Hangi mühendislikler ilerde iyi bir gelecek sağlar ?

arkadaşlar şu an üniversiteye gideceğim ve mühendislik istiyorum başta bilgisayar istiyorum çünkü benim bölümüm ... ama herkes diğer mühendisliklerinide düşün tutmazsa diye söylüyor. aklıma yatanlar kimya , endüstri mühendisliği sizin yorumlarınızı bekliyorum ...

Güncellemeler:
.. matematik - bilgisayar diye bir bölüm var birde uygulamalı bilgsyar- matematik var bunu yazmamı tavsiye eder misiniz

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• endüstri makinanın yaptığı işi katiyen yapamaz saçmalma.üst versiyonu filn da değil.iyi bir araştır derim.makina ana mhendislik dalıdır ve en geniş makinadır.imza odtü makinacı

• makne mğhendisi bir tanıdığıma sordum ve endüstri için bu ifadeyi sarf etmişti .. pekala makine mühendisi olarak okuması ve iş alanları nasıl

• Öncekileri Göster
    • şu an için odtü tutmuyo daha alt yerler tutuyo ...

• sırf odtü olacak diye bişey yok diğer iyi okullarada bak.elektronik mhensiliğide çok iyi ama dediğim gibi iyi okulda okumazsan rakibin çok fazla olcak işsiz kalabilirsin.zorluğuda cabası çok zor bölümler bunlar.

Erkekler Ne Diyor 14

• Elektrik

• mekatronik yani elektrik-elektronik ile makinenin karışımı son dönemlerde revaçta

• Endüstri Mühendis'liği seçmelisin, zevkli okuması ve de iş bulma potansiyeli çok yüksek =) Ben okudum pişman değilim =)

• ciddi misin :) bak çok sevindim bu lafa

• Kesinlikle okunabielcek en zevkli ve güzel mühendislik dalı, ve bir bayan içinde oldukça uygun çalışma şartları var ^_+

• Bn 53.000 oldum onun icin tercih yapmiycam senirim 5000 de falansin ucak mühendisligi tercih et derim şahsen bn oyle yapardim :-)

• 53.000 de neden yazmıyorsun ?

• Nereyi yazacam yazacak hic bi yer yok benim hedef ilk 10000 e girip ucak yazmakti veya en kotü 21.000 den falan uzay muhendislikti yazacak yer yok

• anladım .. bir yıl daha o stresi yaşamak istemiyorum ben

• yazılım muhendıslığı...

• yazılım mühendisliğinin iş alanları var mı ya da okurken çok mu zorluk çekiyorsun

• iş alanları varmımı herşey yazılım şu an mıllet yazılımcılara dunyanın parsını öduyo okuması kolay değil tabıkı kendının gelıstırmen gerek

• bence inşaat mühendisliği, evinde oturup çizimini yap para kazanırsın..inş müh.imzaları bile parayla..iyi düşüm:)

• inş. da bi karar verebilsem

• gelecek diye bi şey mi var hayalin neydi hayalin ne çabuk sattın onları =/

• hayalim bilgisayar .. zaten 4 yıl okudum . web sitesi ve program yazabiliyorum o yüzden bilgisayar mühendisliği olmazsa başka şeyler yazmak istiyorum

• boşver düşünme altarnatifleri bilgisayarsa bilgisayar yürü o yoldan

• ilk tercihe bilgisyar mühendisliği yazacağım öğretmenliklerin hepsi tutuyo ama istemiyorum ... 2. tercihlerime bilgisayar - matematik diye bölüm açılmış yazsam mı ama mğhendis değilsin elbette :S

• Endüstri Mühendisliği

• Elektrik mühendisiyim(Yıldız Mezunuyum)Bir gün bile işsiz kalmadım,işe girdiğim halde bir sürü yer aradı gel diyeGirdiğin anda 2bin tl ile başlarsın, devlette 2.73-4 senelik olunca 4-5 gibi olur maaşın asla işsiz kalmazsın çok büyük firmalar peşinde koşar

• elektrik ... bilmiyorum elektirk dersi de aldım ama bunu düşünmemiştim

• eem ikinci sınıftayım.şimdiden çagırıyorlar :P

• Kesinlikle kimya yazma

• peki neden ?

• Yüzde yüz ıngilizce kimya bitirsen bile iş bulamıyorsun Türkiye de
      bir fabrika için bir kimya mühendisi yetiyor

• anladım kimya iptal edildi :)

• makina mühendisliğini tavsiye edebilirim hertürlü memnunum mesleğimden...

• elektrik-elek. olmada

• nükleer enerji mühendisliği bitiren arkadaşım şu an açıktan ingilizce öğretmenliği okuyor çünkü iş bulamadı. elektirik elektronik yazılım endüstri bunlar biraz daha iyi

• peki biyosistem makne harita imalat inşaat ve jeoloji mühendislikleri ...

• onları bilmiyorum ama mühendisliklerin çoğunda kendini geliştirmiş olman önemli.2 yabancı dili akıcı konuşabiliyor anlayabiliyor olman vs. bir diğer arkadaşım bilgisayar mühendisi ve tübitakta çalışıyor şu an ama ingilizcesi çok iyiydi.iyi araştır forumları vs incele ,o bölümleri bitirenler ne söylüyor.hayatının hatasını yapma sonra

• çok teşekkür ederm

• ben elektrik elektronik mühendisiyimendrüstri ne yapıyor valla hala bilmiyorum :) ama güzel duruyor, yani arkadalar öyle demişti bilemem tabi iş hayatındaki durumu nedir.Kimya müh tanıdığım da var, çimento fab. çalışıyor lakin genel olarak iş imkanlarını bilmiyorum.

• endüstri makinenin bir üst bölümü olarak düşünebilrsn .. daha popülermiş makine mğhendisliğine göre

• okuması ve çalışması da daha rahat diyebiliriz.
      tam olarak bilemesem de bana güzel geliyor dışardan bakıncaa
      kimyaya göre dha avantajlı olabilir iş konusunda, her sektöre hitap ediyor ne de olsa

Kızlar Ne Diyor 4

• İnşaat Mühendisleri ve Makina Mühendisleri baya iyi kazanıyor :))

• petrol ve doğalgaz gemi inşaatı

• kimya, gıda, ziraat bunları tercih etme. endüstri olabilir.

• gıdaya istediğim şehirler tutmuyo onu elemiştim ... ama kimya ya neden yok diyorsun bi bilgim yokda

• Öncekileri Göster
    • son dedigin bölümleri ilk kez duydum. yanlıs yönlendirmek istemem o yüzden..

• kabul ettim. sormak istedigin bir sey olursa sorabilirsin.

• elektrik-elektronikbilgisayarkimya

Yükleniyor...