Erkek arkadaşım dengesiz, ya çok iyi ya çok kötü. Bu sorunlarını aşmasında nasıl yardımcı olurum?

Arkadaşlar benim 1 yıllık bir ilişkim var ancak erkek arkadaşım gerçek anlamda dengesiz ve zaman zaman psikolojik sorunlar yaşayan birisi. Öyle ki an geliyor aşırı ilgili davranıyor an geliyor hiç umursamıyor. Onunla aynı okulda okuyoruz ve hatta sınıfımız bile aynı, Ağustos'ta da aynı yerde staj yapıcaz ancak şu an ikimiz de memleketlerimizdeyiz ve tek iletişimimiz telefondu bizim. Bu son 1 haftadır zor günler geçiriyor, ben onu hiç kısıtlamadığım halde kendisini kısıtladığımı söyledi bana geçen hafta. Bende ayrılmak mı istiosun dedim, hayır ayrılmak isteyen sensin ben sadece biraz nefes almak istiyorum dedi, telefon görüşmelerini azaltalım dedi ve annesinin etkisi altında olduğu belliydi. Annesi çok dominant bir bayan ve oğlunu etkiliyor. Erkek arkadaşımsa pasif karakter ve çok hassas, herkesin dediğini çok takıo ve etkilenebiliyor. Bu son 1 haftadır günde tek msj atıyor ve sadece akşamları konuşuyoruz. Akşamları eskisi gibi saatlerce konuşuyoruz ama bana her seferinde ben ii değilim Pelin, yardımını ihtiyacım var diyor ama gün içerisinde başka hiç beni aramıyor.. Şimdi size sormak istediğim soru; ben bu noktada ne yapmalıyım? Benimle ilgilenen başka erkekler de var ancak ben ne o erkekleri düşünmek ne de ayrılık ihtimalini gerçekleştirmek istiyorum. Ben erkek arkadaşım düzelsin istiyorum :( Şu da bir gerçek ki kendisi dengesiz birisi, ya çok iyi ya çok kötü yani böyle birisiyle ne zamana kadar gider bilemiyorum ancak bizi aşk,sevgi bağının haricinde bağlayan okul,sınıf,staj gibi durumlar da var.Lütfen beni anlamaya çalışın, kendinizi benim yerime koyun ve yapıcı yorumlar yapın.. Başkası vardır demeyin, olmayacağını en ii ben biliyorum, zaten kendisinin ilk kız arkadaşıyım. Erkek arkadaşıma bu zor günlerinde destek mi olmalıyım, bu sorunlarını aşmasını istiyorum. Sizce bu sorunların temeli ne olabilir? Ve sizce ben bu noktadan sonra ne yapmalıyım?Dipnot: Ben herşeye rağmen onu seviyorum ve onsuz tek bir gün bile düşünemiyorum ama neden biranda böyle değişti bilmiyorum :(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Pelin, canim, aslinda sende cevapları biliyorsun. Senden uzakta iken daha kolay etkileniyor Annesi allah bilir ne demiski, evde ne olmuski böyle davranıyor Ağustosa az kaldi, staja kadar sabret Aramamasini sorun edip yüzüne vurma Cünkü suan hassas bir dönemde. Sen, onun yanındayken onu daha dengeli ve ilgili yapabilirsin Seninleyken başkalarından etkilenemez Okuldan sonrada annesinin etkisine girmesine firsat vermeden evlenirsen heran onu kötü etkileyeceklerden korursun. Bir süre sonra senden etkilenir, sana baglanir ve başkalarından daha az etkilenir olur.. Sevgi tüm sorunları aşar caniman etkilenemez Okuldan sonrada annesinin etkisine girmesine firsat vermeden evlenirsen heran onu kötü etkileyeceklerden korursun. Bir süre sonra senden etkilenir, sana baglanir ve başkalarından daha az etkilenir olur.. Sevgi tüm sorunları aşar canim

• çok teşekkür ederim canım, snin görüşlerin ışığında hareket ettim gerçekten bn ve bnm için görüşlerin çk mantıklı ve değerli.. dün akşamki konuşmamızda biz kopuyor muyuz die sordum ona ve böyle sorarsan daha da kötü olurum, hiç ii değilim ztn dedi..
      haklısın bnde üsüne daha fazla gitmiycem, ağustosa kadar sabredicem, umarm herşey düzelir.. değerli yorumun için tekrar çk ama çk teşekkür ederm :)

• Rica ederim canım Paranoya sizi sadece yıpratır Küstükmü, ayrıldıkmi, neden böylesin tarzi sorular gerebilir sizi Belliki sevgilin cok hassas dengelere bağlı Biraz sabir sonrasında tekrar birleşince hersey eskisi gibi olacaktır Ins cok mutlu olursunuz canım

• inşallah canım, mantıklı ve iç rahatlatıcı yorumların ve güzel temennilerin için çk teşekkür ederm :=)

Erkekler Ne Diyor 8

• pelin çocuğu sevdiğinden eminsen aşkın için mücadele et. ortada bi neden bile yokken 1 yıldır emek verdiğin ilişki bitirilir mi! bnce aklını başına topla,aşkın için mücadele et. o sni sevmese,istemese sana ihtiyacım var demezdi.belli ki çocuğun desteğe ihtiyacı var.yanında ol ki aşsın bu zor günleri.

• uğraşıyorum, yanında da olucam hep ztn ama bu sorununu aşsa da dengesizliği baki onun, o ne olacak onu bilmiyorm hiç işte

• pelin bütün soruların cevapları içinde zaten ;) 1-'' yani onun telefonunu annesi tartışıyoruz die elinden almıştı '' geniş anlamda tartışılması gerken bir durum bu yaşda birinin elınden hele kız arkadasıyla konuşurken tel alınmaz !.neyse bu sizin özeliniz geçtim.2-anladıgım tartışmalarınız adamın dengesını bozmuş evde nasıl sapıttıysa annesını rahatsız etmiş.ve haksız oldugunu oglunu üzdüğünü düşünüpsana kızmış.3-'' bnde sonuç olarak ondan ayrılmak istemiştim, telefonu da annesi açmıştı ve telefon görüşmelerinizi azaltın, baskıyı azaltın filan demişti. ayrılmak için aradığımı da sölemiş çocuğuna.''Sonrasındada sen ayrılmak isteyince sen kendı dünyanda çokk sevsende onlara hissettirememişsin yada yanlış anlaşılmalar almış başını gitmişş :s.Pelin aynı hatayı bende yaptım mecbur kalmıştım: / .annesi değildi ama arkadasına söylemiştim.böyle bir şey ama çokk yanlışş bir davranısmış geçç anladım:((( .yani asla çokkkk mecbur kalmadıkca 3 bir kişi olmamlı Aşkın içinde ! ve sonunda onunda böyle davranması ayrılmak isteyen sensin, bn öyle bişey düşünmedm demesı gayet normal dimi sencede ?kısıtlamak konusunda da haklsn, bn çk ilgi bekliodum ondan oldu aslında böleS:sende haklsın pelin merak etme çünkü İnsan kim olursa olsun Sevdiğini o kadar büyütürki içinde kendisi bile farkıında olmazz .o ne yaparsa yapsın az dır ne kadar uzanırsa uzansın elleri uzaktır,aslında herkesden daha yakındır ama yine de herkesden uzak gibi gelır Sevip Sevilene.işde bunun farkında olup.her zaman içimizden geldiği gibi davranmak en güzelidir ;))Gerçekden aşıksan güven duygularına inan milyarlarca ınsanın mantıgından daha doğru bir yola cıkarırır seni.Sonunda kaybetsende herkese nasip olmayan güzel bir '' Sebebin'' olur

• :( ben sebebim olsun istemiyorum, o hep yanımda olsun, her zorluğu birlikte aşalım, beni yapayalnız bırakmasın istiyorum.. :( sorunun ana kaynağı bnce annesi ztn, annesinden bu kadar çk etkilenmeseydi bu noktaya gelmezdik şmdi..ama bu noktadan sonra ne yapıcam inan hiç bilmiyorm, çnkü o izin verdiği ölçüde yanında olabiliyorum, yardımına ihtiyacım var dese de ne görüşebiliyoruz ne de o aramadığı için konuşabiliyoruz, hal böyleyken bn ona ne kadar yardımcı olablrm ki.. çk acı çekiyorm hem de çk:(

• anlıyorum senı ama o aradı ben aradı tiribine sakın girme bence unutmakı o hayatta en sevdiğin ve seni gerçekden seven bir insan..en azından konuyu toparla ve ayrılmak istemdıgını her zaman yanında olmak istediğini ama aranızda ne sorun oluyorsa bunların üstesinden gelemedıgın ve senı üzen nedenler odugunu bunlara ortak bir çözüm bulmak ıstedgını acık ca söyle.en azından bi nebzde olsa yanında olmak ıstedıgını anlayacaktır.canının yanmasınıda yagmudan önceki gök gürültüsü gibi düşünmeye çalış

• pelinn ben arkadasının kişilik özellıklerınden ziyade sana söyledıkelrıne takıldım :'' Bende ayrılmak mı istiosun dedim, hayır ayrılmak isteyen sensin ben sadece biraz nefes almak istiyorum dedi, telefon görüşmelerini azaltalım dedi ''' burda çokk önemli bir noktayı gözden kaçırıyorsun )))Bende ayrılmak mı istiosun dedim, hayır ayrılmak isteyen sensin ((( demiş bunu hiç düşündünmü yada neden bu şelıkde düşündüğünü sordunmu ona .bence önce bu konuyu acıkaca sor hiçç tereddüt etme vereceği cevap ne olursa olsun unutma.ne bir tereddüt olur nede soru işareti gerçegi öğrenmiş olursun ;))... davranışlarına gelınce 1- '' Öyle ki an geliyor aşırı ilgili davranıyor an geliyor hiç umursamıyor.'' yanılmıyorsam sana bu adam içinden geldiği bigi davranıyor ( bir çok dengesiz gibi yapmacık davranıp kandırmıyor senı ;))...2-'' ben onu hiç kısıtlamadığım halde kendisini kısıtladığımı söyledi'' belkı sen kısıtlamadığını düşünüyorsun ama söylediğin yada yaptıgn bir şey ona psikolojik baskı uyguluyor olabılır cevabıda çook basit hemen ona sormalısın neden bu şekılde düşündüğünü.cevap vermese bile bunu kasıtlı olarak yapmadıgını anlayacaktır ;)))

• bu ayrılık konusun cevabını biliyorm bn; önceye dayanıyor, yani onun telefonunu annesi tartışıyoruz die elinden almıştı, bni bikaç gün erkek arkadaşım arayamamıştı, bnde sonuç olarak ondan ayrılmak istemiştim, telefonu da annesi açmıştı ve telefon görüşmelerinizi azaltın, baskıyı azaltın filan demişti. ayrılmak için aradığımı da sölemiş çocuğuna ve çocuk bu yüzden ayrılmak isteyen sensin, bn öyle bişey düşünmedm dedi.. kısıtlamak konusunda da haklsn, bn çk ilgi bekliodum ondan oldu aslında böleS:

• Pelin sorunun içinde sana cevabını vermiş zaten ((: her seferinde ben ii değilim Pelin, yardımını ihtiyacım var diyor :)) ama gün içerisinde başka hiç beni aramıyor.. ))) ve sen hala aramasını beklıyorsun.senınde en az onun kafası karışmış.galıba bir yerde ikinizinde farkında olmadıgı bir yanlış anlaşılma var.ama ikinizde bu noktayı atlıyor ve açıkça konuşamııyorsunuz.yada iç dünyasında zor bir dönem geçiriyor gerçekten ve en yakınında sen olmak kaydıyla biraz yanlız kalmak istiyor olabilir ...

• iç dünyasında zor bir dönem geçiriyor gerçekten ve en yakınında sen olmak kaydıyla biraz yanlız kalmak istiyor olabilir ...
      bu dediğin tüm yaşadıklarımızın özeti sanırım, teşekkür ederim yapıcı yorumun için, umarm düzelir ama nsl düzeleceğini bilmiyorm :(

• Öncekileri Göster
    • bu yüzden dengen daha çokk bozuluyor .ama o sokagın çatısında da ellerinden tutmalısın .bırak yinede gitmek isterse gitsin.sen üzerine düşüni yapmış olur hayatın boyunca keşke demek zoruunda kalmazsın. öyle olsada emın ol bir gün yüreğinde onun için yaptıklanı anlayacak yüksekliğe cıkınca senı gerçekden anlar ve bu günlerden daha çokk sever seni ;)) dilerim
      böyle bir şey olmaz ve her şey düzelir

• dilerim, tüm kalbimle diliyorm düzelmesini, bni kaybetmeden bni anlamasını.. gerçekten çk yapıcı konuşuyorsun ve bni anlıyorsun bunlar için çk ama çk teşekkür ederim.. aslında sevgisinden de eminim ama bir insan bir gecede nasıl bu kadar değişebilir bunu kanıtlıyor bana 2dir.. hal böyle olunca bn ona nasıl güvenebilicem bilmiyorum ama tüm bu köklü sorunlara rağmen ona hala güveniyorum ve hala çok seviyorum, bilio musun :( yerimde başka kim olsaydı onu çoktan aldatmıştı ama bn yapamıyorm asla..

• bak arkadasım benı belki küçük anlayıssız göre bilirsin ama bn yınede yazıcam benım sevdıgım kızda uzakta ve bundan çok huzursuzum yanı huzusuz ve streslı ve sınırlıyım aynı olay bndede oluyo onu kaybetme korkusu var ondan oluyo bu kalp bır defa sevıyo ve ıkıncısı malesef olmuyo o yuzden oluyo butun bunlar yanı bu hayatta gercekten sevdinizmi ölüm olsa ayrılmayın ayrlmayınkı herkez görsün nekadar sevdinizi bir gün hersey biter derler yanlıs bitenler gercek sevgı değildir bitmemesi için cabalayandır gercek seven bitmemesi için cabalayan bunu unutma bide aynı olay bendede var anne baskısı boguyo bnı arada kavga ederız buuzde bugune kadar sadece babam anladı benı o benı çok sever bende onu anlatmak istedıgım bu ayrılmayın bende evlılık planları yapıyodum evlenecektık onunla kararıı ıkımız vermiştık ondan önce kımseyle ıkmadım olucaktı ama bn ıstemedım o olmasda bıraz garıp gele bılır ama kımseyle evlenmıcem bu yuzden gercekten sevdıysenız sızden ayrılmanızı dogru bulmam daha cok sımsıkı sarılın bu yalan dun yaya ınat...

• ne güzel yazmışsın, helal olsun..

• lgilenen başka erkekler de var ancak ben ne o erkekleri düşünmek ne de ayrılık ihtimalini gerçekleştirmek istiyorum. Ben erkek arkadaşım düzelsin istiyorum :( ...Nasıl düzeltebileceksin ki. Hassas diyorsun. Uzak durmak yada daha az konuşmaya çalışmak bir yol ama. Düzeltemezsin. Konuşmanın faydası olmayacaksa ayrıl.

• düzeltemez miyim? bu kadar vahim mi durum gerçekten..

• Makine değil ki insan. Düzeltmen zor. Yeniden başlayabilirsiniz herşeye. Ama bu sorunları oldukça kendine daha da zarar vereceksin. İstemesende o da zarar görebilir.

• Diyeceğin şu olacak. Düzelene kadar arama ve ters davrancaksın bir süre o da tabularını yıkıp gelecek. Banada yaptı birisi düzeldi çoğu şey :) Ayrıca klasik erkek tripleri herkesde vardır.

• gerçekten tabularını yıkması şart.. ama bu şekilde onu zor gününde yalnız bırakmakta bana yakışmaz:(

• ya öyle bi dyeceksin ki ben sana yardım etmeye çalıştıkça beni suçluyorsun gibi lakırdılar falan. Hem sevdiğini hem bana böle davrandığını ve kırdığını söyleyeceksin. Oturup düşünmez o zaman ne yapması gerektiğinde.

• ayrılman daha doğru olur sevgi değil alışkanlık sendeki şey

Kızlar Ne Diyor 6

• Bunun tek çözüm yolu var şuanda bu sorunlara biraz göğüs gerip okulunuz bittiği zaman onun sana karşı neleri fade edip seninle ne kadar çok görüşmek istediğine bakarak onun karakterini anlayabailirsin.Seninle bir gelecek düşünüyormu düşünmüyormu o zaman daha iyi anlarsın.Şuan biraz çelişkili durum var.Bizi birbirimize bağlıyan ortak nedenler var demişsin.Önemli olan ortak nedenler arasında biraraya gelmek değil yan yana değilken ne kadar fedakar olduğunuz o ailesinin yanına gidince bu şekilde bir değişime uğruyorsa eğer o zaman o kişiye zaman tanıman gerekiyor çünkü aşması gereken olgunluk açısından da bazı durumları var kendisi olana kadar sabretmelisin ya da sabredemezsen ilişkini bitirmelisin.Ben ilişkini bitirmeni istemem şahsen çünkü sevdiğini söylüyorsun sadece sabret diyorum.

• haklsn.. o olgunluğu kazanması gerekiyor onun ve bu olgunluğu kazananana kadar sabredicem.. yıllarımı alacak belki bu durum ama sabredicem, umarm gerçekten bu olgunluğu kazanır..

• inşallah canım ALLAH mutlu etsin sizi.

• amin canım, hep dua ediyorum, inşallah düzelir :(

• halen gorşuyorsunuz..Gunduzlerıde sen ara bır zahmet..rahatsızlıgı ne kı acaba ?

• bi bilsem rahatsızlığını, bi çözebilsem..

• Bunlar sanırım sızın uzak olmanızdan kaynaklanıyor. Yuzyuze olmadıgınız ıçın yeterınce tanımıyorsun onu..

Belkı de cıddı rahatsızlıkları var..

• yapıcı yorum ıstemıssın valla zorda olsa yapıcı yorum yapıcam ılk once sunu dıyım sızı baglayan okul mokul staj mtaj olmamalı sızı baglayan sevgı ask huzur mutluluk olmalı.erkek arkadasın dengesızmıs bunun temel nedenı ne olursa olsun(ölümler yada agır hastalıklar harıç)hıncını senden alamaz.yanı komsuda yedıgımı begenmedım eve gıdınce annemın suratına yemegı atayım durumu olamaz.ıhtıyacım var dedıgınde benımde sana ıhtıyacım var dıyıp konusmayı denesen?anlat ıçınden geçenlerı.annesıne gelelım oğlan annelerının bı kısmı nedense boyle tuhaflar herhalde kendısı sadrazamın kızı ve senı fılan begenmıyor galıba?kısıtlamıssındır belkıde onu farkında olmadan msj atmıssındır nıye aramıyosun demıssındır bıraz serbest bırak bence o arasın o msj atsın o kendı gıt gellerını bı cozsun sonrası sıze kalmıs

• öncelikle bu mantıklı yorumun için çok teşekkür ederim, konu tam olarak anlattığın gibi aslında. yani benim sorunumu benden iyi dile getirmişsin.çok ama çok haklısın anne konusunda da, kadın beni oldum olası sevemedi gitti ve çocukta aşırı derecede etkileniyor annesinden. bende aynen dediğin gibi yapıyorm artk, o aramadıkça aramıyorum o msj atmadıkça atmıyorm.. aslında dengesizliği hep vardı, yani bu muhtemelen çocukluğundan kaynaklanıyor ve onu psikoloğa götürmeyi düşünüyorm, bunu da konuştuk..

• Öncekileri Göster
    • tesekkur ederım o senın guzel gorusun aynen papuç bırakma o bıraksın oglunun yakasını sen degıl ınsallah yoluna gırer hersey

• inşallah canım, tekrar çok teşekkürler..

• Destek ol derim ama verdiğin destek oranında da yıpranacağını unutma.Anladığım kadarıyla anne-oğul sorunları, onu boğmuş. Bazen insanın en çok sevdiği kişi, onun hayatını zindan edebiliyor. Ona biraz rahat davranarak ve anlayış göstererek sana açılmasını sağlayıp böylece yaşadığın sorunun tam olarak ne olduğunu bulabilirsin. Ve ona, senin de bu konuda elinden gelen her şeyi yapmak istediğini ama kendisinin de çabasıyla bunun mümkün olabileceğini dile getirebilirsin. Hiç değilse, yardımının farkına varır ve bu sayede daha çok gayret ve özen gösterir ilişkinize.

• aynen dediğin gibi canım, olay aynen dediğin gibi oldu.. anne-oğul sorunları başlıca faktör ve sonrasında bu yaşa kadar ilişki yaşamamış olmamasının da oluşturduğu sorunlar var..
      dediklerini deniycem, çok teşekkür ederim yapıcı yorumun için..

• umarım senin için iyi olacak şekilde şekillenir :)

• umarm canım umarm..

• Yardimina ihtiyaci varmis, ne sekilde bir yardimsa yardim etmeye calis. Eger bir cikmaza girerseniz ara verirsiniz.

• ah ne şekilde yardım olduğunu bide bn bilebilsem:S deniycem dediklerini, teşekkürler..

• Sor bence..

• Ne olduğunu sordun mu? Yani tam olarak derdi neymiş ki acaba. Bence düzeltebilirsiniz ama tam olarak neden böyle davrandığını anlamadım. Dediğin gibi başka biri olacağını da düşünmüyorum hayatında. Senden yardım da istiyor. Ama sana bi' kötü bi' iyi davranıyor. Yanına gitme şansın var mı bu aralar?

• 1 hafta içerisinde görüşücez ama ara ara hep böle dengesizleşiyor biliyor musun? inan tam olarak derdini bende çözemedim ama annesi olabileceğini düşünüyorum, çünkü annesi geçen haftaki tartışmamızda telefonunu elinden almış çocuk beni aramasın die, kadınla konuşmuştum ve kadın bana konuşmalarınızı azaltın, baskıyı azaltın demişti, şaka gibi..21 yaşındaki çocuğun elinden telefonunu alıyor kadın:S

• Öncekileri Göster
    • Hımm anladım, inşallah düzelir ya.

• inşallah canım, teşekkür ederim yapıcı yorumların için..

Yükleniyor...