Fotoğraf makinesi ve lens seçimi? Canon mu Nikon mu?

Profesyonel bir fotoğraf makinesi için araştırmalarımı sürdürüyorum. Öncelikle kafamda Canon 550d - Canon 600d- Nikon D3100 var. Nikonun tutuş... Daha Fazla

Güncellemeler:
Birde benim çekeceklerim börtü böcekten ziyade genelde insan, ve portre üzerinedir.. Bunu da belirteyim dedim.

En İyi Görüş

• Merhaba,

Uzun süredir fotoğrafçıyım. Doğa fotoğrafçılığı ve Makro çekimler i tercih ediyorum.

Nikon un iki farklı modelini kullanıyorum.

Canon Nikon a göre daha hafiftir, elde tasıma için özellikle de bir bayan için daha ergonomik, rahat taşınır.

Canon un renkleri doğal renklere daha yakındır ve gece çekimi için uygundur ama benim gibi parlak ve keskin renkleri seviyorsan Nikon u öneririm.

18-55, 18-200 ve 50/500 , bir de makro lensim var. 18-55 başlangıç için yeterli belki ama keyf vermez. Sana önerim 18-200 lens kullanmandır.

Bir de sana samimi bir önerim; ''özelime gel sor'' gibi tekliflerle karsılasacagına şu linke üye ol, profesyonel fotoğrafcılara sor teknik bilgileri çok yardımcı olacaklardır.

www.fotokritik.com

Bol şans :)

• evet takip ediyorum. ''Canon un renkleri doğal renklere daha yakındır ve gece çekimi için uygundur ama benim gibi parlak ve keskin renkleri seviyorsan Nikon u öneririm.'' bu dediğine bende katılıyorum, pekı sence aralarındaki tek fark bumu?

• canon hafiftir, nikon ağır

canon yenilikçidir, nikon tutucu

canon şakacı ve neşelidir, nikon ciddi ve hüzünlü

canon süslüdür, nikon sade

canon yalancıdır, nikon doğrucu

canon delişmen ve duygusaldır, nikon akılcı ve gerçekçi

canon gelişmelere açık ve atılgandır, nikon tedbirli ve temkinli

canon yamalı bohçadır, biraz ondan biraz bundan almayı sever, nikon yekpare gövdeleri sever, karışık olaylardan hazzetmez

canon samimi davranır, sıcaktır, nikon cool’dur, soğuk