İnsan saçı ayda kaç cm uzar?

Saçın uzama hızı hakkında internetten araştırma yaptım ama net bir sikir sahibi olamadım kimi ayda 3 cm diyor kimi 1 cm diyor...

Benim 20-25 cm boyunda saçlarım vardı çeşitli sebeplerden ötürü kesmek zorunda kaldım şuan kafamda 1 cm filan saç var.

Bu saçın eski hale gelmesi ne kadar sürer? Saç ayda kaç cm uzar?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• hizli uzama konusu hakkinda hicbir fikrim yok ama sac bakimi ve sagligi icin zeytinyagi ve yumurtasarisini karistirip saclarina sürüyosun bi kac saat bekletip yikiyosun muhtesem saglikli ve dökülmeyen saclarin oluyo (: tabi sac dökülmesi irsi degilse.

• :d

• ozaman bi an evvel kel kalip sac ektirme olayina gec ((:

• hocam şöyle söyleyim şuan babamın kel olmaya başladıgı yaşlardayım ve son 1 yılda tepemdeki sacın yarısından fazlası gitti diyebilirim. eskıden banyo yaparken uzun saclarım suratıma duserdı. simdi 2 tutam sac anca düşüyor yuzume ve saçımı kesince alttan et görünmeye başladı kabak gibi

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 7

• Saçının uzaması için ya peruk tak ya da bekle uazayacağını düşünmezsen sana göre daha çabuk uzadığını hissedersin 1 ayda saçın hızlı uzuyorsa 5cm uzar yavaşsa 2.5 cm uzar

• normal uzayan bir saç 1-1.5 cm uzar ayda

• Merhab,ben yıldız albay 13 yaşındayım saçım haftada 5 cm uzuyor

• benımkı aylık 2 buçuk uzuyo :)

• pirinç pilavı ye hergün

• valla benımkı her ay 5 6 cm uzuyor bakımına baglı bırazda

• Erklerin saçı bizlere göre daha sık kesirdiği için bize oranla daha çok hızlı uzuyor.. ayda en fazla 3 cm uzar..

Erkekler Ne Diyor 6

• Ayda 6 santimetre mi? : ) Chewbacca falan olabilir de dünyada hiçbir insanın saçı ayda 6 santimetre uzayamaz. Nerdeyse bir parmaktır 6 santimetre tamamen kel bir kafa 2-3 ayda çenesine gelen saçlara sahip olurdu bu şekilde.

Saçın, büyüme hızı ortalama günde 0,3 mm ile 0,4 mm'dir. Bu da 1 ayda 1-1.5 santimetre arası demektir.

• Ayda 5- 6 cm. uzuyor.

• ayda seks yapmaya bağlı.

• 1 ila 1.5 santim uzar yazın daha hızlı uzar aynı zamanda protein ağırlıklı beslenilirse daha çabuk uzar. ama ayda 2 santimi pek görmez.

• Soruyu okuyunca neden sacını kestirdin diye merak ettim . Cünkü saclarını arastırma yapacak kadar önemsiyorsun. bol yıkarsan ve bol su icersen daha cabuk uzar diye duydum

• bende saçları 0 yaptırdım çok kötü durcak diye korkarken hoşuma gitti aslında. Meğerse önemli olan saçların uzunlugu kısalıgı şekli falan degilmis gözlerim eskisinden daha etkileyici bakıyor sanki şimdi. Sana tavsiyem çok kafana takma uzar 2 3 aya zaten kısa saçın rahatlıgını yasa.

• ya saçlarım dökülünce kes dökülmesi durur dediler mecburen kestim. bol suyla yıkıyorum sımdı bıde bakım yagları ve cam terebantın alıyorum 10 gunde yarım cm uzadı dıyebılırım

• saçtan saça değişir ama hergün yıkarsan hızlı uzar ayrıca uzun saç iken uzamasıda yavaş olur. cok kısayken daha hızlı büyür.

• ya insan zaten hergün yıkayamaz unutur :) sık yıkamalı kastım o yani:

• oda dgru sende haklısın ya bu sac konusunda cok celıskı var kıme ınanacagımızı sasırdık

• benim bildigim cok sac yikamak sac derilerine zarar verdigi icin saclarin dökülmesine fln neden olabilio. sonucta sac diblerinde kendine has koruyucu madde var hergün yikamak onu yok edi vs. (: tabi arkadas bu konuyuda bi arastirsin emin olmak icin.

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...