En iyi en etkili bit ilacı hangisi?

arkadaslar bugüne kadar kullandıgınız duydugunuz en iyi en etkili bit ilacı ve bitten arınma yöntemi nelerdir. uygulama yöntemleri nedir detaylı anlatım bekliyorum lütfen


0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

 • TEDAVİ

  Bitlenme tedavisinde hasta ve yakın çevresi tedaviye alınmalıdır.

  Tedavide Gamma benzene hexachloride, Benzyl benzoat, Permetrinin losyon veya şampuan formları kullanılır.

  Gamma benzene hexachloride ve Benzyl benzoat bitleri öldürür, sirkelere etki etmez. Baş bitlenmesinde seçilen ilacın, şampuan formları ile saçlar yıkanır. Sirkeler tek tek mekanik olarak temizlenir. Gövde bitlenmesinde hasta seçilen şampuanla banyo yaptıktan sonra elbise ve çamaşırlarını değiştirmelidir.Giysiler kaynatılıp, sıcak ütü ile ütülenmedir.

  Kasık bitlenmesinde seçilen ilacın losyon formu ile özellikle pubik ve perianal bölgeye olmak üzere fazla kıllı kişilerde bacak, göğüs ve aksillaya sürülmelidir.İlaç 8-10 saat vücutta bırakılmalıdır. Sürenin sonranın hastaya yıkandıktan sonra dezenfekte edilmiş çamaşır giymesi önerilmelidir.

  Gamma benzene hexachloride ve Benzyl benzoat topikal kullanıldığında ilaç deriden absorbe olur. Bu nedenle yeni doğanlarda, küçük çocuklarda ve hamilelerde kullanılmamalıdır. %7-8lik baume de perou pomadı veya permetrin kullanılmalıdır.

  Son zamanlarda Ivermectin (Stromectol) tek doz 200 mikro gr/kg tek doz verildiğinde biti eradike ettiği bildirilmektedir.

  0|0