• Sor
  • Bence

En iyi en etkili bit ilacı hangisi?

arkadaslar bugüne kadar kullandıgınız duydugunuz en iyi en etkili bit ilacı ve bitten arınma yöntemi nelerdir. uygulama yöntemleri nedir detaylı... Daha Fazla

En İyi Görüş

• TEDAVİBitlenme tedavisinde hasta ve yakın çevresi tedaviye alınmalıdır.Tedavide Gamma benzene hexachloride, Benzyl benzoat, Permetrinin losyon veya şampuan formları kullanılır.Gamma benzene hexachloride ve Benzyl benzoat bitleri öldürür, sirkelere etki etmez. Baş bitlenmesinde seçilen ilacın, şampuan formları ile saçlar yıkanır. Sirkeler tek tek mekanik olarak temizlenir. Gövde bitlenmesinde hasta seçilen şampuanla banyo yaptıktan sonra elbise ve çamaşırlarını değiştirmelidir.Giysiler kaynatılıp, sıcak ütü ile ütülenmedir.Kasık bitlenmesinde seçilen ilacın losyon formu ile özellikle pubik ve perianal bölgeye olmak üzere fazla kıllı kişilerde bacak, göğüs ve aksillaya sürülmelidir.İlaç 8-10 saat vücutta bırakılmalıdır. Sürenin sonranın hastaya yıkandıktan sonra dezenfekte edilmiş çamaşır giymesi önerilmelidir.Gamma benzene hexachloride ve Benzyl benzoat topikal kullanıldığında ilaç deriden absorbe olur. Bu nedenle yeni doğanlarda, küçük çocuklarda ve hamilelerde kullanılmamalıdır. %7-8lik baume de perou pomadı veya permetrin kullanılmalıdır.Son zamanlarda Ivermectin (Stromectol) tek doz 200 mikro gr/kg tek doz verildiğinde biti eradike ettiği bildirilmektedir.

Erkekler Ne Diyor 9

Kızlar Ne Diyor 7

• valla kırmızı renkli bi şampuan vardı tarağı da vardı adını hatırlamıyorum

• gaz yağı

• ilaçlar fayda etmez ilkokul 1. sınıfa başladıgımda bende de olmustu hatırlıyorum hiç bişey işe yaramadı sonra bi süre halamda kalmıştım her gün saçımı yıkayıp saç kurutma makinesiyle kuruturdu dene bak 1 haftaya bi tane kalmaz ;)

• yani kullanmadım ama kullanan arkadaşım var paranit dye bi ilaç tarağıyla taradın mı sirkeyi felan da temizliyo du ...

• canım fayda ediyomu peki normal şampuan gibimi kullanılıyo taragı nasıl

• Öncekileri Göster
    • canım özelden ekledim kabul edermisin bi kaç şey sorcam

• ettim :)

• kestir saçını ya kestir:(

• bit varken kesmiyo kuaför denedim :( :(

• Sorua cevap vereyimde, benimde cevap vermeyen üyeler hakkında düştüğüm şüpheye bende düşmiyim.Benim gibi fesat olmuş olabilir. Cevap vermeyen her üye iiçin bitli naciye iftirası atıcıimm

• ddt, çok ciddiyim:( tee fi tarihinde halam, ben daha el kadar yavrucakken kuzenlerle bizi tek sıra yapıp kafamıza bundan sıktıydı, şimdi yasak yalnız:( kuzenlerde de bende de az buçuk kırıklık mevcut ama bitlenmedik bi daha:(

Yükleniyor...