da Disk birleştirmeyi çalıştır. Dağınık partition'lar da bilgisayarı yavaşlatır. Harddiskin dolu olabilir. Gereksiz programları, kullanmadığın programları, video, mp3, vs. ıvır zıvırları sil.

• dağınık partition ne demek?

• Dağınık partition demek, programların harddiskte bölümler halinde dağınık durumda bulunması demektir, her biri ayrı yerlerdedir. Bir programı istediğinde bilgisayarın o programı bulması, açması gecikir. Eşyaların evin içinde son derece dağınık durumda olduğunu düşün, aynı bunun gibi. Aradığını kolay bulamazsın. Disk birleştirme yaparsan hepsi bir düzene girer.

• çok güzel anlatmışsınız teşekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 15

• Çok fazla veri ile dolduysa yavaş çalışır laptopun özellikleri düşükse birde tam bir eziyete dönüşür. En kısa zamanda format attır yada laptopunu değiştir .

• sanırım artık virüs programı kurtarmaz. En temizi formattır. Hem bilgisayarda rahatlamış olur. Sonrasında mozilla değil chrome kullanmanı tavsiye ederim. Senin yapabileceğin şeyler ise C diski çok dolu ise yani foto, video gibi şeylerle dolmuşsa eğer onları D diskine at ve C diskinden sil hepsini. Sonra Bilgisayarımı açıyorsun C diskinde sağ tıklayarak "özellikler"e geliyorsun açılan sekmeden "Araçlar" sekmesine basıyorsun, oradan "şimdi birleştir" diyorsun yeni bir sekme daha. son olarakta açılan sekmede " diski birleştir" diyerek bir süre bekle. Disk birleştirme yapmadan önce denetim masasından " program ekle/kaldır" dan gereksiz olduğunu düşündüğün programları kaldır ve öyle disk birleştirme yapfaydasını görürsün.

• bu sayede disk nasıl birleştirilir onu da öğrendim sağol:)

• Rica ederim ne demek her zaman burdayım :)

• masa ustu ıse ram kaldırmıyordur 2 gb olması lazım fazla program olabılır cerezlerı sılebılırsın fazla programları ckar virus program guncel olsun avast var guzeldır de

• geçmişi, çerezleri temizle.mozilladan kurtul chrome kur.ccleaner ile pc'ini tarat düzelt.o&o defrag programını pc ne uygula.virüs taraması yap. combofix ve spyware doctor taraması önerebilirim.bu saydıklarımdan combofix ve ccleaner bedavadır. diğerlerinin kırığını bulman gerekir.

• sen pc'ndeki gerekli bilgileri dvdye yada harici diskine kopyala sonra bilgisayarına güzel bi windows7 yüklet. virüstendir büyük olasılıkla bilinçsiz bilgisayar kullanmandan.

• Pc zaten yavaş. Win 7'yi hiç kaldırmaz.

• Öncekileri Göster
    • dükkanın camına format 9.99 yazanı bile gördüm ben-Q :/ :D

• wawwwwww

• virüs taraması yap,easy cleaner diye bi program var internette bul programdakileri yap birazcık hızlanacaktır gene yavaşsa format attır.

• opet full force kullan ... laptopun hakkı ...

• bilgisayar açılırken arka planda başka programlar da açılıyor; onları msconfig'den iptal et. windows xp kullanıyorsan ayrıca disk birleştiricisini çalıştır.

• C:\Windows\System32 konumundaki system32 klasörünü sil. Sorun kalmayacak.

• En iyi çözüm.
      Alternatif :Bios güncelleme yaparken bilgisayarı fişten çekmek

• dalga geçmeyin arkadaşlar!

• Yapacağın çözümler geçici olacaktır. Her pc 4 5 ayda bir format ister internet kullanan her pc kullanıcısı için geçerlidir bu. Yeni bir başlangıç iyidir at formatını rahatla =)

• Fortmat çözüm değil son çare olmalı..Mutlaka formatsız çözebilceğini düşünüyorum.Sadece biraz emek..Pc konusunda bilgin varmı bilmiyorum ama bilen birilerinden yardım isteyebilirsin..

• format.

• Ultimate solution

• Öncekileri Göster
    • Çok meşgullerdir eminim.Yazık onlara

• siz ileri derecede üşengeçliğin ne demek olduğunu biliyor musunuz?

yaw yapmayın etmeyin o üşengeçlerden biri benim. bil.imin açılması 3 dakika sürüyor bir de her açılışta scan disk yapıyor ama 3 aydır format atmaya üşenip günde en az 8-10 saat o bil.i kullanıyorum. yapmayın etmeyin lütfen yaw :(((

• virüste olabilir..bilgisayarına bakım yapmalısın.İndirdiğin izlediğin videolar nette gezindiğin sayfalar bilgisayarına yük bindirir...Kısaca açıklamak gerekirse;disk birleştirme yaparak başlamalısın.Daha sonra ccleaner yazılımını kullanarak fazlalık dosyalardan kurturabilirsin.Advenced system care programınıda kullanmanı tavsiye ederim.Mutlaka faydalı olacaktır.Virüs programına kendin karar vermelisin fakat öneri istersen norton yada comodo yazılımlarını denemende fayda var.

• teşekkürler avira07 dediklerini yapacağım.

• Büyük ihtimalle virüs var bilgisayarında dosyalarını yedekle ve format at.

Kızlar Ne Diyor 8

Yükleniyor...