Kuşumdaki (hayvan) bit bana geçer mi?

kuşum var benim geçen gün onda bit gördüm ve bende onu elime alıp sevdikçe kaşınıyorum saçlarım falan geçermi banada ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Yüzlerce çeşit bit türü var. Ama kuşlardaki bitlerin insana bulaşabileceğine ihtimal vermiyorum.Kuş besleyen arkadaşlarım var ordan biliyorum. Kuşların vücut ısısı insanlardan daha fazla olduğu için onlara bulaşan bitlerin özellikleri bize bulaşanlardan farklı olur. Ama evdeki bir eşyaya bulaşabilir (özellikle halı,battaniye)

Erkekler Ne Diyor 7

• Bildiğim kadarıyla geçmez ama yanılıyor olabilirim. Pet şoptan kuşlar için bit spreyleri var, ondan kullan.

• Kuşlardaki bit tamamen farklıdır. İnsanlara geçmez tabi ama hayvanın sağlığı için kurtulmanız gerek onlardan acil bir veteriner hekime götürmelisin.

• eğper eline alıp sevdiyesn gçeti zaten

• ( hayvan ) deme ihtiyacı neden duydun :)

• Kuş gribi olursun.

• Geçer .

• benim kuşumda bitlendi çok zorlada olsa ondaki bitleri azalttım ama şimdide ben kaşınıyorum belki banada geçti akşam eve gider gitmez kuş biti için aldığım ilacı kendi kafamada sıkacağım çok sinir bozucu bir durum bundan böyle 15 günde bir ilaçlayacağım kuşumu.

• Geçmiş zaten.

Kızlar Ne Diyor 3

• parantez içi açıklamana bayıldım:)

• sadece rahatsız eder kaşındırır ölür sonra da bildiğimiz insan biti gibi değil metin ol :P

• evet kaşınıyorum umarım geçer ben yinede ilaçlanacağım.

• kesinlikle geçmez ama hayvanın rahatı için bit ilaçı al kuşlar için olanı

Yükleniyor...